Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 17:05


[All] Oświetlenie wnętrza

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Bresiol

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 lip 2014, 14:44
  • Online: 2h 26m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBDC
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Oświetlenie wnętrza

Post20 lip 2014, 15:55

Witam, w moim Golfie 6 2,0 TDI z 2009 r. (comfortline, wersja 3-drzwiowa) nie działa :
1. oświetlenie nad tylną kanapą (żadna z 3 żarówek)
2. oświetlenie lusterek wewnątrz nad głową kierowcy i pasażera po odsłonięciu lusterek zasuwkami umieszczonymi w klapach przeciwsłonecznych (czy osłonach nie wiem dokładnie jak się one nazywają)
3. oświetlenie w schowku
4. podświetlenie zapalniczki (chociaż w golfie żony - Golf 6 1,6 TDI Variant też nie działa)
Dodam, że oświetlenie z przodu w podsufitce oraz czerwone diody podświetlające i przyciski funkcyjne (telefon, serwis itd) działają normalnie i podświetlenie nóg też działa normalnie. Szukałem tego w MDF ale nie ma opcji o wyłączeniu tylnych świateł lub podświetlanie lusterek czy schowka.
Dodam też, że żarówki sprawdzałem i są dobre i są też podłączone do taśm.
Nie potrafię sprawdzić jedynie żarówki w schowku bo nie wiem jak się do niej dostać.
Będę wdzięczny za wszelkie pomocne informacje
Pozdrawiam
Offline

vortex90

Aktywny

  • Posty: 144
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 20:28
  • Online: 6d 6h 5m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105
  • Lokalizacja: dol

Re: oświetlenie wnętrza

Post21 lip 2014, 21:44

może bezpiecznik, bo trochę za dużo nie świeci
Ostatnio zmieniony 28 sty 2016, 08:20 przez vortex90, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Bresiol

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 lip 2014, 14:44
  • Online: 2h 26m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBDC
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: oświetlenie wnętrza

Post23 lip 2014, 14:38

Właśnie nie wiem, który jest od oświetlenia wnętrza. Z forum już ściągnąłem info o bezpiecznikach ale niestety nie znalazłem żadnej informacji o tym, który bezpiecznik za to odpowiada. Dzisiaj mam odebrać książkę "sam naprawiam Golfa 6" i mam nadzieję, że tam coś znajdę.
Offline

Bresiol

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 lip 2014, 14:44
  • Online: 2h 26m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBDC
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: oświetlenie wnętrza

Post02 sie 2014, 08:27

problem rozwiązany :
1. oświetlenie tyłu i żarówek przy osłonach przeciwsłonecznych (tzw. lampki do makijażu) nie działały bo ktoś kiedyś coś grzebał w aucie i zerwał taśmę rozdzielającą zasilanie do tych lampek a później niezdarnie to skleił. Ja to przeczuściłem i polutowałem. Rozgałęźnik znajduje się oczywiście w pomiędzy dachem a oświetleniem z przodu (w miejscu lampek i schowka na okulary)
2. oświetlenie schowka - nie działała dioda napięciowa w lampce, która obniża napięcie i żarówka świeci ciemniej (w moim golfie z 2009 roku jest ona w lampce a u żony w golfie z 2010 r. już jej w lampce nie ma)
3. oświetlenie zapalniczki to sprawa styku - brak łącza więc wystarczyło przeczyścić. Tam chyba zamontowana jest dioda LED bo nie mogłem tego rozebrać na czynniki pierwsze.

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości