Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:26


Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 12h 25m 21s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post21 lip 2014, 09:18

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś próbował zamieniać korbki na elektrykę lub zna temat chodź z teorii. Chodzi mi czy aby założyć elektrykę w tylnych drzwiach jest potrzeba dokładania kabli miedzy słupkiem przednich lewych drzwi do słupków B po obu stronach auta? czy tam instalacja jest zawsze zrobiona? Bo to co widzę to można kupić wiązkę do obu tylnych drzwi oraz do przednich kierowcy, u było by w miarę prosto dołożyć części mechaniczne czyli silniki i mechanizmy opuszczania szyb i do tego kabelki zakodować wszystko i czy będzie działać.
Łatwy sposób na sprawdzenie jak jest z instalacją to gdyby ktoś był na tyle miły i zrobił zdjęcia kostki do się znajduje w słupku B w golfie z elektrycznymi tylnymi szybami aby porównać czy jest więcej pinów niż np u mnie gdzie nie ma elektryki z tylu.
No chyba że ktoś wie co dokładnie i z jakimi numerami trzeba zakupić aby móc założyć elektryczne szyby z tyłu.
Jeszcze po za tematem jak podłączyć warningi (światła w boczkach) gdy się nie posiada elektryki w tylnych drzwiach.
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post23 lip 2014, 11:22

Zdejmuj gumę w zawiasie / drzwiach i po rozmontowaniu będziesz widział ile kabli jest we wtyczce a ile w gnieździe. Lato obadać które są wykorzystane, czy jest ich więcej czy nie.
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 12h 25m 21s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post21 lut 2016, 14:30

W koncu wziołem sie wczoraj na przerobienie szyb z manualnych na elektryczne. Ilość kabli przy takich szybach jest mniejsza niż w szybach na korpki. Lecz mam problem ponieważ vcds zakodował wszystko i nie ma błędów ale gdy otwieram tylne drzwi to na zegarach nie pojawia sie grafika ich otwarcia. Szyby działaja centralny zamek zamyka. Samochód widzi sterowniki bo komunikacja jest. Kodowanie tylnych drzwi to obecnie 144. Przednie sterowniki dostały kodowanie aby widziały tył. Zasilanie do silnikow podłaczone do 26 bezpiecznika zaś zasilanie sterownika z 1 pinu wtyczki B podpietej do BCM. Wg schematu oba kable z obu tylnych drzwi jaka być zmostkowane i podpięte do pinu 1 we wtyczce B i do 15 bezpiecznika. Kabel z pirwszego pinu jest bezpośrednio wpięty do 15 bezpiecznika więc zmostkowane przewody z pinów 1 środkowych słupków dopiołem do tego przewodu.
Inny problem to taki że nie działają komforkowe zamykanie okien z przodu (muszę trzymać cały czas przycisk od szyb aby sie zamkły. Tył chodzi jak należy. Oraz z pilota otworze wszystkie szyby ale zamykać mogę tylko tylne przódnie stoją nieruchome. Co może być nie tak?
Offline

MrBadExample

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 15 wrz 2015, 13:43
  • Online: 15h 37m 16s
  • Silnik: CBBB
  • Lokalizacja: Slask

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post24 sie 2016, 20:07

znaczy ze wiazki sa przygotowane pod elektryke z tylu?
Offline
Awatar użytkownika

Abes125

Gadatliwy

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:38
  • Online: 5d 21h 58m 41s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Rumia

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post27 sie 2016, 09:29

Hej, tez powoli sie do tego przygotowuje.
Czy masz moze jakies zdjecia lub schematy co i jak gdzie nalezy podlaczyc?
Doslownie szukam do tego instrukcji ;-)
Offline
Awatar użytkownika

Abes125

Gadatliwy

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:38
  • Online: 5d 21h 58m 41s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Rumia

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post05 gru 2016, 22:54

Mam problem z przełożenie wnętrza drzwi. Coś mi nie pykło bo po podpięciu nowej instalacji samych drzwi zamek nie działa :( kable nie odpowiadają tym, które są w słupku :(

Ma ktoś jakiś schemat albo info jak się uporać z dopasowaniem kostek z drzwi do tych w słupku?
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 12h 25m 21s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post06 gru 2016, 00:36

Jesli zadnych kabli nie przekladałes w słupku B to nie bedzie działać ani centralny ani opuszczanie szyb. W schemacie elektrycznym jest wszystko przedstawione obecnie masz o 2 kable wiecej w słupku niż potrzeba nie licząc przewodu 2.5mm2 który musisz położyć od bezpiecznika 26 to obu słupków.

Wysłane z mojego SM-N9300 przy użyciu Tapatalka
Offline

jarfab0511

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 kwie 2016, 20:44
  • Online: 27m 32s

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post07 gru 2016, 21:33

witam kolegów
czy ktos moze sprecyzowac jakie graty sa potrzebne do przelozenia korbek na elektryke??
czy trzeba całe mechanizmy czy wystarcza silniczki(w audi w miejsce korbek montuje sie silniczki +elektryka i smiga)
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 12h 25m 21s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post09 gru 2016, 07:40

Potrzebujesz:
Wkłady z prowadnicami i mechanizmem szyb
Silniki ze sterownikami
Wiazki elektryczne pod elektryke tzn. Najlepiej kupić wrqz z wkładem z tworzywa lub jak ktos woli kostki i budować samemu wiazki z tych co są przewodów.
Okolo 6m przewodu 2.5mm2
Wtyk do gniazda bezpieczników
Nowe boczki chyba ze zaślepisz otwory po korbkach
Dodatkowe 4 przewody aby wpiąć do drzwi kierowcy oraz nowy panel sterowniczy dla kierowcy.
Koszty jak dobrze poszukasz to około 600pln i 1 dzien roboty

Wysłane z mojego SM-N9300 przy użyciu Tapatalka
Offline

tomibull

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 lut 2017, 01:37
  • Online: 1h 49m 8s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Plock

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post06 lut 2017, 21:30

Witam.
Jeśli mógłbym zapytać laren0
na jakie oznaczenia silowników i modułów się zdecydowałeś??? wg etki prawy tył 5K0959704D lewy 5K0959703D
Czy wcześniej trzeba rozebrać drzwi kierowcy aby sprawdzić numer siłownika w przednich lewych drzwiach (wg etki 5K0959701J )czy uda się to sprawdzić np. przy pomocy VAGa?
Czy są różnice w prowadnicach elektrycznych? podejrzewam iż w okablowaniu jeśli jest LIN? wg etki w 2012 : podnośnik szyby bez silnika dla pojazdów z elektrycznym unoszeniem okien tył prawa 5K4839461 lewa 5K4839462
Znalazłem bardzo podobny temat na forum tourana wraz z tutorialem:
http://www.touranklub.pl/forum/viewtopi ... 24&t=10271 jednak czy można przenieść plug&play do golfa??
Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję gdyż golfik fajny ale te korbi z tyłu.
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 12h 25m 21s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post07 lut 2017, 00:24

Sterowniki to każdy będzie dobry który ma 5k0 ja to chyba miałem z literka C na końcu. Musiałbym sprawdzić czy mam kodowania z tamtego auta (bo zmieniłem na młodszego). Co do sprawdzania czy przedni moduł trzeba wymienić to przez vcds zakodowałem elektryczne drzwi z tyłu. Sterownik przyjął jedynie zgłosił brak komunikacji - bo nie miał z czym.
Czy sa różnice chyba nie co do komunikacji to jeśli kupisz mechanizmy z wiązkami to jedyne co pozostaje to podpiąć od aupka b do a 1 przewodem (wykorzystuje sie te co są już nie potrzebne przy elektyce - pozostaja w wiazce po korbkach) lin i od slupka b do bezpieczników całkowicie nowy 2.5mm2 do zasilania silników.
Mod batdzo fajny ale roboty jest na 1 dzień ale potem satysfakcja ogromna. Ja to ogarniałem za pomocą ruskiego forum bo tam golfa 6 przerabiali.
Ale wykonali jedno podpięcie inaczej niż elsa mówi i mi nie działało jak potrzeba dopiero jak przełożyłem przewody to wszystko zadziałało.

Powodzenia

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Offline

michuwlkp

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 11 lut 2017, 17:04
  • Online: 4h 17m 56s
  • Pochwały: 2
  • Auto: mk6
  • Silnik: cbbb

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post11 lut 2017, 17:13

Witam, jestem już po montażu elektryki z tyłu, oryginalnie instalacja w słupku do " korbotronika "

Należy wymienić:

-mechanizmy tył wraz z instalacją drzwi
-instalację drzwi kierowcy ( lub sztukować kabelki i kostkę od panelu sterowania do centralki drzwi )
-panel przycisków z przodu
-oczywiście tapicerki tył

jak toś chce INSTRUKCJE CO i JAK ZAPRASZAM NA PW
Offline

janczarro

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 15 wrz 2015, 19:17
  • Online: 20h 54m 29s
  • Auto: MK6
  • Silnik: CBDC 190KM
  • Lokalizacja: Lubelskie

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post05 cze 2017, 22:40

Witam czy ktoś mógłby opisać tego moda małymi krokami to znaczy wyslac schemat podlaczenia ? glownie problemem jest dla mnie elektryka wiec jakby ktos rozjasnil temat bylbym wdzieczny :)
Offline
Awatar użytkownika

Abes125

Gadatliwy

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:38
  • Online: 5d 21h 58m 41s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Rumia

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post18 lip 2017, 08:25

Wziąłem się za elektrykę szyb tylnych ale coś mi nie działa...

Czy kabel zielono-biały (str. lewa) i zielono-żółty (str. prawa) powinny zostać odcięte przy słupkach A i doprowadzone do pinu 6 drzwi przednich? Czy mają iść tak jak szły z tym, że dolutować do nich połączenie do pin6 w drzwiach przednich?
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 12h 25m 21s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post18 lip 2017, 14:25

Jeśli mówisz o przewodach które w słupku B podpinałeś do pinu 6 to tak te przewody tniesz i podlaczasz w 6 piny w słupku A.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

Abes125

Gadatliwy

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:38
  • Online: 5d 21h 58m 41s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Rumia

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post18 lip 2017, 16:12

Tak dokladnie xP ja źle tłumaczyć z ruski :P
Offline
Awatar użytkownika

Abes125

Gadatliwy

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:38
  • Online: 5d 21h 58m 41s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Rumia

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post18 lip 2017, 18:36

Działa!! Faktycznie problem był po stronie komunikacji. Przewód LIN przeciąłem z przodu na dole słupków A (czyli nie szedł już do BCM) i doprowadziłem je tylko do pinu 6 w kostce drzwi kierowcy i pasażera.

W BCM też inaczej połączyłem piny. Zrobiłem tak jak laren0 - numer 7 z białego B i 49 z czarnego A połączyłem z pinem 1 w kostce białej B. Tak też jest w Etce.

Działa i polecam ;)
Offline

tomibull

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 lut 2017, 01:37
  • Online: 1h 49m 8s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Plock

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post19 sie 2017, 18:09

Wszystko działa. Polecam mod bardzo fajny choć pracochłonny. Ja podzieliłem pracę na etapy. Najpierw nowe przewody. potem wymiana wiązki drzwi i mechanizmu. Dziś wymieniłem tapicerkę bez otworu na korbki oraz kodowanie.
Wszystko działa fajnie- sterowanie z drzwi kierowcy i z drzwi z tyłu. W kodowaniu żadnych błędów.
:-k prawa tylna szyba jak dociągam do góry to nagle opuszcza się o ok 3 cm. bolec mocujący szybę zamontowałem prawidłowo- nie da się jej podnieść ręką gdy jest połowie wysokości. Może musi się ułożyć.
Będę wdzięczny za wasze sugestie.
Offline
Awatar użytkownika

Abes125

Gadatliwy

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:38
  • Online: 5d 21h 58m 41s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Rumia

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post20 sie 2017, 08:59

Może cos ja blokuje? Jak jest przy samej gorze czuje jakis opór i dlatego sie cofa?
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post30 wrz 2017, 19:06

Witam.Jak się szyba cofa przy dojechaniu do końca to znaczy że coś ją blokuje jak tu kolega napisał -zadziałało zabezpieczenie przeciw przygnieceniu i szyba się cofa do ostatniej pozycji w jakiej była.Trzeba odłączyć aku na 2 minuty i zrobić ponownie adaptacje krańcowe czy wykasować kablem adaptacje i od nowa.
Wymieniłem sterowniki przód full opcja miałem 1k0959701AM bieda edition i dałem 1K0959701[702]AE SW15XX [bez folding z pilota] i nie działają tylne szyby czy to z panelu kierowcy czy z osobna w drzwiach,Sterowniki z full opcją wszystko śmiga regulacje lusterek ,skłądanie, świeci itd. cuda robiłęm kodowania i inne kasowanie adaptacji i nic.Sterowniki GEN3 a tylne tak samo GEN3 1k0959703,[704] AL.Może ktos coś podpowie.
Dam skan jak trzeba.Dzięki z góry za odpowiedzi.
Offline

Matmixmix

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 01 sty 2022, 17:06
  • Online: 13h 15m 30s
  • Auto: Golf 6 gtd
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post15 sty 2022, 20:57

Witam. Planuje zalozyc szyby elektryczne z tylu w swoim golfie. Pozbieralem juz potrzebne graty .Posilkuje sie opisem na tym forum http://www.vw-golfclub.ru/forum/showthread.php?t=38026
Tylko juz sie pojawiaja pytania. Pociaglem przewody do zasilania silnikow. W opisie jest zeby wpiac sie w 26 gniazdo w skrzynce bezpiecznikowej odpowiadajace za zasilanie elektrycznych szyb z tylu. Ale u mnie te gniazdo jest zajete , i jest w nim wlozony bezpiecznik 30A . Nie wiem co on tam robi skoro nie mam szyb z tylu. Auto jest fabryczne i nie grzebane wiec nie wiem o co chodzi. Jest to golf gtd. Jest mozliwosc ze te golfy mialy w standardzie przewidziane szyby el z tylu chociaz ktos sobie zazyczyl korbki np? Przewod z bezpiecznikow ma kolor czerwono zolty. A w slupku B mam taki kolor w 23 pinie. Wiec do czego te zasilanie jest ?

-- 15 sty 2022, 21:02 --

W opisie tez jest jak polaczyc przewody z kostki od poczwornego wlacznika szyb do sterownika silnika drzwi kierowcy. Jest tam rozpiska ze pin 14 trzeba rozlaczyc z pinem 1. Mam fabryczna wiazke drzwi przednich lewych z elektryka na tyl. I tam te piny sa polaczone. Wiec dlaczego w opisie jest napisane zeby rozlaczyc 14 z 1 ? Ktos wie moze ?
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 12h 25m 21s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post16 sty 2022, 01:35

Moja propozycja to porównaj to co masz w aucie ze schematem modułu komfortu z elsy. I rób tak jak jest w schemacie.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
Offline

Matmixmix

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 01 sty 2022, 17:06
  • Online: 13h 15m 30s
  • Auto: Golf 6 gtd
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Elektryczne szyby z tyłu zamiast korbek

Post20 sty 2022, 21:22

Witam, mam pytanie. Czy kable pin 7 z białej kostki B i pin 49 z czarnej A odcinamy i podlaczamy z pinem 1 w bialej kostce czy nie obcinac ich tylko dolutowac kawalek kabli i polaczyc je z pinem 1 ? . Albo czy mozna je zamiast laczenia z pinem 1 podlaczyc bezposrednio do skrzynki bezpiecznikowej do zasilania ?

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości