Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 05:33


RNS 310 - jaka moc ?

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kuba_666

Nieśmiały

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 29 gru 2021, 22:31
  • Online: 1d 1h 29m 54s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CHGA 1.6 Bifuel
  • Lokalizacja: INOWROCŁAW

RNS 310 - jaka moc ?

Post15 mar 2022, 21:25

Witam.
Wie ktoś jaką moc wyjściową - max i RMS ma ww. radio ?
Chciałem wymienić głośniki i nie wiem, czy to radio sobie z nimi poradzi.
Offline
Awatar użytkownika

kuba_666

Nieśmiały

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 29 gru 2021, 22:31
  • Online: 1d 1h 29m 54s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CHGA 1.6 Bifuel
  • Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: RNS 310 - jaka moc ?

Post27 gru 2022, 12:01

4x20W RMS.
Dowiedziałem się po rozkodowaniu VIN-u.
Oczywiście chińskie radia 2DIN mają (napisane) 4x60 RMS, ale już kilka razy słyszałem, że ani tej mocy, ani jakości dźwięku w nich nie ma.
Lepiej dołożyć do czegoś markowego, albo dokupić wzmacniacz.
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 32m 37s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: RNS 310 - jaka moc ?

Post27 gru 2022, 17:10

95% chińczyków ma 4x45W (ew. 48W). Jeśli ma DSP to będzie grał lepiej od RNS/RCD po odpowiednim ustawieniu equalizera. Markowe Pioneery/Alpine/Kenwoody oferują dobrą jakość dźwięku, ale hardware i software w ich radiach dla Mk6 są z poprzedniej epoki i nie są aktualizowane już od wielu lat, także jedynie do korzystania z Carplay/Android Auto się nadają
Offline
Awatar użytkownika

kuba_666

Nieśmiały

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 29 gru 2021, 22:31
  • Online: 1d 1h 29m 54s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CHGA 1.6 Bifuel
  • Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: RNS 310 - jaka moc ?

Post31 gru 2022, 16:10

Wymieniłem RNS 310 na Pioneer AVIC 9210 - mocy w papierach ma mniej, a bez specjalnego grzebania w ustawieniach na OEM głośnikach gra lepiej (jakość i moc). Po pogrzebaniu w EQ miażdży RNS-a.
Racja - soft jest z rocznika produkcji radia, ale wygląda i obsługuje się to znośnie. Tych nowoczesnych grafik z 10-11' ekranu itak sobie nie wyobrażam. Tutaj wygląda to estetycznie i spójnie.
W drzwiach wymieniłem później głośniki sporo za mocne na to radio (min 45W RMS), ale AVIC sobie z nimi radzi.
O chińczykach słyszałem od osób, które melomanami nie są, że po wymianie na chinola doszły funkcje i bajery, ale dźwięk jest do bani.
Na marginesie - większość użytkowników pakuje CUD-Car audio, a słuchają MP3 <320, albo szumu z analogowego radia.
Wtedy nawet najlepszy odbiornik nie pomoże. ;)

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości