Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:40


Instalacja europejskich map na RNS315 z USA

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

zoniiic

Aktywny

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 12:19
  • Online: 10d 11h 25m 28s
  • Auto: Mk6 GTI Drivers ED
  • Silnik: 2.0TSI CBFA
  • Lokalizacja: Gdansk

Instalacja europejskich map na RNS315 z USA

Post29 mar 2015, 22:48

Pojeździłem już jakiś czas swoim GTIkiem i parę rzeczy zaczęło mi lekko przeszkadzać, stąd się bierze pytanie. GTI Mk6 sprowadzony z USA, z navi RNS315 z wgranymi mapami "North America V3". Przeszukałem dzisiaj prawdopodobnie całe internety i dowiedziałem się takich rzeczy:
1) Crackowane mapy do RNS315 nie istnieją (jak ktoś zna inne info, może na PW podesłać 8-) )
2) Mapy można kupić w ASO za ~700zł na karcie SD
3) Karta SD raz użyta jest przypisana do danego radia i jest nieczytana przez inne radia

Niestety krąży parę tematów odnośnie wgrania europejskich map na amerykańskie RNS315, ale są bez odpowiedzi. Może ktoś z naszego forumowego towarzystwa się orientuje, czy taka operacja jest możliwa? Tzn. czy jak kupię oryginalne mapy w ASO to czy radio je przyjmie i zainstaluje bezproblemowo?
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Instalacja europejskich map na RNS315 z USA

Post30 mar 2015, 09:56

hej...

jeśli już decydujesz się kupić mapę w ASO to ASO sprzedając Ci taką mapę powinno wiedzieć i dać gwarancję że będzie ona działała z Twoim sprzętem ... a najlepiej wgrać ją od razu na serwisie przez pracownika.

z drugiej strony zawsze masz możliwość kupna wyższego modelu z naszego europejskiego rynku, lub poprostu używanie zewnętrznej nawigacji - najlepiej odblokowanej z Automapą ...

mam w swoim GTI 6 radio RNS 510 z navi i tak do końca nie jestem z niej zadowolony... mapy mam aktualne a np niektórych mniejszych miejscowości nie ma na liście mimo że widać je na mapie nawigacji. Dlatego zawsze wożę drugą navi z polską mapą gdzie jest wszystko ...
Offline
Awatar użytkownika

zoniiic

Aktywny

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 12:19
  • Online: 10d 11h 25m 28s
  • Auto: Mk6 GTI Drivers ED
  • Silnik: 2.0TSI CBFA
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: Instalacja europejskich map na RNS315 z USA

Post30 mar 2015, 17:31

O, dzięki za opinię odnośnie map. Myślałem, że VW żądając sporej kasy za mapy popracowało nad nimi, żeby były dokładne. No niestety myliłem się chyba...

Co do samego ASO, to napisałem do nich maila i czekam na odpowiedź. Jeżeli dostanę od nich informacje zwrotne (a może być różnie) to podzielę się dla ogólnej informacji.

Rozważałem kupno europejskiej RNS315 lub RNS510, ale mam parę dylematów. Nie jestem pewien czy każda RNS315 ma B/T. Słyszałem, że RNS315 działają sprawniej od 510, więc trochę mnie od 510 odrzuca. No i ostatecznie, czy dam radę sprzedać swoją amerykańską (opcja bardzo wątpliwa).

Tak właśnie robię teraz, wożę ze sobą zewnętrzną nawigację z Automapą, na której jeszcze się nigdy nie zawiodłem. Ogólnie nawigacja służy mi jako pomoc w większych miastach bądź na dużych rozjazdach za granicą, bo dalej wychodzę z założenia, że lepiej mieć atlas Europy i przygotować się ze znajomości trasy przed wyjazdem :) Pomysł z ogarnięciem mojej RNSki wziął się z tego, że chciałem mieć już wszystko w jednym. Ale patrząc na to co wymieniłem wyżej + Ty dodałeś, to zobaczymy czy będę walczyć z navi.
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 7s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Instalacja europejskich map na RNS315 z USA

Post30 mar 2015, 18:41

Nie każdy RNS315 ma BT ale i RNS510 też nie ma BT, piszę o wbudowanym.
Co do szczegółowości map, to problem często bywa taki że nie tyle brakuje małych miejscowości co ich znalezienie w nawigacji jest powalone, bo np. jedna z okolicznych wsi u mnie jest na tej mapie zaznaczona jako ulica a nie odrębna miejscowość. Poza tym idzie z tym żyć. :)
Dla mnie najważniejsze jest to że mam nawigację wbudowaną w deskę, muzyka gra z karty, telefon łączy się bez żadnych problemów przez BT. Oczywiście chciałbym RNS510 ale doposażanie dodatkowej instlacji BT już mnie przerasta równiez finansowo.
Jedyny minus RNS315 to zauważalnie gorzej gra od RCD510 jakie miałem wcześniej.
Offline
Awatar użytkownika

zoniiic

Aktywny

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 12:19
  • Online: 10d 11h 25m 28s
  • Auto: Mk6 GTI Drivers ED
  • Silnik: 2.0TSI CBFA
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: Instalacja europejskich map na RNS315 z USA

Post31 mar 2015, 15:56

No właśnie mi w tym wypadku nie śpieszy się z wymianą radia na inne, bo mam wbudowany BT w swoją RNSkę, a wiem, że jak wymienię na 510 to będę musiał zakładać dodatkowy moduł, a na horyzoncie inne mody. Dlatego wolałbym albo zrobić tą navi albo zostać w takim układzie jaki mam, czyli z dodatkową nawigacją z Automapą.
Offline

1 6 D

VIP

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 25 lis 2012, 14:31
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 34d 18h 29m 3s
  • Pochwały: 31
  • Auto: Scirocco+Golf
  • Silnik: SB+CBDB
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Instalacja europejskich map na RNS315 z USA

Post17 gru 2018, 17:33

Sorry za odpowiedź ale karty SD do Rns310 i rns315 można bez aso ogarnąć, jak coś mam Europę 2019 so 315 jak i 510 ;)
Offline

Krakus

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 sty 2018, 22:54
  • Online: 17h 7m 35s
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI 265 KM
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Instalacja europejskich map na RNS315 z USA

Post19 gru 2021, 13:00

Cześć aktualny temat z tymi mapami do RNS 315 ? Szukam aktualnych map do swojego radia również wersja radia USA

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości