Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 04:14


Podczas pracy klimy słychać irytujący szum

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Podczas pracy klimy słychać irytujący szum

Post23 mar 2022, 19:04

Witajcie
Od kilku dni mamy wyższe temperatury na zewnątrz =D> co za tym idzie klima zaczyna ciężej pracować, aby uzyskać nastawione 21 stopni w kabinie :)
No i u mnie uruchomienie klimatyzacji powoduje irytujący szum, który dochodzi z kratek wywiewu, jednakże nie jest to szum dmuchawy, ponieważ ta ma inny, przyjemniejszy szum. Ten denerwujący szum jest też jednostajny, niezależnie od ustawienia siły nawiewu, aczkolwiek ustawienie siły nadmuchu powyżej połowy zakresu powoduje, że dmuchawa zagłusza te "WYCIE".

Ponadto zwróciłem uwagę, że sprężarka klimatyzacji za głośno chodzi, ale to może tylko mi tak się wydaje.
https://drive.google.com/drive/folders/10Un9SXZmyCv6FEq0zidFRZUvRP2OnrOY <- podrzucam link do dysku google, na który wrzuciłem nagrania tych dźwięków.
W pierwszym pliku audio na początku słychać pracę bez klimy, ale od 8 sekundy już z klimą
W drugim i trzecim audio odpowiednio z klimą i bez

Błędów nie ma, ale w zeszłym roku byłem w ASO na sprawdzeniu klimy (robili jakąś promocję czy coś - już nie pamiętam), lecz wyszło że klima jest sprawna. W zimę by coś się podziało? Oczywiście na zimę nie wyłączam klimy

Czy to mogą być objawy małej ilości czynnika w układzie?
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Podczas pracy klimy słychać irytujący szum

Post24 mar 2022, 11:23

Na pweno nie zaszkodzi nabić - kilka lat temu też mi buczała pojechałem na nabicie i było ok
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Re: [Rozwiązano] Podczas pracy klimy słychać irytujący szum

Post01 kwie 2022, 10:49

Nieszczelność na złączu skraplacza - zamówiłem i jak kurier mi go przywiezie od razu jadę do ASO na montaż
Wychodzi na to, że czynnik dłuuuugo musiał się ulatniać, bo czujnik ciśnienia wskazywał około 4 bary - tak mi powiedziano w ASO

Wymieniony został skraplacz, klima nabita - nic nie szumi i chłodzi "jak ta lala" :)
Koszt w ASO - 1200 zł (diagnostyka, robocizna, nabicie czynnikiem)

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość