Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 19:49


Poprawa oświetlenia bagażnika :)

Fotoporady, manuale, instrukcje "krok po kroku"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Instrukcje, foto porady, manuale opisujące krok po kroku co należy wykonać, aby samemu naprawić, zmienić, wymienić, zakodować ...

Uwaga:
  1. Nie prowadzimy tutaj dyskusji, a jedynie prosimy o dodatkowe wyjaśnia lub zamieszczamy własne uwagi, spostrzeżenia o których warto wspomnieć.
  2. Zmiany w instrukcji autor wprowadza bezpośrednio w poście zawierającym instrukcję - nie piszmy postów z informacją co należy zrobić inaczej niż w instrukcji.
  3. Za pomocą nowego postu autor powinien poinformować o wprowadzeniu zmian w instrukcji.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Matio78

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 05 cze 2014, 18:15
  • Online: 11h 42m 35s
  • Auto: VW Golf VI Plus
  • Silnik: 2.0 TDI 140 KM
  • Lokalizacja: Slaskie

Poprawa oświetlenia bagażnika :)

Post31 sty 2016, 13:35

Witam na wstępie chciałbym się przywitać choć już jestem od jakiegoś czasu zarejestrowany na tym forum . Mam na imie Mariusz i posiadam golfa plus VI 2.0 tdi 2011 r . Wracając do tytułu każdy wie jakie oświetlenie mamy w samochodach w bagażniku wystarczy trochę więcej bagażu i nic nie widać , dlatego zrobiłem w moim golfie bardzo prostą i skuteczną modyfikacje, otóż zakupiłem w sklepie taśmę led kolor biały i nakleiłem go po wewnętrznej stronie półki tylnej kabelki poprowadziłem do lampki bagażnika łącząc ją poprzez kostkę aby w razie potrzeby szybko można było zdemontować półkę . Jak widać w opisie montaż bardzo prosty, a efekt piorunujący , jak zrobię fotki to wrzucę . Kabelki przyszyte czarną nicią w każdej chwili można zdemontować i nie pozostanie żaden ślad po modyfikacji , taśma posiada pasek z klejem na odwrotnej stronie więc wystarczy tylko przykleić . koszt to taśma i kostka ok 30-40 zł. kabelki znalazłem w garażu .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 17:15 przez Matio78, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

leonarest

Gadatliwy

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 21 kwie 2014, 06:47
  • Online: 8d 21h 4m 57s
  • Pochwały: 1

Re: Poprawa oświetlenia bagażnika :)

Post31 sty 2016, 16:35

Fakt oświetlenie bagażnika trzeba doświetlić sam przymierzam się do przeróbki a narazie worzę latarkę w bagażniku :D
Ostatnio zmieniony 03 cze 2016, 11:57 przez leonarest, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

Agolf6

Gadatliwy

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 07 lip 2013, 10:19
  • Online: 18d 23h 12m 25s
  • Pochwały: 13
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Sanok

Re: Poprawa oświetlenia bagażnika :)

Post31 sty 2016, 19:01

Też miałem z tym problem wiec zakupiłem zestaw panel LED 36.
Oświetlenie białe zimne więc mocniejsze od oświetlenia ciepłego, 3 krotnie mocniejsze od zwykłej żarówki 10 W
A to parę zdjęć z prac.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec wszystko zalałem klejem do plastiku ( dla trwałości )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W planach chce zrobić też z drugiej strony, poczekam na cieplejsze dni.
Tanim kosztem mamy 36 led, zamiast kupować gotowe zestawy czy robić oświetlenie w postaci pasków LED.


Autor postu otrzymał pochwałę
Już zrobione: zmiana BCM, xenon led, oświetlenie drzwi, kierownica na multi, lusterka elektryczne, montaż SET, ciemne szyby, radio Blaupunkt Philadelphia 835, webasto, licznik na GTI premium, kamera cofania, nowy CAN, hamulce GTI 312/282, LA, zespół kolumny kierowniczej na 5K. koła 17 i TPMS, CLIMATRONIC :)
Offline

azssms

Forumowicz

  • Posty: 503
  • Rejestracja: 16 sie 2014, 15:37
  • Online: 60d 7h 52m 6s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Bad Hersfeld

Re: Poprawa oświetlenia bagażnika :)

Post01 lut 2016, 13:57

Swietna sprawa z tym oswietleniem.Chyba i umnie to zagosci .
Offline
Awatar użytkownika

Agolf6

Gadatliwy

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 07 lip 2013, 10:19
  • Online: 18d 23h 12m 25s
  • Pochwały: 13
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Sanok

Re: Poprawa oświetlenia bagażnika :)

Post01 lut 2016, 17:20

A tu fotka z wymiany na LED 36 zrobiona w dzień, dlatego do końca nie odzwierciedla mocy oświetlenia.

Obrazek
Już zrobione: zmiana BCM, xenon led, oświetlenie drzwi, kierownica na multi, lusterka elektryczne, montaż SET, ciemne szyby, radio Blaupunkt Philadelphia 835, webasto, licznik na GTI premium, kamera cofania, nowy CAN, hamulce GTI 312/282, LA, zespół kolumny kierowniczej na 5K. koła 17 i TPMS, CLIMATRONIC :)

Wróć do MK6

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość