Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 19:25


Ktory olej Millersa do 2.0 TSI USA

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

Ktory olej Millersa do 2.0 TSI USA

Post28 sty 2022, 09:18

Witam zawsze lałem motula i chciałbym się przenieść na millersa teraz pytanie bo nigdy z tym olejem nie obcowałem

Millers Oils Motorsport CFS 5W40 NT+ 5L-Z tego co się dowiedziałem nie spełnia on żadnych norm OEM,może to jakoś źle wpłynąć na silnik?Wszyscy go chwalą więc chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda

Olej syntetyczny Millers EE Performance 5W40 5L-Chciałbym lać ten olej ponieważ spełnia on normy VW 502,505 i jakoś bardziej to od mnie przemawia

Zazwyczaj lałem motula 5w30 ale zaczyna mnie denerwować ten olej bo po wymianie przez dwa pierwsze tysiące kilometrów nie bierze nic a po dwóch tysiącach zaczyna mu smakować i podjada go.

Po telefonie do ASO Pan mi powiedział że w 2014 był lany 5w40 i lepiej by było przy nim zostać.
Offline
Awatar użytkownika

bzykofm

Aktywny

  • Posty: 128
  • Rejestracja: 21 mar 2019, 15:28
  • Online: 8d 13h 14m 35s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Seat Leon 1P lift
  • Silnik: 1.9 TDI BLS 195.374
  • Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka

Re: Ktory olej Millersa do 2.0 TSI USA

Post28 sty 2022, 11:53

Pań z ASO dobrze powiedział. Lepszy film olejowy, lepiej chroni silnik przed korozją. Osobiście polecam Penrite Enviro+, australijski olej szczególnie polecany do pracy w wysokich temperaturach, jeżdżę na nim od kilku lat.
Oczywiście nie na tym samym, wymieniam :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 29 sty 2022, 00:39 przez bzykofm, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 11m 54s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ktory olej Millersa do 2.0 TSI USA

Post28 sty 2022, 20:02

A Ty myślisz, że jak kupisz inny olej to nagle przestanie brać. Nie liczyłbym na to.
Miałem podobnie doświadczenia jak Ty. Lałem do 1.8 tsi motyla3, silniczek bardzo go lubił. Stwierdziłem hm może wina oleju. Plukanka i jedziemy z Millerem efekt żaden w silniku, za to większa pustka w portfelu.
W 1.9 tdi, czy w 1.2 w fiacie 500 lałem i leję dalej Motula. Ubytek żaden, do 2.0 tsi leję ori VW również nie wiem co to dolewki. Także moim zdaniem są dwa uda, albo się uda, że silnik nie bierze oleju, albo się uda i bierze.
Nie mniej jednak życzę powodzenia w testach, może Tobie akurat na innym się uda [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

Re: Ktory olej Millersa do 2.0 TSI USA

Post28 sty 2022, 22:48

Tzn nie liczył bym na to gdyby od początku wymiany oleju pobierał olej u mnie jest sytuacja daj my na to wymieniam olej robie 2000km nie dolewam nic po 2 tysiącach zaczął spalać go,jest to już druga wymiana i to samo,też zawsze lałem motula i była dobrze lecz dopiero na tym silniku to zauważyłem
Znajomy z cupry 1.8t zaproponował żeby zaczął lać 5w40 bo jemu to pomogło przy spalaniu oleju
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 11m 54s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ktory olej Millersa do 2.0 TSI USA

Post29 sty 2022, 21:58

Ale to normalne, że nie od razu bierze olej. Poza tym specyfikacja vw dla tego auta mówi o oleju 5w30, a teraz nawet z tego co pamiętam 0w30, więc nie wiem czy zmiana na 5w40 to dobry pomysł.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości