Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 07:47


Duże spalanie

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Poli25

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 01 kwie 2021, 17:40
  • Lokalizacja: Usa
  • Online: 2d 8h 15m 34s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: TSI 118 kW
  • Lokalizacja: SKOKOWA

Duże spalanie

Post24 gru 2023, 16:33

Witam,

Od roku posiadam golfa 6 2.0 TDI CFFB. Osttanio postanowiłem sprawdzić ile tak na prawdę pali na trasie, jadąc po trasie Piła-> Leszno na odcinku 200 km na drogach lokalnych jechałem przepisowo max 90 km/h. Od Poznania gdzie zaczyna się S5 jechałem między 110-140 km/h spalanie wyszło 5,7 l/100km. Czy to normalne spalanie na trasie w okresie zimowym, tzn tem +10 stopni celcjusza na newwnątrz?. Ile palą wasze Golfiki przy takiej jeździe?.
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 14m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Duże spalanie

Post24 gru 2023, 23:29

Masz spalanie 5.7l i pytasz czy to normalne? A ile byś chciał 3l/100 km. Martwić to byś się mógł gdyby Ci palił 10-15l/100 km.

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka
Offline

Poli25

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 01 kwie 2021, 17:40
  • Lokalizacja: Usa
  • Online: 2d 8h 15m 34s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: TSI 118 kW
  • Lokalizacja: SKOKOWA

Re: Duże spalanie

Post25 gru 2023, 09:30

Dlatego pytam czy to normalne spalanie czy troszkę zawyżone. Jeśli wg Ciebie to normalne to OK. Po trasie liczyłem że będę się mieścił max 5,5 l/100km.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości