Dzisiaj jest 29 mar 2024, 08:56


[1,6 TDI 105KM] jaki powód wysokiego spalania

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post11 wrz 2017, 15:32

Czy ktoś podpowie co mam sprawdzić żeby spróbować zdiagnozować przyczynę podwyższonego spalania. Na obecną chwilę wykonałem sprawdzenie wtrysków w blokach rozszerzonych i wygląda to tak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

evil111

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 15 kwie 2016, 13:22
  • Online: 1d 4h 21m 31s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Podkarpacie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post11 wrz 2017, 21:00

Witam 4 wtrysk leje...miałem tak samo-wymiana wszystkich wtrysków i działa.
Spróbuj jeszcze pod obciażeniem czy nie leci jeszcze wiecej na "minus". Jak jedziesz pod górke na niskich obrotach to nic nie stuka (odgłos jak zawory)???
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post11 wrz 2017, 21:08

Kolego evil111 czwarty wtrysk leje i dlatego mam wymienić wszystkie wtryski? Nic nie słyszę żeby coś stukało.
PS
Jeśli już mam wymieniać wtrysk, to może ktoś da namiary na sprawdzonych fachowców od wtrysków z województwa świętokrzyskiego lub mazowieckiego.
Offline

evil111

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 15 kwie 2016, 13:22
  • Online: 1d 4h 21m 31s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Podkarpacie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post11 wrz 2017, 23:47

NIe pewnie nie musisz wszystkich - napisałem tylko że ja tak zrobiłem dla świetego spokoju! bo to różnie bywa..(np. zaraz nawali drugi, ale to nie reguła).
Hmm nic nie stuka?
1.nagrzej dobrze silnik
2.stań na górce z lekko zaciagnietym recznym (obciążenie) i cofnij.
U mnie było charakterystyczne stukanie na 1 i 2 jak sa niskie obroty...
Co zauważyłem to spalanie spadło.
Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post12 wrz 2017, 17:13

Nc z tego nie kumam. Dzisiaj również podpoiłem się żeby zobaczyć jeszcze raz korekcje wtrysków i żaden nie wychylił się poza +1/-1. Zrobiłem nawet zapis z krótkiej jazdy i rzuciłem na wykres. Jestem umówiony z gościem na sobotę ma wykręcić wtryski i sprawdzić na specjalistycznym osprzęcie jestem ciekaw co wyjdzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post06 paź 2017, 19:43

W związku z tym, że nadal mój golf za dużo pali zrobiłem test przelewowy wtryskiwaczy (robiłem to pierwszy raz w życiu :)). Poniżej zdjęcie .
Czas próby 5 minut,temp. silnika ok. 70st. C,, na jałowym.
Wg mnie na pewno pierwszy ma trochę za dużo, co do drugiego tez mam wątpliwości, a może wszystkie są do d....y. Ktoś pomoże w interpretacji?. Nie specjalnie się na tym znam:(.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post15 paź 2017, 18:46

Ok, no to może ktoś wie jaka jest norma ilości przelewu dla wtrysków 03L130277B ?
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post22 paź 2017, 11:19

No to dalszy ciąg walki z wysokim spalaniem. Wtryski zostały wyciągnięte i poszły do sprawdzenia. Diagnosta stwierdził, że nie jest z nimi źle i na pewno nie są powodem wyższego spalania :evil: . Poniżej wydruk.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post22 paź 2017, 15:20

Rozmawiałem kiedyś z mechanikiem w ASO który wymieniał wtryskiwacz, rozmowa zamieniła sie na rozmowe o spalaniu, tak więc pierwsze co mi powiedział to to że zacząć należy od programu sterującego, następnie wspominał że problemem dużego spalania również jest filtr DPF, jednak odpowiedzi nie rozwinał tylko tyle że należy go sprawdzić i czy często nie wypala bo autko wtedy potrafi naprawde dużo palić.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post22 paź 2017, 15:49

DPF wypala się co około 300km w cyklu 70% miasto, 30% trasa. Ale wg mnie gdyby spalanie było na normalnym poziomie to i wypalanie było by rzadziej. Co do programu sterującego to nie wiem jak to sprawdzić, natomiast diagnosta od wytrysków wspomniał o sprawdzeniu zaworu ciśnienia pompy wtryskowej.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post22 paź 2017, 15:57

Ja z tym problemem bym pojechał do ASO :D Tak zapytam nie na temat czy miałeś coś robionego z afera spalinową? Zadzwoń do ASO, podaj nr VIN i zapytaj czy jest jakaś akcja serwisowa, mi przysługiwała a silnik to również CAYC rocznik 2011, wtedy napewno będziesz miał inne oprogramowanie i warto sprawdzić czy będą efekty
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post22 paź 2017, 16:10

Mój VIN kwalifikuje się na akcje serwisową, ale sporo osób nie jest zadowolona ze zmiany softu. Dlatego też jak na razie mnie to powstrzymuje.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post22 paź 2017, 22:15

Ja mam zmieniony Soft jestem zadowolony nie zobaczyłem nic niepokojącego po zmianie, dodatkowo w tym tygodniu jadę na hamowanie i się okaże czy moc jest zachowana taka sama.
Ps. Za zmianę soft dostałem dodatkowo voucher na zakupy dowolnej rzeczy w ASO :D a robione było to w Olsztynie
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post24 paź 2017, 06:39

Jakby wszystko bylo tak jak w katalogu I nie wplywalo na prace, osiagi czy zywotnosc......to od razu by tak z fabryki wychodzilo. AMEN
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post25 paź 2017, 17:04

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. Ponieważ tuż po kupnie auta został wymieniony rozrząd i wszystkie filtry, to czy możliwe jest, że został on źle ustawiony i stąd podwyższone spalanie? Nadmieniam, iż samochód normalnie pali i nie ma utraty mocy oraz żadnych błędów.
PS
Co do mocy to nie za bardzo mam punkt odniesienia, ale mułowaty na pewno nie jest.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post15 lis 2017, 21:33

Postanowiłem napisać w tym temacie jak na obecną chwilę wygląda u mnie sprawa spalania. Otóż już byłem przygotowany do wymiany wtryskiwaczy. Zgłębiłem wiedzę i zaopatrzyłem się w odpowiednie narzędzia jak i części, no i w zasadzie już miałem zamiar zakupić nowy wtryskiwacz gdy po wielu poszukiwaniach znalazłem informacje o substancji o nazwie "LIQUI MOLY Diesel Spulung". Oczywiście daleki jestem od reklamowania tego produktu, ale niewiele miałem do stracenia i po zalaniu go na pełny zbiornik średnie spalanie spadło o 1,5-2 l/100km. Oczywiście na dystansie na którym mierzyłem wcześniej. Jakby tego było mało to korekcje obecnie nie przekraczają wartości 0,4. Nie wiem ile ten entuzjazm będzie trwał bo jeszcze zbiornika nie wyjeździłem, ale muszę powiedzie, że ta substancja na tą chwilę przyniosła zadowalające efekty.
Offline

Adriano9898

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 26 mar 2018, 17:43
  • Online: 1h 8m 22s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Warszawa

Duze spalanie Golf 6 1.6 Tdi

Post26 mar 2018, 18:12

Witam tak jak w temacie problem dotyczy spalania. Auto zakupiłem 2 dni temu, jest to wersja hatchback 2011 silnik 1.6 tdi 105 km. Spalanie auta przyjezdzajac do domu bylo ok. Natomiast po wymianie akumulatora ( poprzedni sie nie nadawał) dolaniu paliwa bardzo skakalo. Komputer w tym momencie pokazuje spalanie na poziomie 7.8 l
nie pokrywa sie to z spalaniem rzeczywistym . Na 20l paliwa przejechalem 310 km w cyklu bardziej miejskim 200 km miasto i 100 km trasa co nam daje ok 6.5 l na 100km. Co uważam ze jest i tak duzo patrzac na to ze nie byla to jazda dynamiczna. Czemu komputer pokazuje co innego niz jest w rzeczywistosci czy to wina akumulatora ? Badz moze wina paliwa? Kolejne pytanie mam co do spalania chwilowego otóż przy 140kmh na tempomacie spalanie wynosi 7.5 l na obrotomierzu 2600. Natomiast przy 120kmh na obrotomierzu 2100 a chwilowe spalanie wynosi 6.8l na 100km. Czy to nie jest za duzo ? Dodam tylko ze dzisiaj zostaly wymienione wszystkie plyny i oleje oraz filtry.Auto stoi na 16 kolach 205 szerokość. Spod silnika nic nie cieknie co prawda lekko pękł wężyk od płynu chłodniczego ale plynu tak nie ubywa i zostanie to naprawione lecz nie sądze by to bylo przyczyną. Auto pali jak nowe nie kopci nie dymi doslownie nic sie nie dzieje. Jednak martwi mnie to spalanie lub to moje fanaberie .Liczę na waszą pomoc
Offline
Awatar użytkownika

by kamil

Aktywny

  • Posty: 177
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 09:45
  • Online: 5d 9h 46m 20s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Szczucin

Re: Duze spalanie Golf 6 1.6 Tdi

Post26 mar 2018, 18:17

proponuje zatankować do pełna skasować spalanie na kompie :) i przejeździć cały bak paliwa i jaka średnia wyjdzie :)
ja mam silnik 2.0 tdi cr i średnio na baku robię ok 950km :) wiec średnio wychodzi poniżej 5.5 litra. ty masz silnik 1.6 tdi wiec raczej nie powinien więcej palić niż mój aczkolwiek noga a noga na pedale gazu to różnica każdy jeździ inaczej :)
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Duze spalanie Golf 6 1.6 Tdi

Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post27 mar 2018, 09:38

hoses pisze:Postanowiłem napisać w tym temacie jak na obecną chwilę wygląda u mnie sprawa spalania. Otóż już byłem przygotowany do wymiany wtryskiwaczy. Zgłębiłem wiedzę i zaopatrzyłem się w odpowiednie narzędzia jak i części, no i w zasadzie już miałem zamiar zakupić nowy wtryskiwacz gdy po wielu poszukiwaniach znalazłem informacje o substancji o nazwie "LIQUI MOLY Diesel Spulung". Oczywiście daleki jestem od reklamowania tego produktu, ale niewiele miałem do stracenia i po zalaniu go na pełny zbiornik średnie spalanie spadło o 1,5-2 l/100km. Oczywiście na dystansie na którym mierzyłem wcześniej. Jakby tego było mało to korekcje obecnie nie przekraczają wartości 0,4. Nie wiem ile ten entuzjazm będzie trwał bo jeszcze zbiornika nie wyjeździłem, ale muszę powiedzie, że ta substancja na tą chwilę przyniosła zadowalające efekty.




Jak wygląda sytuacja po czasie? Poprawiło się? Miałem podobnie z wtryskami jak na Twoich logach, ale podobno jest to akceptowalne. Zamówilem ten środek do wtryskow i zobaczymy :)
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post27 mar 2018, 20:35

Spalanie jest już akceptowalne tj miasto 7.3-7.8 a trasa 4.5-5.5L. Nie wiem jak to wytłumaczyć:).
PS
Do logów korekcji wtrysków dawno nie zaglądałem, bo skoro jest dobrze to lepiej nic nie ruszać :D .
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post05 kwie 2018, 11:04

eee to u mnie tak samo :D z tym, że na trasie ciut więcej, ale znam powód tego :D
Offline

Marpl

Nieśmiały

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 13 sty 2018, 21:54
  • Online: 1d 14m 10s
  • Lokalizacja: SPS

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post18 lip 2018, 11:34

hoses pisze:Czy ktoś podpowie co mam sprawdzić żeby spróbować zdiagnozować przyczynę podwyższonego spalania. Na obecną chwilę wykonałem sprawdzenie wtrysków w blokach rozszerzonych i wygląda to tak.



możesz podpowiedzieć jakie powinny być wartości wtrysków i jak to sprawdzić VCDS ? odczyt należy robić na rozgrzanym silniku czy na zimnym też można ?
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post18 lip 2018, 13:26

Oczywiście na rozgrzanym silniku. Wartości nie powinny być większe jak +/-2. Robi się to w menu silnik-bloki rozszerzone.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

Mario80

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 13 sie 2019, 10:37
  • Online: 1h 47m 16s
  • Auto: Skoda Rapid
  • Silnik: 1.4TDI CUSB 90PS DSG
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: jaki powód wysokiego spalania

Post13 sie 2019, 15:11

hoses pisze:Postanowiłem napisać w tym temacie jak na obecną chwilę wygląda u mnie sprawa spalania. Otóż już byłem przygotowany do wymiany wtryskiwaczy. Zgłębiłem wiedzę i zaopatrzyłem się w odpowiednie narzędzia jak i części, no i w zasadzie już miałem zamiar zakupić nowy wtryskiwacz gdy po wielu poszukiwaniach znalazłem informacje o substancji o nazwie "LIQUI MOLY Diesel Spulung". Oczywiście daleki jestem od reklamowania tego produktu, ale niewiele miałem do stracenia i po zalaniu go na pełny zbiornik średnie spalanie spadło o 1,5-2 l/100km. Oczywiście na dystansie na którym mierzyłem wcześniej. Jakby tego było mało to korekcje obecnie nie przekraczają wartości 0,4. Nie wiem ile ten entuzjazm będzie trwał bo jeszcze zbiornika nie wyjeździłem, ale muszę powiedzie, że ta substancja na tą chwilę przyniosła zadowalające efekty.

Czy po kolejnym roku eksploatacji jest dalej wszystko w porzadku?

Mam skode z 1.4tdi CR CUSB 90PS DSG i to gowno na spokojnej trasie pali ok 5l, a serwisy twierdza ze jest OK. Deklaracja to skromne 3,3l/100km w trasie. Liczyłem na max 4l. Auto do miasta prawie nie zaglada a spalanie dlugodystansowe to 5,1l.
Co kilkanascie km widze podwyzszne spalanie. Przy 100km/h potrafi wskazywac na kilkunastu km ok 3,7l, a pozniej po resecie juz 5l. Droga i uksztaltowanie terenu bez zmian. Ostatnio przegonilem go w trasie 160km/h i chwilowo do odciecia to spalanie poprawilo sie na kilkadziesiat minut. Przebieg 62kkm.
Zastanawiam sie czy tez zalewac ten specyfik ;)
Poprzednia

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości