Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:07


Instalacja Gazowa do TSI ?!

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość

UserRetired

Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post06 lip 2013, 17:04

Witam !

Mam takie pytanie jaka jest dobra instalacja gazowa do naszych silników ?! Ewentualnie jakiej firmy i na co patrzeć ?
Dowiadywałem się już nieco i dobrą instalacją jest LPdi, ponieważ można jeździć na samym gazie... tylko znowu cena około 9 tyś nie należy do atrakcyjnych. Kolejna instalacją to instalacja firmy AC SP Z O.O. która ma dotrysk paliwa i koszt jest o połowę mniejszy. Stąd moje pytanie czy ktoś zagazowywał już z Was te silniki !? i jak to chodzi ?! Bo słyszałem różne opinie i na co zwrócić uwagę !?.....

P.S. jeżdżę około 20-25 tys km rocznie, wiem ktoś powie czemu nie kupiłeś diesla... ponieważ wolę benzynę :-)
Offline

1 6 D

VIP

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 25 lis 2012, 14:31
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 34d 18h 29m 3s
  • Pochwały: 31
  • Auto: Scirocco+Golf
  • Silnik: SB+CBDB
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post06 lip 2013, 18:39

No niestety w nowoczesnych benzynach trzeba zaawansowane instalacje montować, a nie jakaś pierwsza generacja za 1500.
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post07 lip 2013, 02:25

skończcie z tym LPG:) LPG tylko do kuchenki,nie do auta;) autko pali 6,5 przy normalnej jeździe wiec wg mnie szkoda tej instalacji a najbardziej szkoda autka;)
Offline

TaxiDriver

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 13 paź 2012, 03:17
  • Online: 9d 26m
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post07 lip 2013, 03:16

Mariuszdlu,

zerknij na forum octavii - tam chłopaki ogarniają temat instalacji, jest kilka tematów, gdzie wymieniają się doświadczeniami.

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60377

Nie wiem (nie czytałem ani nie rozmawiałem z użytkownikami) jak jest z tsi w gazie - u mnie w 1.6 benzynie jest rewelacja. Tankuję 42 l . za 100 zł. i robię ok. 400 - 450 km. (Trójmiasto).
Acha - i z zewnątrz nie wygląda jak kuchenka - nie zauważysz wizualnie żadnej różnicy między serią a moim.
Natomiast jeżdżąc tsi taty spalam ok 8 - 8,5 w mieście (Łódź). Za 100 zł. przejedziesz więc jakieś 200 - 230 km.
Czy się opłaca - decyduj sam;)
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post07 lip 2013, 07:48

TaxiDriver pisze:Mariuszdlu,

zerknij na forum octavii - tam chłopaki ogarniają temat instalacji, jest kilka tematów, gdzie wymieniają się doświadczeniami.

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60377

Nie wiem (nie czytałem ani nie rozmawiałem z użytkownikami) jak jest z tsi w gazie - u mnie w 1.6 benzynie jest rewelacja. Tankuję 42 l . za 100 zł. i robię ok. 400 - 450 km. (Trójmiasto).
Acha - i z zewnątrz nie wygląda jak kuchenka - nie zauważysz wizualnie żadnej różnicy między serią a moim.
Natomiast jeżdżąc tsi taty spalam ok 8 - 8,5 w mieście (Łódź). Za 100 zł. przejedziesz więc jakieś 200 - 230 km.
Czy się opłaca - decyduj sam;)


a ja mam wersję z 160km i pali mi co tankowanie w mieście 11l/100 i pytam się was jak wy to robicie z tym 8l/100 bo z tym 6,5l/100 to już w ogóle jakiś kosmos - chyba jak jadę z górki bez naciskania gazu to mi tyle pokazuje ;)

p.s. silnik mam już drugi i pali tyle samo co poprzedni - miesiąc temu miałem trasę do Włoch = 1800km i spalanie miałem 6,6l/100 więc przekonałem się że ten silnik potrafi tyle spalić i wyświetlacz wyświetlić - i domyślam się że te wasze wyniki w mieście to styl jazdy coś jak eco-driving, ale u mnie się tak nie da, a nawet jakby się dało to co to za życie hehe - mi się zawsze wszędzie śpieszy ;)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2013, 07:58 przez Kozo, łącznie zmieniany 1 raz

UserRetired

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post07 lip 2013, 07:58

TaxiDriver pisze:Mariuszdlu,

zerknij na forum octavii - tam chłopaki ogarniają temat instalacji, jest kilka tematów, gdzie wymieniają się doświadczeniami.

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60377

Nie wiem (nie czytałem ani nie rozmawiałem z użytkownikami) jak jest z tsi w gazie - u mnie w 1.6 benzynie jest rewelacja. Tankuję 42 l . za 100 zł. i robię ok. 400 - 450 km. (Trójmiasto).
Acha - i z zewnątrz nie wygląda jak kuchenka - nie zauważysz wizualnie żadnej różnicy między serią a moim.
Natomiast jeżdżąc tsi taty spalam ok 8 - 8,5 w mieście (Łódź). Za 100 zł. przejedziesz więc jakieś 200 - 230 km.
Czy się opłaca - decyduj sam;)


no dziękuję TaxiDriver super forum zagłębie się w temacie i potem postaram się tutaj opisać po krótce co i jak. Co do gazu do naszych TSI. Obecnie mam dwa auta Golfa 6 TSI, oraz Astre III Combi zwykła benzyna, i tak szczerze mówiąc to jak wybieram się gdzieś dalej to biorę Astrę, mój Golf pali koło 8-8,5 litra na 100 km nie jeżdżę jak 80-letni dziadek z Niemiec, który jeździ tylko do kościoła, lubię poczuć "moc" więc wskazówka prędkościomierza jest niejednokrotnie koło 140km, jeden napisze że jeździ tak do pracy jeden napisze że to zawrotna prędkość. Czy warto założyć gaz tak jak kolega TaxiDriver napisał tankuje za 100zł i robi 400-450km lub tankuję za 100zł i robi 200-300km, każdy ma swoją strategie co do jazdy lub kolokwialnie powiem "długości" trzymania auta przekalkulował co i jak albo wyjdzie mu że chce mieć gaz albo to oleję. To po mojemu raczej indywidualna sprawa.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post07 lip 2013, 10:05

Z tego co jest na różnych forach i informacjach do tego silnika sens ma tylko Lpdi, kosztuje sporo ale podobno nic silnikom się nie dzieje....

za jakąś instalkę mało znaną z dotryskiem benzyny dasz połowę, a palić tez będzie 50/50 benzyny i gazu...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci

UserRetired

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post07 lip 2013, 13:27

a jak to się ma do zimy ?! bo wiem że gaz zamienia się z lotnego na ciekły i dalej podawany jest przez wtryski z dotryskiem benzyny wygląda to mniej więcej tak ze na ileś wtryśnięć gaz jest dotrysk benzyny w celu schłodzenia wtrysków ale nurtuje mnie jedna rzecz jak to się ma do naszych pięknych zim? Wiadomo że czasem w zimie temperatury dochodzą do -20stu i co wtedy ?! Czy za każdym razem dojeżdżając do domu trzeba będzie przełączać samodzielnie na benzynę ?!
Offline

sZcZeWi

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 04 lis 2013, 12:39
  • Online: 1d 7h 58m 28s
  • Auto: 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: SCI

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post19 lis 2013, 13:17

mam w domu dwa auta z TSI oba z LPdi i odpukac narazie wszystko smiga jak nalezy, dotrysku nie chcialem z wiadomych wzgledow ;)
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post19 lis 2013, 14:27

Ja tak się spytam z ciekawości ile taka instalacja kosztuje ? Osiągi nie spadają ?
Offline

sZcZeWi

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 04 lis 2013, 12:39
  • Online: 1d 7h 58m 28s
  • Auto: 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: SCI

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post20 lis 2013, 07:05

osiagi nie spadaja... a wrecz odczucie dupohamownii ze nawet jest ciut lepiej ale to chyba tylko wrazenie :)
koszt niestety spory... poltora roku temu montaz w jedynym robiacym to zakladzie w pl z kielc (oficjalny dystrybutor na polske) to koszt 7,5k ale instalacja juz sie splacila i zarabia :) w tym roku ceny podskoczyly do okolo 8,2k choc po negocjacjach zeszli do 7,7k (ze wzgledu ze bylby to 2 montaz u nich) ale ostatecznie nie skorzystalem z ich uslug bo nie bylem do konca zadowolny z ich roboty za pierwszym razem (musialem po nich poprawiac bo pare rzeczy mi sie nie podobalo)
jednak przez owe poltora roku przybylo pare zakladow w pl ktore przeszkolily sie u nich i montuja te instalacje wiec ostatecznie wybralem autoryzowany serwis staga z mikolowa gdzie krzykneli 8,4k ale zeszli do 8,1k... raczej nie mam zastrzezen co do ich pracy :)
Obrazek

UserRetired

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post28 sty 2014, 14:06

Panowie mam instalacjię firmy AC (bez kryptoreklamy) zamontowana w Skrzyszowie w znanym zakładzie gazowniczym :-) po przejechaniu 9 tyś narazie wsio okiej. Choć nie obyło się bez wgrania nowego softu i jakis dupsów a konkretnie wymiany wkrętów (ponieważ rdzewiały) mam wlew we wlewie, na początku odczywalne były momenty przełączania z benzyny na gaz ale teraz po nowym sofcie jest okiej, teraz pojawiły się zapachy gazu w wozie, pewnie przez te konkretne mrozy ( u mnie około -22stopni) jesttem umówiony w ramach przejechanych 10 tyś na przegląd okresowy.
Spalanie ( bo to insttalacja z dotryskiem )
1,5-2,0 l benzyny plus 7 gazu..... mowa oczywiście o zimie więc wydaje mi się że nie jest tak źle :-)

Pozdrawiam Mariusz
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post28 sty 2014, 14:52

jak bym sie bał gazu nie dosc,ze ten silnik na benzynie jest jest zywotni to teraz gaz....:P

UserRetired

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post29 sty 2014, 09:48

sie nie ma czego bać mam gwaranjcę na silnik i na instalację więc spokojnie :-) a robie jakieś 20 23 tys rcznię więc dla mnie to dużo powinno się zwrócić :-))
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post29 sty 2014, 16:55

ktory rok masz auta,ze jeszcze gwarancja?
Offline

zecik

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 09 kwie 2018, 20:45
  • Online: 17m 35s
  • Auto: vw golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122km
  • Lokalizacja: szczecin

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post09 kwie 2018, 21:01

Witam, kupiłem niedawno golfika VI 1.4 tsi i chcę go pilnie przerobić na gaz bo naprawdę dużo jeżdżę. Jestem ze Szczecina i chcę zasięgnąć opinii o tutejszych gazownikach. Najbliżej od mojego domu mam do http://autkogaz.szczecin.pl/ i oni robią bezpośredni wtrysk na kme za 4200 zł. Może jest tu jakiś ich klient i napisze mi co są warci? Prosze też o polecanie innych warsztatów LPG w Szczecinie, ale tylko przez osoby, które osobiście miały z jakimś konkretnym gazownikiem do czynienia. Z góry dziękuję, sprawa dośc pilna.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2018, 06:57 przez zecik, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

michael_1

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 18 lip 2015, 19:07
  • Online: 8d 19h 7m 41s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja Gazowa do TSI ?!

Post10 kwie 2018, 09:36

Spamer do zbanowania

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości