Dzisiaj jest 06 maja 2024, 05:51


[1.4 TSI 122KM] Buczenie podczas jazdy na wprost

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Olek293

Sympatyk

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 17:08
  • Online: 4d 12h 55m 47s
  • Auto: VW Tiguan mk1 2009
  • Silnik: 2.0 TDI CR 180ps 4x4
  • Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz

Buczenie podczas jazdy na wprost

Post13 wrz 2015, 20:48

Hej

Jak w temacie. W aucie słychać buczenie podczas jazdy na wprost i przy skrętach w prawo. Przy skręcaniu w lewo wszystko cichnie... Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam
Olek
Offline

Marcin

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 14 sie 2015, 10:57
  • Online: 4d 7h 29m 10s
  • Pochwały: 1
  • Auto: MK6 R-Line Pakiet
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Buczenie podczas jazdy na wprost

Post14 wrz 2015, 08:48

Prawdopodobnie lewe łożysko. Skręcając w lewo odciążasz je i cichnie.


Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Buczenie podczas jazdy na wprost

Post14 wrz 2015, 12:03

Jeżeli skręcasz w lewo i cichnie szum, to jak na moje oko łożysko prawe :) Ponieważ Lewe koło jest wtedy dociążone a prawe odciążone i dlatego nie słychać przy skręcaniu w lewo szumu.
Offline

Olek293

Sympatyk

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 17:08
  • Online: 4d 12h 55m 47s
  • Auto: VW Tiguan mk1 2009
  • Silnik: 2.0 TDI CR 180ps 4x4
  • Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz

Re: Buczenie podczas jazdy na wprost

Post14 wrz 2015, 20:40

Lewe łożysko tył. Jestem lekko mówiąc wk...., bo jestem 1 właścicielem auta i ma 45k km na liczniku. DAS AUTO cholera jasna.

Dodam, że po 42k km wymieniłem tuleje wahaczy, bo były "suche" i skrzypiały niemiłosiernie. Urwał.

greg pisze:Jeżeli skręcasz w lewo i cichnie szum, to jak na moje oko łożysko prawe :) Ponieważ Lewe koło jest wtedy dociążone a prawe odciążone i dlatego nie słychać przy skręcaniu w lewo szumu.


Siła odśrodkowa. Jak skręcam w lewo dociążam prawo, więc lewo odpoczywa. :)
Offline

Marcin

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 14 sie 2015, 10:57
  • Online: 4d 7h 29m 10s
  • Pochwały: 1
  • Auto: MK6 R-Line Pakiet
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Buczenie podczas jazdy na wprost

Post15 wrz 2015, 07:08

Olek293 pisze:Lewe łożysko tył. Jestem lekko mówiąc wk...., bo jestem 1 właścicielem auta i ma 45k km na liczniku. DAS AUTO cholera jasna.

Dodam, że po 42k km wymieniłem tuleje wahaczy, bo były "suche" i skrzypiały niemiłosiernie. Urwał.

greg pisze:Jeżeli skręcasz w lewo i cichnie szum, to jak na moje oko łożysko prawe :) Ponieważ Lewe koło jest wtedy dociążone a prawe odciążone i dlatego nie słychać przy skręcaniu w lewo szumu.


Siła odśrodkowa. Jak skręcam w lewo dociążam prawo, więc lewo odpoczywa. :)


Przyczyny padniętego łożyska mogą być prozaiczne, krzywa felga, źle wyważone koło albo wjazd w dużą dziurę. A drogi wiadomo jakie mamy.
Obrazek
Offline

Olek293

Sympatyk

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 17:08
  • Online: 4d 12h 55m 47s
  • Auto: VW Tiguan mk1 2009
  • Silnik: 2.0 TDI CR 180ps 4x4
  • Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz

Re: Buczenie podczas jazdy na wprost

Post18 wrz 2015, 18:19

Felga prosta, koło dobrze wyważone, dziury nie zanotowałem, tym bardziej, że to lewa strona a nie prawa, która zwykle zbiera większe bęcki np.: od najazdów na krawężniki przy parkowaniu równoległym, chociaż unikam go jak ognia albo robię w żółwim tempie.
Po drugie gdybym siadł na dziurę to wydaje mi się, że prędzej skrzywiłbym felgę niż uwalił łożysko, ale tutaj pewny nie jestem.
Jestem po prostu rozczarowany. Ponadto oryginalne łożysko VW ~920zł, na szczęście ASO zaproponowało zamiennik SKF, które wyszło 290zł + 200zł montaż. ;)
Offline

margolka

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 lip 2018, 09:55
  • Online: 21m 20s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 122 KM
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Buczenie podczas jazdy na wprost

Post29 lip 2018, 10:17

Miałam duży problem, auto dziwnie wyło, buczało przy jeździe na wprost, już przy niewielkich prędkościach i obrotach, nawet gdy puszczałam nogę z gazu. I - szy mechanik stwierdził- łożysko koła, po czym, że jednak nie i wymienili mi łożysko skrzyni biegów ( zapłaciłam grubą kasę) a auto dalej buczało... zasugerował że to wina opon ( zimówek) i skrzywionych felg. - większa załamka. Międzyczasie byłam u innego mechanika na wymianie oleju i też stwierdził, że to nie łożysko
Kupiłam nowe koła, wyprostowałam felgi i nic .... załamka. Gościu przy wymianie kół stwierdził, że łożyska kół są ok.
Znów pojechałam do mechanika ( wymiana klocków tył) i poprosiłam żeby poszukała przyczyny buczenia. No i wymienił łożysko prawy tył i dalej buczało, wymienił łożysko lewy przód i POMOGŁO !!! słuchali stetoskopem i doszli, chociaż 3 osoby nie potwierdzały że to łożysko koła a jednak... Jednak poszło sporo kasy na tą zabawę. Nie wiem niestety czy wymiana łożyska skrzyni biegów była potrzebna ( zapewniali, że to ostatni moment, a żadnych oznak nie było tj. biegi chodziły leciutko, olej był czysty .. a łożysko rozwalone)Tego się nie dowiem .. Aczkolwiek to była najdroższa naprawa.
Ponad miesiąc czasu męczyłam się, teraz cicho cichusieńko , wczoraj delektowałam się podczas jazdy :P
Ale zamiast pojechać na wakacje, naprawiłam auto ;-(

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 11 gości

cron