Dzisiaj jest 29 mar 2024, 05:53


[1,6 TDI 105KM] Gdy ciepło ciężko odpala

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

roziok

Sympatyk

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 24 lis 2014, 22:11
  • Online: 1d 16h 38m 17s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 6
  • Lokalizacja: zachodniopomorskie

Gdy ciepło ciężko odpala

Post25 paź 2015, 12:24

Witam jak w tytule od dłuższego czasu borykam się z problemem ciężkiego odpalania golfa po dłuższym postoju.
Auto było na warsztacie gdzie nic nie zdiagnozowano wiec mając dawce podmieniano wtryski dolot itd. Lecz nic to nie dało .
Z logów statycznych i dynamicznych tez nic nie stwierdzono (wrzucałem na forum)

A wygląda to tak iż po postoju gdy silnik jest zimny ciężko pali długo kręcę rozrusznikiem widać dum z rury wydechowej tak jak by nie chciał zaskoczyć i nagle jest pali . Tak to wyglądało w okresie letnim ,gdy już odpalił to puki dłużej nie postoi pali normalnie .Od kilku dni gdy temperatury spadły poniżej 9-10 st. zauważyłem, że o poranku czy wieczorem gdy silnik zimny pali na dotyk ,a w dzień gdy jest cieplej trzeba długo kręcić. I często włączają się wentylatory chłodnicy bez włączonej klimy i chodzą nawet po zgaszeniu silnika gdzie płyn jest OK i temp. na wskaźniku 90 st.

Czy to może być wina jakiegoś czujnika temperatury ?????
Czy w takim aucie trzeba zmienić mapy w kompie ?????

Może jakieś pomysły posiadam VCDS
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Gdy ciepło ciężko odpala

Post25 paź 2015, 20:46

Ja tak miałem w octavii II 2.0 TDI BKD, gdy zimna to paliła bez mruknięcia praktycznie od pół obrotu, a jak ciepła szczególnie w lato to nawet i 2 sekundy trzeba było kręcić. pojechałem do lokalnego magika co w ASO pracuje i prywatę w domu robi, zrobił mi korektę mapy i jak ręką odjął. Zero problemów czy zimny czy ciepły czy gorący pali na dotyk.
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Gdy ciepło ciężko odpala

Post26 paź 2015, 08:38

miałem podobnie i okazało się że było przepięcie w akumulatorze, wtedy auto było jeszcze na gwarancji i wymienili mi na nowy.
Offline

roziok

Sympatyk

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 24 lis 2014, 22:11
  • Online: 1d 16h 38m 17s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 6
  • Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Gdy ciepło ciężko odpala

Post26 paź 2015, 18:09

Też kiedyś robiłem korektę map w golfie 5 tdi zimny palil a jak cieply to problem i pomogło a dziś dowiedziałem się w jednym warsztacie ze na pompowtryskach tak się robi ale na common rail nie !!!!! czy to prawda ?????
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Gdy ciepło ciężko odpala

Post04 wrz 2019, 10:01

roziok pisze:Witam jak w tytule od dłuższego czasu borykam się z problemem ciężkiego odpalania golfa po dłuższym postoju.
Auto było na warsztacie gdzie nic nie zdiagnozowano wiec mając dawce podmieniano wtryski dolot itd. Lecz nic to nie dało .
Z logów statycznych i dynamicznych tez nic nie stwierdzono (wrzucałem na forum)

A wygląda to tak iż po postoju gdy silnik jest zimny ciężko pali długo kręcę rozrusznikiem widać dum z rury wydechowej tak jak by nie chciał zaskoczyć i nagle jest pali . Tak to wyglądało w okresie letnim ,gdy już odpalił to puki dłużej nie postoi pali normalnie .Od kilku dni gdy temperatury spadły poniżej 9-10 st. zauważyłem, że o poranku czy wieczorem gdy silnik zimny pali na dotyk ,a w dzień gdy jest cieplej trzeba długo kręcić. I często włączają się wentylatory chłodnicy bez włączonej klimy i chodzą nawet po zgaszeniu silnika gdzie płyn jest OK i temp. na wskaźniku 90 st.

Czy to może być wina jakiegoś czujnika temperatury ?????
Czy w takim aucie trzeba zmienić mapy w kompie ?????

Może jakieś pomysły posiadam VCDS


mam ten sam problem... dosłownie ten sam :(
Gdy temp były w okolicach 30st to nie chciał palić, teraz gdy temp w okolicach 15 st to pali od strzała... Udało Ci się rozwiązać problem?
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdy ciepło ciężko odpala

Post04 wrz 2019, 13:00

próbowaliście rozrusznik podmieniać na inny (nowszy)?
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Gdy ciepło ciężko odpala

Post05 wrz 2019, 19:16

A-R-T-U-R pisze:próbowaliście rozrusznik podmieniać na inny (nowszy)?

jeszcze nie. auto stoi u mechanika i ma sprawdzać wszystko po kolei. Mapę auta też sprawdzi...

Komp nie sypie żadnych błędów, po pierwszym uruchomieniu już problem nie występuje.
Wcześniej ktoś pisał o zmianie dawek rozruchowych, ale to tylko do pompo wtrysków.
Ktoś pisał o akumulatorze, ale jest nowy i problem występował i przed i po wymianie.

Jeśli ktoś kojarzy jakiś podobny temat na forum, to proszę o link, bo nic lepszego nie wyszukałem.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Gdy ciepło ciężko odpala

Post06 wrz 2019, 08:16

Gdzieś, kiedyś spotkałem się z opinią, że w mapach jest chyba zaprogramowana minimalna wymagana prędkość obrotowa wału korbowego przy rozruchu silnika... i że nawet o kilka obrotów/min za mało nie pozwala na wtrysk paliwa (przyczyną za małej prędkości obrotowej może być rozrusznik, który co naturalne, z czasem może już nie mieć fabrycznej wydajności, albo czasem niedomagania akumulatora). Fachowcy ponoć zmieniają algorytm w mapach obniżając ten próg minimalnej prędkości obrotowej wału korbowego.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości