Dzisiaj jest 29 mar 2024, 01:00


Wodorowanie silnika

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Wodorowanie silnika

Post14 maja 2018, 16:58

Jako że lubię nowe technologie postanowiłem sprawdzić jak to działa, a mianowicie wodorowanie silnika. Zacząłem od lektury Internetu i YT. Ogólnie zabieg który nie zaszkodzi A może pomóc przywrócić silnik do czystości. Zabieg trwa godzinkę i jest praktycznie bezinwazyjny. Jak na mój gust auto po zabiegu jest zdecydowanie żywsze tj. Lepiej wchodzi na obroty, natomiast na biegu jałowym pracuje spokojniej i ciszej, dodatkowo spadek zużycia paliwa którego jeszcze nie zaobserwowałem . Z rozmowy z Panem wykonującym wodorowanie czystym oxyhydrogenem wynikało że naj bardziej spektakularne efekty są widoczne w silnikach diesla. Z moich spostrzeżeń ogólnie uważam że warto bo są namacalne efekty a koszt niewielki. Zabieg został wykonany w Toruniu w firmie PowerWashers.
Offline

krzyzak malbork

Sympatyk

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 01 maja 2017, 19:55
  • Online: 7d 1h 46m 44s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI CCZB
  • Lokalizacja: Malbork

Re: Wodorowanie silnika

Post14 maja 2018, 17:25

Ile dawałęś za wodorowanie w Toruniu ?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Wodorowanie silnika

Post14 maja 2018, 17:45

Chyba jednak nie jest to zabieg należacy do tanich przynajmniej w moim rejonie
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: Wodorowanie silnika

Post14 maja 2018, 17:53

Koszt to żadna tajemnica 120pln po negocjacji. Oficjalnie 220pln. Z hamowanią przed i po plus 150pln. Niestety zabrakło czasu w dniu dzisiejszym na hamownie.
Offline

krzyzak malbork

Sympatyk

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 01 maja 2017, 19:55
  • Online: 7d 1h 46m 44s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI CCZB
  • Lokalizacja: Malbork

Re: Wodorowanie silnika

Post14 maja 2018, 18:59

To tanio :) chyba ze to zależy od silnika. Bo ja się pytałem w Gdańsku to moje GTI 2.0 powiedział 270 zł :shock: Ładnie utargowales :)

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości