Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:40


[2.0 TDI 140KM] Kontrolka spalonej żarówki

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Jednorazka

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 26 lut 2015, 16:25
  • Online: 6d 6h 33m 28s
  • Auto: golf6 plus
  • Silnik: cbdb
  • Lokalizacja: malopolska

Kontrolka spalonej żarówki

Post13 mar 2018, 14:41

Witam
Od dłuższego czasu mam taki problem z moim samochodem ,gdy temperatura spadnie poniżej +5 stopni zawsze po nocnym postoju samochodu po włączeniu zapłonu zapala się kontrolka spalonej żarówki , wszystkie żarówki wielokrotnie sprawdzane ich wtyczki spryskane kontakt sprayem.Gdy wyłączę zapłon i ponownie włączę już się kontrolka nie zapala aż do kolejnego uruchomienia rano.Przy temperaturze wyższej od +5 stopni ta usterka nie występuje.
Offline

Bubu

Nieśmiały

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 05 gru 2017, 11:38
  • Online: 2d 8h 53m 2s
  • Pochwały: 1
  • Lokalizacja: Radom

Re: Kontrolka spalonej żarówki

Post13 mar 2018, 15:01

Akumulator nie trzyma już napięcia w niskich temperaturach. Póki odpala - nie przejmować się.
Offline

Jednorazka

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 26 lut 2015, 16:25
  • Online: 6d 6h 33m 28s
  • Auto: golf6 plus
  • Silnik: cbdb
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Kontrolka spalonej żarówki

Post13 mar 2018, 15:11

Dzięki kolego za zainteresowanie ale to nie akumulator jest przyczyną.Akumulator był podmieniony właśnie w tym celu i usterka nie znikła
Offline

Bubu

Nieśmiały

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 05 gru 2017, 11:38
  • Online: 2d 8h 53m 2s
  • Pochwały: 1
  • Lokalizacja: Radom

Re: Kontrolka spalonej żarówki

Post13 mar 2018, 15:53

Mam podobnie u siebie, auto jak stoi w garazu jest w porządku, jak zostawie na zewnątrz rano zapala lampkę. Dzieje się tak od momentu wymiany akumulatora. Akumulator kupiony nowy Varta o takich parametrach jak zaleca producent. Niestety nie jest fabryczny i tu upatruje problem.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontrolka spalonej żarówki

Post13 mar 2018, 16:08

Ja bym wymienil zarowke, niestety zdarza sie ze zarowka swieci ale jest juz stara i diagnostyka wylapuje ja jako uszkodzona.
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Kontrolka spalonej żarówki

Post13 mar 2018, 19:54

greg2 pisze:Ja bym wymienil zarowke, niestety zdarza sie ze zarowka swieci ale jest juz stara i diagnostyka wylapuje ja jako uszkodzona.


Dokładnie tak. U mnie wyskakiwał komunikat, ze zarowka w tablicy nie swieci, wychodzę z auta, a tam wszystko ok. Miałem tak kilka razy, az za którymś razem zarowka sie spaliła. Po wymianie nigdy komunikat już się nie pojawił.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości