Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 16:41


Światła mijania po uruchomieniu silnika.

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

F1OLEK

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 18 cze 2016, 03:19
  • Online: 1d 11h 54m 23s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM CBZB
  • Lokalizacja: Poznan

Światła mijania po uruchomieniu silnika.

Post31 lip 2018, 11:11

Witam Panowie.

Mam pytanie. Czy idzie jakoś zakodować w VCDS opcję, aby światła mijania włączały się dopiero po uruchomieniu silnika? Chodzi o to, żeby przełącznik świateł był ustawiony cały czas na mijania a światła zapalały się dopiero kiedy silnik zostanie uruchomiony. Wkurza mnie ciągłe kręcenie tym pokrętłem a nie chce, aby światła zapalały się po przekręceniu zapłonu.
Offline
Awatar użytkownika

Miki76

Aktywny

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 sie 2014, 19:51
  • Online: 12d 21h 11m 37s
  • Auto: VW Tou
  • Silnik: 1.9TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Światła mijania po uruchomieniu silnika.

Post31 lip 2018, 18:55

idzie zakodować VCDS żeby światła włączały się tylko z przodu po spuszczeniu dźwigni ręcznego hamulca przynajmniej ja tak mam
Offline

trio

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 05 maja 2018, 09:05
  • Online: 3d 14h 24m 9s
  • Auto: GOLF VI
  • Silnik: TDI
  • Lokalizacja: polska

Re: Światła mijania po uruchomieniu silnika.

Post31 lip 2018, 21:52

Miki76 pisze:idzie zakodować VCDS żeby światła włączały się tylko z przodu po spuszczeniu dźwigni ręcznego hamulca przynajmniej ja tak mam

Dokładnie tak można zakodować :mrgreen:
Offline
Awatar użytkownika

Miki76

Aktywny

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 sie 2014, 19:51
  • Online: 12d 21h 11m 37s
  • Auto: VW Tou
  • Silnik: 1.9TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Światła mijania po uruchomieniu silnika.

Post01 sie 2018, 08:03

a dokładnie trzeba zakodować w bordzie ustawiamy bajt 0 bit 4 na Amerykę Północną
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Światła mijania po uruchomieniu silnika.

Post01 sie 2018, 10:25

Miki76 pisze:a dokładnie trzeba zakodować w bordzie ustawiamy bajt 0 bit 4 na Amerykę Północną


...Miki "ony" maja BCM-y co nie oznacza że nie można :mrgreen:
Offline

F1OLEK

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 18 cze 2016, 03:19
  • Online: 1d 11h 54m 23s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM CBZB
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Światła mijania po uruchomieniu silnika.

Post01 sie 2018, 13:18

To za bardzo mnie to nie urządza ;)

Bo problem jest taki, że mam przetwornice które przy kręceniu rozrusznikiem potrafią zgasnąć i nie odpalić po ułamku sekundy. Trzeba wtedy 2-3 sekundy odczekać i ponownie uruchamiać światła. Rozwiązaniem jest oczywiście włączanie świateł po uruchomieniu silnika - ale chciałem uniknąć ciągłego kręcenia pokrętłem.

Być może mam już słaby akumulator (od nowości siedzi a więc już ponad 6 lat) i dlatego wyłącza światła na ułamek sekundy przy kręceniu rozrusznikiem. Kiedyś jak miałem jeszcze zwykłe H7 to widziałem, że światła potrafiły tylko delikatnie przygasnąć ale nie gasły całkowicie.
Offline
Awatar użytkownika

Miki76

Aktywny

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 sie 2014, 19:51
  • Online: 12d 21h 11m 37s
  • Auto: VW Tou
  • Silnik: 1.9TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Światła mijania po uruchomieniu silnika.

Post01 sie 2018, 13:54

F1OLEK pisze:To za bardzo mnie to nie urządza ;)

Bo problem jest taki, że mam przetwornice które przy kręceniu rozrusznikiem potrafią zgasnąć i nie odpalić po ułamku sekundy. Trzeba wtedy 2-3 sekundy odczekać i ponownie uruchamiać światła. Rozwiązaniem jest oczywiście włączanie świateł po uruchomieniu silnika - ale chciałem uniknąć ciągłego kręcenia pokrętłem.

Być może mam już słaby akumulator (od nowości siedzi a więc już ponad 6 lat) i dlatego wyłącza światła na ułamek sekundy przy kręceniu rozrusznikiem. Kiedyś jak miałem jeszcze zwykłe H7 to widziałem, że światła potrafiły tylko delikatnie przygasnąć ale nie gasły całkowicie.


a co ma do znaczenia kręcenie silnikiem a zgaszanie świateł przecież jak auto odpalasz to światła się nie zapalają dopiero jak opuścisz hamulec ręczny mowa tu o zakodowaniu jak podałem wyżej a jeśli wcale nie chcesz kręcić pokrętłem to raczej już musisz rzeźbić i dokładać przekaźnik który uruchomi światła jak dostanie impuls po odpaleniu silnika lecz tak się robiło w starszych autach a nie wiem czy u ciebie taka rzeźba podejdzie
Offline

F1OLEK

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 18 cze 2016, 03:19
  • Online: 1d 11h 54m 23s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM CBZB
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Światła mijania po uruchomieniu silnika.

Post01 sie 2018, 14:16

Miki76 pisze:
F1OLEK pisze:To za bardzo mnie to nie urządza ;)

Bo problem jest taki, że mam przetwornice które przy kręceniu rozrusznikiem potrafią zgasnąć i nie odpalić po ułamku sekundy. Trzeba wtedy 2-3 sekundy odczekać i ponownie uruchamiać światła. Rozwiązaniem jest oczywiście włączanie świateł po uruchomieniu silnika - ale chciałem uniknąć ciągłego kręcenia pokrętłem.

Być może mam już słaby akumulator (od nowości siedzi a więc już ponad 6 lat) i dlatego wyłącza światła na ułamek sekundy przy kręceniu rozrusznikiem. Kiedyś jak miałem jeszcze zwykłe H7 to widziałem, że światła potrafiły tylko delikatnie przygasnąć ale nie gasły całkowicie.


a co ma do znaczenia kręcenie silnikiem a zgaszanie świateł przecież jak auto odpalasz to światła się nie zapalają dopiero jak opuścisz hamulec ręczny mowa tu o zakodowaniu jak podałem wyżej a jeśli wcale nie chcesz kręcić pokrętłem to raczej już musisz rzeźbić i dokładać przekaźnik który uruchomi światła jak dostanie impuls po odpaleniu silnika lecz tak się robiło w starszych autach a nie wiem czy u ciebie taka rzeźba podejdzie



Chcę mieć zimą przełącznik świateł w pozycji 1 - i go do przynajmniej końca marca nie ruszać. Zimą jest ciągle ciemno jak jeżdżę. Pytałem tylko o VCDSa, żadnej rzeźby w postaci przekaźników itd nie będzie.
Offline
Awatar użytkownika

Miki76

Aktywny

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 sie 2014, 19:51
  • Online: 12d 21h 11m 37s
  • Auto: VW Tou
  • Silnik: 1.9TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Światła mijania po uruchomieniu silnika.

Post01 sie 2018, 15:18

no to wątpię żebyś coś takiego zrobił VCDS przynajmniej nie widziałem nigdzie takiej opcji żeby światła zapalały się po uruchomieniu silnika jedyny tryb jest jeszcze Skandynawski ale tam światła zapalają się od razy po przekręceniu zapłonu
Offline

F1OLEK

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 18 cze 2016, 03:19
  • Online: 1d 11h 54m 23s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM CBZB
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Światła mijania po uruchomieniu silnika.

Post02 sie 2018, 10:02

Okej czyli po prostu nie ma takiej opcji. W takim razie dzięki za odpowiedzi Panowie, pozdrawiam serdecznie :pub:

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości