Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 15:19


[akt]Niedziałające podświetlenie wewnętrznej klamki

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

[akt]Niedziałające podświetlenie wewnętrznej klamki

Post14 kwie 2020, 20:30

Witajcie, w końcu zabrałem się za montaż warningów oraz podświetlenia klamek w mojej Jetcie ;)
Żeby trochę się wprawić zacząłem od tylnych lewych drzwi, zdjąłem tapicerkę drzwi bez żadnych szkód, w kostce sterownika miałem wolne 3 piny: "13", "14" oraz "4". Korzystając z wiedzy zaczerpniętej z tego forum podłączyłem pod pin "14" [+] lampki w dole drzwi, do pinu "13" podłączyłem [+] diody podświetlającej klamkę, a oba minusy połączyłem razem i podpiąłem do pinu "4". Zakodowałem wszystko przez VCP, sterownik ładnie przyjął kodowanie, lecz problem polega na tym, że o ile przy otwarciu drzwi lampka warningu załącza się, o tyle lampka podświetlenia klamki wewnętrznej nie świeci się wcale, niezależnie jaką pozycję przełącznika świateł ustawię. Z ciekawości podpiąłem VCDS-a (klon), tam widnieje czarno na białym, że kodowanie dotarło do sterownika. Pragnę zaznaczyć, że nie składałem całości z powrotem do kupy, tzn klamka, głośniczek przy klamce, przycisk opuszczania szyby nie były wpięte do sterownika drzwi. Sprawdziłem, czy jest napięcie na końcu kabelka, miernik nic nie wykazał. Zwarcia pomiędzy kabelkami także nie ma - oprócz kabelka minusowego, co jest zrozumiałe ;)
Czy jest możliwe, że sterownik mimo zakodowanej opcji nie obsłuży mi podświetlenia klamki? Dobrze, że nie brałem się jeszcze za wycinanie otworów w klamkach...... Sterownik ma numer 3C0 959 703 B
Czy spotkał się ktoś kiedyś z czymś podobnym? Czy to, że nie jest złożona w całość tapicerka ma wpływ?
Kodowanie jakie było przed ingerencją: 000090, kodowanie po: 0000D8, zakodowałem w bajcie 2 bity 3 oraz 6 w sterowniku tylnych drzwi.

PS. Proszę moderatorów o usunięcie mojego poprzedniego postu z lipca 2019 r w tym samym dziale.
PS2. Z tyłu po prawej stronie sytuacja taka sama, jednakże tutaj było wolnych 5 pinów, oprócz "4", "13" i "14" puste są także piny "8" oraz "17". Czy może być potrzeba wymiany oprogramowania w sterowniku?
PS3. Taka sama sytuacja dla drzwi przednich lewych i prawych, działają warningi, ale podświetlenie klamek już nie.... Zakodowane jest na pewno, kolega przyjechał z oryg VCDS-em i też pokazuje, że zakodowano sterownik, a rezultatu brak.. :cry:
Nie mam siły już do tego.... :cry:
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Re: [akt]Niedziałające podświetlenie wewnętrznej klamki

Post16 kwie 2020, 18:55

Dobra, napiszę w osobnym poście, przód udało się zrobić na gotowo, działają warningi oraz podświetlenie klamek, ale z tyłem dalej są problemy, warningi działają, ale klamki nie. Będę jeszcze szukał gdzie może leżeć problem, ale odkryłem, że w VCP albo VCDS gdy chcę zrobić test elementów elektrycznych, albo wartości mierzone to przy podświetleniu klamek widnieją informację typu "nie zamontowano" bądź "błąd w sterowniku"

Z góry dzięki za info

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość