Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 14:14


Kamera cofania problem - nie otwiera / wysuwa się

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Kamera cofania problem - nie otwiera / wysuwa się

Post26 mar 2022, 20:30

Witam, W moim golfie już raz miałem problem z kamerą cofania, parę lat temu, przetarty kabelek przy kamerce - typowa usterka...

Lecz teraz nie dawno, od tak, przestała się otwierać klapka znaczka... :evil: obraz z kamery jest bo na ekranie widać "śnieżenie", zresztą jak ręcznie otworzę klapkę to widać na ekranie światło. Więc w weekend demontaż kamerki, sprawdziłem kabelki, wizualnie wyglądają ok, przelotkę z klapy też sprawdziłem, wydaje się ok... więc zabrałem do domu rozebrałem na stole, podałem 12V na piny 3 i 4, 2 GND, i cisza, zero reakcji...

Obrazek

chciałem rozebrać płytkę PCB (btw nie widziałem że tyle elektroniki potrzeba by po prostu otwierać / zamykać klapkę) :P
ale trzeba odlutować przełącznik by ją wyjąć, na razie nie chciało mi się z tym bawić, odchyliłem płytkę i widać tam piny / wyjścia które wchodzą jako zasilanie do silniczka, sprawdziłem multimetrem ale było tam całe 0V... więc chyba nie silniczek, a elektronika?

Obrazek

ciężko cokolwiek tam posprawdzać bo większość jest czymś zalana... są tam jakieś piny pomiarowe ale bez schematu ani rusz, na niektórych było 5V...

Obrazek

Sprawdziłem fora na necie ale nie znalazłem takiego problemu... jakieś pomysły?
Bez sensu kupować całą kamerę za 500-600zł czy ile one teraz chodzą.. na Ali znalazłem tą płytkę ale też do tanich nie należy... 320zł, i nie wiadomo też czy na 100% będą działać..

dodam tylko że otwieranie klapy działa normalnie, więc część tej elektroniki działa, bo sygnał z otwierania znaczka idzie przez tą elektronikę i dalej dopiero do zamka.

Pozdrawiam

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość