Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 12:17


DIY Odgrzybianie klimatyzacji

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

zibzib

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 30 lip 2015, 14:20
  • Online: 6d 10h 11m 40s
  • Auto: VW Golf 6 GTD 2012
  • Silnik: CFGB

DIY Odgrzybianie klimatyzacji

Post05 maja 2017, 12:31

Jakby ktoś z Was robił samemu skuteczne odgrzybianie klimatyzacji w cywilizowany sposób lub miał na to dobry patent to bardzo proszę o jakieś instrukcje.

Próbowałem się dostać przez obudowę filtra ale tam cholernie ciasno.

Później użyłem LIQUI MOLLY coś tam, co się stawia na wycieraczce ale to totalna klapa, mam tylko nadzieję że nic od tej tandety się nie odbarwi.

Może mając kanał łatwo znaleźć otwór na skropliny?

Prawdopodobnie najlepszą metodą byłaby ta z VW i ich wysokociśnieniową lancą ale nie chce mi się do nich jechać 170km tylko żeby klimę odgrzybić.
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: DIY Odgrzybianie klimatyzacji

Post05 maja 2017, 13:49

powiem ci ze robiłem juz wszystkim i stwierdzam ze to strata pieniedzy
nawet byłem na ozonowaniu i nic
stosowałem pianki, spraye i najlepiej było po psikaniu Wurthem na parownik ale tez nie za długo

tez mi sie nie usmiecha jechac do aso kilkadziesiat km wiec zostawiam to nastepnemu właścicielowi :)
Offline

Sprzedawca

paww18

Sprzedawca

  • Posty: 219
  • Rejestracja: 03 gru 2015, 23:36
  • Online: 4d 16h 38m 38s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: Dolny Slask

Re: DIY Odgrzybianie klimatyzacji

Post08 maja 2017, 14:44

ja w kazdym swoim aucie uzywam loctite hygiene spray -tzw granat, z tym ze moja klima nigdy nie smierdziała, po prostu serwisuję regularnie i wowczas locite sprawdza sie doskonale. Zawiera srodki biobujcze czy jak to sie zwie, zabija wirysu i bakterie i mam spokoj. Ale jesli ktos dopuscil do duzego smrodu, to tylko dzialanie bezposrednio na parownik pomoze bo tam jest po prostu jeden grzyb... :/
Offline

zibzib

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 30 lip 2015, 14:20
  • Online: 6d 10h 11m 40s
  • Auto: VW Golf 6 GTD 2012
  • Silnik: CFGB

Re: DIY Odgrzybianie klimatyzacji

Post09 maja 2017, 06:49

paww18 ty ten granat stawiasz na wycieraczce pasażera? Czy podobnie jak w LM przy tej operacji mokra jest wycieraczka, wykładzina podłogi i schowek od spodu? Czy przy tej operacji zostawiasz filtr czy wyjmujesz? A może całkiem otwierasz schowek filtra?

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości