Dzisiaj jest 25 cze 2018, 16:01

Dołożenie lusterek składanych elektrycznie

Moderator: Muti

Regulamin forum Doposażenie samochodu, wymiana na nowsze elementy/systemy, montaż asystentów (Park Assist, Light Assis, ACC, itp.) – czyli wszelkie modyfikacje wpływające na polepszenie funkcjonalności).

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość

P.jablonski

Nieśmiały

• Online: 1d 4h 53m 37s
  • Auto: VW Golf 7 GTD
  • Silnik: 2.0TDI - 220KM

Dołożenie lusterek składanych elektrycznie

Post12 sty 2018, 18:26

Witam!

Od kilku dni jestem posiadaczem golfa 7 generacji w wersji GTD.

Auto nie posiada jednak 2 rzeczy które mnie denerwują i chce to wymienić.

Pierwsza to kamera cofania, która z tego co czytałem nie jest problemem (wystarczy wymienić tylny emblemat, poprowadzić i podpiąć instalacje do radia oraz zakodować).

Druga to dołożenie lusterek składanych elektrycznie. Lusterka które posiadam są regulowane elektrycznie, podgrzewane, asferyczne po stronie kierowcy.

Pytanie jakie lusterka musze kupić (ile pinów) aby posiadały te wszystkie fukcje + składanie oraz czy moduł komfortu je obsłuży. Dodatkowo czy ktoś z was się orientuję czy obudowę lusterka mogę przełożyć z moich obecnych czy musze kupić lusterka w kolorze?

Pozdro

DarthDoc

Nieśmiały

• Online: 19h 18m 50s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 140km

Re: Dołożenie lusterek składanych elektrycznie

Post23 lut 2018, 18:37

Zrobilem wlasnie taka modyfikacje sam wiec opowiem czego sie nauczylem ;p
Szybkim i drogim rozwiazaniem jest poprostu kupienie pary lusterek kosz jak pamietam ok 1000-1200 zl moze uda sie taniej. W moim golfie mam blind spot wiec mam 13+2 i 9+2 te +2 to jest dioda w lusterku do pokazania obiektu w martwym polu. JEsli nie posiadasz blind spot to jak dobrze pamietam wystarczy 13 i 9 ale +2 tez moze byc jak znajdziesz w tej samej cenie. Mam wersje highline wiec moj modol obsluguje wszystko. Tylko ze ja to zrobilem za ulamek ceny :p. Nie kupilem gotowych lusterek tylko zakupilem same szkielety z okablowaniem. Bez lusterek i bez oslonek i moze tez byc bez lampek kierunkowskazu. To wszystko obniza cene do ok 100 za sztuke. Prawe kupilem chyba za 150 z przesylka a lewe za 75 z przesylka. WAZNE musisz miec pewnosc ile jest pinow ogladajac zdjecia badz dzwonic do wlasciciela lusterka. Na youtubie sa filmiki jak zdemontowac lusterko jak zdjac szybke jak zdjac oslonke i swiatlo kierunkowskazu. To jest robota z jednem srubokretem i torxem jak dobrze pamietam. Prostszej wymiany nie ma a 1 tysiac w kieszeni. Potem pozostaje kodowanie ;p
jest banalne jak masz vcds ;p Uzywalem wersji chinskiej i zero problemow. 13 i 9 maja dodatkowo podswietlenie przestrzeni przed drzwiami , swiatelko pod lusterkiem to wszytko ptzreba odblokowac w vcds. Zainstalowalem rowniez w tym samym czasie oswietlenie obrysowe w przednich drzwiach. Pikus ;p
Polecam kanal https://www.youtube.com/channel/UCYrY1u ... PPg10Q-S4A
Awatar użytkownika

marcin79

Aktywny

• Online: 20d 16h 5m 33s
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: CMBA 90 KW

Post23 lut 2018, 21:56

DarthDoc pisze:Zrobilem wlasnie taka modyfikacje sam wiec opowiem czego sie nauczylem ;p
Szybkim i drogim rozwiazaniem jest poprostu kupienie pary lusterek kosz jak pamietam ok 1000-1200 zl moze uda sie taniej. W moim golfie mam blind spot wiec mam 13+2 i 9+2 te +2 to jest dioda w lusterku do pokazania obiektu w martwym polu. JEsli nie posiadasz blind spot to jak dobrze pamietam wystarczy 13 i 9 ale +2 tez moze byc jak znajdziesz w tej samej cenie. Mam wersje highline wiec moj modol obsluguje wszystko. Tylko ze ja to zrobilem za ulamek ceny :p. Nie kupilem gotowych lusterek tylko zakupilem same szkielety z okablowaniem. Bez lusterek i bez oslonek i moze tez byc bez lampek kierunkowskazu. To wszystko obniza cene do ok 100 za sztuke. Prawe kupilem chyba za 150 z przesylka a lewe za 75 z przesylka. WAZNE musisz miec pewnosc ile jest pinow ogladajac zdjecia badz dzwonic do wlasciciela lusterka. Na youtubie sa filmiki jak zdemontowac lusterko jak zdjac szybke jak zdjac oslonke i swiatlo kierunkowskazu. To jest robota z jednem srubokretem i torxem jak dobrze pamietam. Prostszej wymiany nie ma a 1 tysiac w kieszeni. Potem pozostaje kodowanie ;p
jest banalne jak masz vcds ;p Uzywalem wersji chinskiej i zero problemow. 13 i 9 maja dodatkowo podswietlenie przestrzeni przed drzwiami , swiatelko pod lusterkiem to wszytko ptzreba odblokowac w vcds. Zainstalowalem rowniez w tym samym czasie oswietlenie obrysowe w przednich drzwiach. Pikus ;p
Polecam kanal https://www.youtube.com/channel/UCYrY1u ... PPg10Q-S4A

nie wiesz jaki moduł lusterek może mieć wersja comfortline ?
byl golf2 ,golf3 ,golf4 ,golf6 ,golf6 jest golf7 wszystkie 3d

DarthDoc

Nieśmiały

• Online: 19h 18m 50s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 140km

Post23 lut 2018, 23:03

nie wiem ;p
ale z tego co keidys szukalem moze na tym forum moze na http://forum.vwgolf.pl/index.php to chyba ma inny modol i wcale nie musi obslugiwac wszystkich bajerow z lusterka ;/

Wróć do Retrofitting