Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 19:43


[2.0 TDI CR 140KM] Zimny szarpie

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

xpeu

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 mar 2019, 19:38
  • Online: 13h 34m 46s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Polska

[2.0 TDI CR 140KM] Zimny szarpie

Post06 gru 2019, 23:04

Hej, silnik 2.0TDI CR CFFB
Zrobiło się zimno i mam dziwny objaw.
Gdy silnik jest zimny to przez pierwsze kilkaset metrów pomiędzy 1500-2000 obrotów( i więcej) silnik szarpie i klekocze, a jak się troszkę zagrzeje to ustaje i kręci się normalnie.
Nie pokazuje żadnych błędów, paliwo jest ok, tankowałem vervę, dolałem depresator, czyściłem wtryski liqui moly 2666.

Z ciekawości odpiąłem czujnik temperatury paliwa, komputer odczytuje to jako -40 stopni i przerwę w obwodzie, ale NIE SZARPIE i zachowuje się wtedy normalnie.
Sam czujnik pokazuje prawidłowo, wygląda na to, że bez niego podaje większą dawkę paliwa.
Gdzie szukać usterki?
Offline

Ghost589

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 23 lut 2018, 18:01
  • Online: 8h 16m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf6

Re: [2.0 TDI CR 140KM] Zimny szarpie

Post07 gru 2019, 10:16

Miałem identycznie jak się robiło zimno to silnik szarpał przez kilkaset metrów i klekotał (szarpanie ustawało po kilkuset metrach natomiast klekot dawał o sobie znać także na rozgrzanym silniku szczególnie słyszalny podczas przyspieszania na drugim biegu w zakresie 2k-2,5k obrotów szczególnie). Musiały zostać wymienione dwa wtryski bo lały. Po wymianie wróciło do normy wszystko. I tak jak się tutaj dowiedziałem od kolegów na forum to lepiej lać zwykłe ON niż te uszlachetnione. Także podjedź gdzieś żeby może ktoś zobaczył te wtryski.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

xpeu

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 mar 2019, 19:38
  • Online: 13h 34m 46s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Polska

Re: [2.0 TDI CR 140KM] Zimny szarpie

Post09 gru 2019, 21:18

Ok, dzięki, chciałem jak najwięcej sam zdiagnozować.
Vervę wlałem, bo chciałem zobaczyć czy coś będzie lepiej, normalnie latam na zwykłym z Shella.
Te wtryski da się regenerować czy trzeba kupować nowe?
Offline
Awatar użytkownika

xpeu

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 mar 2019, 19:38
  • Online: 13h 34m 46s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Polska

Re: [2.0 TDI CR 140KM] Zimny szarpie

Post07 lut 2020, 21:07

Wtryski poszły do sprawdzenia, 3 i 4 kończyły żywota.
Wymieniłem je i jest ok.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości