Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 23:58


Problem z wymianą żarówki H7 w Variancie

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

dxtr71

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 07 cze 2018, 10:46
  • Online: 13h 16m 43s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: CFHC 2.0TDI 140KM
  • Lokalizacja: Wrocław

Problem z wymianą żarówki H7 w Variancie

Post06 wrz 2019, 11:28

Prozaiczan sytuacja - spaliła się żarówka od świateł mijania.
Zakupiłem komplet, zdejmuję gumową osłonkę i zabieram się za odkręcenie adaptera żarówki - patrząc od przodu zgodnie ze wskazówkami zegara. Po chwili mam całość w ręku. Wymeniłem żarówkę, wkładam z powrotem i przekręcam i tu następuje konsternacja. Poprzednio ten listek, za który się obraca był ustawiony idealnie pionowo a obecnie jest przesunięty mniej więcej na godzinę 1. To samo stało się w reflektorze numer dwa. Choć próbowałem wszystkiego nie udaje mi się przekręcić tego pionowo. Niby żarówki święcą ale pozostaje niedosyt bo wiem, że nie tak to powinno być. Czy ktoś coś podpowie? Ewentualnie ktoś z Wrocławia dopomoże? W akcie desperacji planuję nawet zakup reflektora żeby móc na nim poćwiczyć :). Nie chcę niczego połamać, a zapieram się dwoma rękami i to nie idzie dalej...
Offline

dxtr71

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 07 cze 2018, 10:46
  • Online: 13h 16m 43s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: CFHC 2.0TDI 140KM
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z wymianą żarówki H7 w Variancie

Post15 lut 2020, 22:03

Dla potomnych. Reflektor z gumową zatyczką z tyłu tak ma, że listek nie ustawia się na godzinie 12. Reflektory z plastikową zatyczka - równo na godzinie 12.

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości