Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:08


Podłączenie wiązki modułu Błuetooth do RCD 510

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Centek1994

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 maja 2019, 16:10
  • Online: 3h 58m 43s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110KM
  • Lokalizacja: Radom

Podłączenie wiązki modułu Błuetooth do RCD 510

Post24 maja 2019, 16:28

Witam, mam problem z podlaczeniem modułu bluetooth do radia rcd 510, kupiłem moduł używany i poza wiązka mam 4 kabelki ktore nie wiem gdzie podpiąc (kostka też nie wiem czy jest tak jak powinna być). Poniżej zamieszczam poglądowe zdjecia i prosze o pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Podłączenie wiązki modułu Błuetooth do RCD 510

Post24 maja 2019, 16:54

zajrzyj tutaj http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f78/install-9w2-9w7-bluetooth-100116.html wiazka bluetooth jest wspolna dla radii

-- 24 maja 2019, 16:59 --

po kolorach to chyba bedzie
pomaranczowo fioletowy can high
pomaranczowo brazowy can low
czerwony +12V
czarny masa
Offline

Centek1994

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 maja 2019, 16:10
  • Online: 3h 58m 43s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110KM
  • Lokalizacja: Radom

Re: Podłączenie wiązki modułu Błuetooth do RCD 510

Post24 maja 2019, 17:45

Udało mi się to uruchomić jednak pojawił się kolejny problem. Czy ten moduł który posiadam potrzebuje anteny i bez niej nie ruszy? Gdyż po połączeniu się z telefonem ciągle jest 0 zasięgu. Drugie pytanie to czemu opcja Bluetooth w radiu jest nieaktywna ? Ciągle świeci na szaro.
Offline

Centek1994

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 maja 2019, 16:10
  • Online: 3h 58m 43s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110KM
  • Lokalizacja: Radom

Re: Podłączenie wiązki modułu Błuetooth do RCD 510

Post24 maja 2019, 20:56

Problem rozwiązałem ale jest jeszcze jeden. Moje rcd 510 nie posiada pinu ma mikrofon. Da coś się z tym zrobić żeby jakoś mimo wszystko podpiąć ten mikrofon tak zwane na krótko?

Edit.
Znalazłem taki post
"I tried to connect the Mic + and - wires directly to the RCD510, but there's no pins on the RCD for 1, 7, 4 or 9, so I kept looking for another way to make it work. I got lucky and found a short in the Mic wires that go to the BT. I took the Mic out and connected straight to the BT 11, 12 pins, with two wires that I have. All the fault codes cleared and everything works.:):) Now I have the Mic on the passenger seat and I need to either find the short or add two wires from the overhead console to the Bluetooth. Which option do you think it's easier? Does anyone have the Mic wires diagram, so I can follow it and maybe find the short?" I tak się zastanawiam czy to da radę i do których pinow 11,12 To podłączyć do zielonej wtyczki którą wchodzi do radia ?

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości