Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 06:27


Discover Media 5.8" - Nawigacja

Fotoporady, manuale, instrukcje "krok po kroku"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Instrukcje, foto porady, manuale opisujące krok po kroku co należy wykonać, aby samemu naprawić, zmienić, wymienić, zakodować ...

Uwaga:
  1. Nie prowadzimy tutaj dyskusji, a jedynie prosimy o dodatkowe wyjaśnia lub zamieszczamy własne uwagi, spostrzeżenia o których warto wspomnieć.
  2. Zmiany w instrukcji autor wprowadza bezpośrednio w poście zawierającym instrukcję - nie piszmy postów z informacją co należy zrobić inaczej niż w instrukcji.
  3. Za pomocą nowego postu autor powinien poinformować o wprowadzeniu zmian w instrukcji.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

wodzislawski

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 25 cze 2013, 21:45
  • Lokalizacja: Poznań
  • Online: 5h 48m 40s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW GOLF 7 Highline
  • Silnik: 1.4TSI ACT 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post01 lip 2013, 09:08

Nawigacja Discover Media 5.8" cala

Koledzy. Bardzo ciężko odnaleźć w necie informacje nt jakości map w nawigacji stosowane w Golfie 7. Wszędzie ogranicza się do zdania fajna, albo droga. Zatem na początek mała dawka informacji.
Na razie opiszę to, co zauważyłem po przejechaniu 500km. Jeździłem trasami, które znam na pamięć i które testowałem z Automapą.
Przejechałem trasy: Włocławek- Poznań, Poznań- Sarnówka- Rawicz. Sarnówka to wioska pod Rawiczem. Bardzo mała.

Na początku przedstawię kilka funkcji:
- Autozoom: TAK (tutaj system sam skaluje mapę, zależnie na jakiej drodze jesteśmy. Jeśli wiedziemy na autostradę, to skala jest mała. Jak wjedziemy do miasta, zaczyna sam przybliżać)
Widok 2D oraz 3D: TAK-
-Możliwość wyświetlania nawigacji pomiędzy zegarami prędkości a obrotów silnika
-Komunikaty głosowe po polsku, menu po polsku.
-Duża ilość POI.
- Stopień trudności obsługi: łatwy
- trasy alterantywne: TAK (do wyboru mamy 3 typy tras. W zależności, czy chcemy ekonomicznie, szybko czy "krótko". Po wyznaczeniu celu, system rysuje trzy trasy na ekranie i dotykiem wybieramy, którą chcemy jechać.
- Możliwość filtracji wg trasy płatne, winiety, tunele, autostrady itp
- możliwość wyłączania z trasy przeprawy promowe :)

W momencie odbioru samochodu od dealera- wszyscy wiemy, że paliwa nie wlewają za dużo- pojawił mi się komunikat o bardzo małej ilości paliwa w zbiorniku. Następnie Nawigacja zapytała się, czy wyszukać najbliższą stację benzynową. Super funkcja. Wyszukała bez problemu wg kategorii. W tym przypadku wybrałem BP. Trafność dojazdu 100%.

Dostarczane mapy są na karcie pamięci! Muszę przyznać, że byłem zaskoczony jak bardzo są aktualne. Dla tych, co się orientują, pod Rawiczem budują obwodnicę. Powstało tam kilka miesięcy temu (2-3) rondo do obwodnicy (sama obwodnica jeszcze nie działa). Rondo było na mapie! Super. Wielki +
Komunikaty są zrozumiałe i bardzo logiczne. Gdybym miał to porównać do Automapy- VW ma bardziej logiczne.
System dodatkowo posiada asystenta pasa ruchu. Dodatkowo TCM może pokazywać utrudnienia na wyznaczanej trasie i wyszukiwać alternatywne trasy. Niestety- w Polsce nie działa.

Wszystkie trasy, którymi jechałem od punktu START do punktu KONIEC były 100% bezbłędne. Ani razu nie było pomyłki. Dla porównania powiem, że teściu jechał za mną z Automapą i miał odmienne komunikaty :).

Jeśli zjedziemy z trasy- szybko wyszukuje alternatywne rozwiązanie.

Zatem dla tych, co zastanawiają się, czy warto wydać więcej na nawigację (ok 2000PLN), powiem zdecydowanie tak.
Będę w wakacje testował dokładniej i dam oczywiście opisy. Ale póki co 500km po Polsce z mapą i wszystko wzorowo do celu.

Chciałbym podkreślić, że obsługa nawigacji wymaga zapoznania się z instrukcją. Jest wiele fajnych funkcji, które poznam z czasem. Ale przede wszystkim - zdrowy rozsądek. Trasa ekonomiczna nie zawsze jest najlepsza bo może poprowadzić skrótami (Uwaga: o tym nawet piszą w instrukcji obsługi- po polsku oczywiście.) Jestem nauczony Automapą, że to co krótkie, nie zawsze takie jest. Wybieram trasy "średnie" i zawsze jest ok.

Mapa obejmuje całościowe pokrycie dla:
Andoria, Austrai, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Giblartar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Lichtenstein, Luksemburg, Monaco, Holandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Watykan.
Częściowe pokrycie dla:
Albania, Białoruś. Bułgaria, Estonia, Łotwa, Litwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia.

Warto nadmienić, że w ramach systemu dostępne są darmowe aktualizacje przez 3 lata. Mapy są dostarczane przez NAVTEQ MAPS i są do pobrania na kartę pamięci ze strony producenta. Jest możliwość zarejestrowania się w celu otrzymywania e-mail o aktualizacjach.
Na opakowaniu jest napisane Volkswagen Navigation AT Europa V3.

Jeszcze dodam jedno zdanie na temat szybkości działania i reakcji panelu dotykowego. Kilka dni temu podróżowałem innym VW posiadającym poprzednią generację nawigacji. Czasami irytowało mnie oczekiwanie na reakcję na przyciski. Tutaj to nie występuje. Działa płynnie. Jedynie podczas wpisywania ulic opóźnienia pojawiają się, ale z powodu algorytmu, który filtruje nazwy na podstawie wpisanej sekwencji liter. Są to minimalne opóźnienia i w zasadzie pisząc nie odczujemy tego. Szybkość działania systemu nie irytuje. Wyznacza nowe trasy szybko.

Wprowadzono 6.08.2013
W wakacje byłem w Borach Tucholskich. Zero problemów ze znalezieniem celów.

Ciekawa funkcją jest możliwość wyszukiwania celów po nazwie. Jeśli wiesz, jak nazywa się np ośrodek wypoczynkowy, wpisz jego nazwę a system ją wyświetli.
Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z nawigacji. Jeśli się jeszcze zastanawiasz- nie marnuj czasu- zamów!


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

wodzislawski

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 25 cze 2013, 21:45
  • Lokalizacja: Poznań
  • Online: 5h 48m 40s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW GOLF 7 Highline
  • Silnik: 1.4TSI ACT 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post21 lis 2013, 21:21

Witam,

Tutaj jest do pobrania aktualizacja. Działa-sprawdzone.
http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... aign_light


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

wodzislawski

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 25 cze 2013, 21:45
  • Lokalizacja: Poznań
  • Online: 5h 48m 40s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW GOLF 7 Highline
  • Silnik: 1.4TSI ACT 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post14 lut 2014, 14:30

Małe uzupełnienie informacji. Osoby, które pobierają mapy nie muszę się martwić o licencję. Jest ona zakodowana w radio bezpośrednio. Zatem ściągając nowe mapy nie ma ani pytania o plik, ani o numer seryjny.
A gdyby ktoś z Was chciał dokonać aktualizacji- to niestety nie dają nowych kart a jedynie mogą nam przeładować na naszych kartach nowe mapy. W salonie to trwa kilka godzin więc... lepiej zrobić to samemu.
Offline

ryjeks

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 26 lut 2014, 23:49
  • Online: 1h 57m 32s

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post22 mar 2014, 11:19

W Skodzie jest ta sama nawigacja tylko pod nazwą Amundsen.

Ciekawe czy aktualizacje też będą działać, bo zdaje się Skoda oficjalnie chyba nie proponuje takiego wsparcia :roll:
Offline

wodzislawski

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 25 cze 2013, 21:45
  • Lokalizacja: Poznań
  • Online: 5h 48m 40s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW GOLF 7 Highline
  • Silnik: 1.4TSI ACT 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post31 mar 2014, 10:08

Nie byłbym taki pewien, czy w skodzie jest taka sama nawigacja. Widziałem w SuperB nowym i jest to coś zupełnie innego.
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post31 mar 2014, 13:29

W Superbie przecież jest stary RNS 510 pod nazwą Columbus.
Offline

ryjeks

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 26 lut 2014, 23:49
  • Online: 1h 57m 32s

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post31 mar 2014, 18:26

wodzislawski pisze:Nie byłbym taki pewien, czy w skodzie jest taka sama nawigacja. Widziałem w SuperB nowym i jest to coś zupełnie innego.


Superb nie jest nowy tylko poliftowy i tam jest stara navi dalej.
W OIII jest to samo co w G VII.
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post06 cze 2014, 09:58

Widzę, że pojawiła się aktualizacja nawigacji Discover Media (maj 2014)

http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... aign_light

Czy ktoś już pobierał? Jak oceny?
Offline

Leszek

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 cze 2014, 21:45
  • Online: 34m 29s

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post25 cze 2014, 22:18

Witam wszystkich,
Jestem tu nowy. Chciałbym uświadomić wszystkich użytkowników i gości odwiedzających to forum w poszukiwaniu informacji. Otóż też mam w swoim Golfie nawigację Discover Media i muszę powiedzieć, że jestem niemile zaskoczony. Ustalając trasę nie można wstawiać punktów "via" czyli macie tylko do wyboru trasę ekonomiczną, szybką lub krótką. Dla mnie to wada. Następna wada to nazwy ulic są wyświetlane na ekranie w poziomie (jak każdy tekst) a nie wzdłuż ulic - nawet w moim mieście mam wątpliwości, która ulica jest tą, którą szukam na mapie. Największą wadą tej nawigacji jest uaktualnianie. Fajnie, że VW dał trzyletni darmowy update map, ale trzeba ściągnąć 5,64 GB skompresowanych danych czyli około 6 godzin. Zaletą jest, że można "Cele" wpisać sobie w domu do kontaktów w telefonie komórkowym i później po sparowaniu telefonu z systemem głośnomówiącym przez Bluetooth nie trzeba ich wklepywać na klawiaturze ekranowej lecz tylko wskazać Cel z kontaktów telefonu. Poniżej przedstawiam jak zrobić uaktualnienie.
Uaktualnienie nawigacji Discover Media Golf 7:
Wejść na „Vokswagen Portal” http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... aign_light i ściągnąć najnowsze uaktualnienie. Trwa to jakieś 5 – 6 godzin, ponieważ plik choć skompresowany ma aż 5,64 GB. Ściągnięty plik trzeba wypakować bezpośrednio na kartę SD (uprzednio należy ją sformatować czyli usunąć poprzednią wersję). Chciałem zrobić kopię zapasową na komputerze, ale pomimo wielu prób i różnych kompów nie udało mi się – za duży plik chyba i wszystko się zawiesza. Update można ściągać w kawałkach lub w całości. Ja ściągałem w całości i zajęło mi to prawie 6 godzin (mam szybki Internet z kablówki UPC). W serwisie w Gdańsku-Oliwie nie zrobili mi uaktualnienia i choć byłem umówiony na tę usługę, to nie byli przygotowani . Straciłem 3 godziny i odjechałem z niczym - przypuszczam, że mają wolniejszy Internet niż ja. Dalej postępować jak poniżej.
1.Włożyć kartę SD z wgranym najnowszym updatem do slotu
2.Włączyć zapłon
3.Włączyć system Infotainment
4.I teraz albo pojawi się informacja „Źródło zawiera aktualną bazę danych nawigacyjnych” albo nic. Ja nic nie przyuważyłem. Punkt 5 poniżej to informacja od dealera Volkswagena
5.Menu  Ustawienia  Ustawienia systemu  Informacja o systemie  Aktualizuj oprogramowanie
Warto przed uaktualnieniem zapisać sobie jaka wersja była, żeby porównać ją z nową uaktualnioną (znajdziesz to w „Informacje o systemie”). Ta z maja 2014 ma końcówkę 2014/15.
Gwarantuję, że po uaktualnieniu wszystko działa. Powodzenia.
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post26 cze 2014, 09:13

Mam nieco inne doświadczenia, gdy chodzi o Discover Media. Generalnie uważam, że ta nawigacja jest gorsza od AutoMapy, którą posługiwałem się dotychczas, ale wielkim plusem jest to, że nie trzeba zajmować się podpinaniem urządzenia, nie wiszą rozmaite przewody i nawigacja jest gotowa do użytku praktycznie od razu. Bardzo pomocne są też POI znajdujące się już w bazie danych (urzędy, parkingi, restauracje...).

Punkty pośrednie (przynajmniej jeden - nie wiem, czy więcej się da) można wstawić. Trzeba po wybraniu głównego celu powtórzyć operacje wyboru celu i zaznaczyć, że ma być to cel pośredni trasy.

Sama aktualizacja jest skomplikowana. Lepiej pobierać nową wersję w częściach i później rozpakować, choć faktycznie zajmuje to dużo czasu. Ja po rozpakowaniu zapisałem wszystko najpierw na twardym dysku komputera (w ten sposób mam kopię), a potem zgrałem to na kartę SD. Wszystko uruchomiło się bez problemów po włączeniu nawigacji.

Porycie Polski mapami Navtecu jest - jak zaznaczono na pudełku - tylko częściowe. Na razie nie korzystałem z nawigacji poza dużymi miastami, więc nie miałem okazji sprawdzić, jak wygląda to "częściowe" pokrycie, ale w Krakowie jest, moim zdaniem, bardzo dokładne.

Generalnie jestem zadowolony, choć gdybym miał wgraną AutoMapę byłbym super zadowolony, bo jest lepsza. Ponoć da się zamontować do Golfa 7 jakąś nawigację, w której można legalna AutoMapę zainstalować, ale skoro już zainwestowałem w oryginał, nie myślę tego zmieniać.

Ciekawe, czy po upływie trzech lat darmowych aktualizacji rzeczywiście się skończy gratis. Bo na razie na stronie, z której się ściąga nawigację, piszą, że aktualizacja jest bezpłatna. Nie ma mowy, że obowiązuje to przez trzy lata od zakupu samochodu.
Offline

wodzislawski

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 25 cze 2013, 21:45
  • Lokalizacja: Poznań
  • Online: 5h 48m 40s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW GOLF 7 Highline
  • Silnik: 1.4TSI ACT 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post09 lip 2014, 20:35

Bonifacy,
Zjeździłem cały kraj...Ta nawigacja jest dobra. Automapa też korzysta z Navteq'a :D
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post16 lip 2014, 10:19

Dobra, ale nie aż tak jak AutoMapa. Nie ma chociażby ostrzeżeń przed radarami, przejazdami kolejowymi itp. Nie jest też tak dokładna (nie pokazuje numerów domów w mniejszych miejscowościach). Czasami kieruje na bardzo wąskie dróżki - wczoraj na przykład w Rabce mnie tak pokierowała. Nie pokazuje następnego w kolejności manewru. Punkt trasy można ustawić tylko jeden. Nie pokazuje kilometrażu ...

Na plus mogę powiedzieć, że szybko dostosowuje się do drogi, którą kierowca wybierze wbrew jej wskazaniom i nie drze się przez kilka kilometrów: "Zawróć w lewo!".

Ciekawe, czy dałoby się legalnie wgrać AutoMapę do Discover Media?
Offline

mario

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 paź 2014, 08:14
  • Online: 1h 8m 12s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM [CLHA]
  • Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post27 lis 2014, 11:42

Witam,
Chciałbym dodać jeszcze informację w temacie aktualizacji map.
Aktualizację należy wykonać na oryginalnej karcie SD, którą otrzymaliśmy w Salonie (próbowałem zrobić aktualizację z wykorzystaniem innej karty SD, ale nawigacja nie chciała z nią współpracować).
Gdy zgrałem pliki na oryginalną kartę SD nawigacja co prawda nie wyświetliła żadnego komunikatu o przeprowadzeniu aktualizacji, ale jak wszedłem w informacje o mapach wyświetliło się info o nowych mapach.
Krótką instrukcję aktualizacji map można znaleźć na stronie VW: http://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-ak ... gacja.html
Po zapoznaniu się z instrukcją ze strony VW nasuwa się konkluzja, czy po 3 latach darmowej aktualizacji map, nie trzeba będzie udać się do ASO celem wykupienia kolejnej licencji, ponieważ klucz licencyjny jest zapisany w nawigacji i weryfikowany podczas aktualizacji map.
Jak to się mówi: "pożyjemy, zobaczymy", na jakich zasadach będziemy dalej cieszyć się „darmową aktualizacją” map.
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post17 gru 2014, 20:53

Jest do pobrania aktualizacja nawigacji Discover Media (listopad 2014).
Offline

czarek01

Sympatyk

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 16:44
  • Online: 3d 20h 30m 10s
  • Auto: VW GOLF VII
  • Silnik: 1.4 TSI 140km DSG
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post18 gru 2014, 18:05

Okej. Dzięki :)
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post18 gru 2014, 18:23

Jeszcze jedna wiadomość, która mnie ucieszyła:

Dotychczas Volkswagen oferował dla systemów Discover Media i Discover Pro bezpłatną aktualizację oprogramowania nawigacji przez trzy lata od daty odebrania samochodu. Oferta ta została przedłużona na okres co najmniej pięciu lat liczonych od zakończenia produkcji tej generacji systemów. Zasada ta obowiązuje oczywiście także dla zakupionych wcześniej samochodów.

http://www.volkswagenkatowice.pl/aktual ... zacje-map/
Offline
Awatar użytkownika

mocomus

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 15 lip 2013, 13:57
  • Online: 12h 4m 53s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: TSI 1.4 140 KM DSG
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post13 lut 2015, 22:07

Witam Panowie.

Mam dziwny problem z aktualizacją map z pliku Listopad 2014. Moje obecne DM ma wersję 15/2014 i wszystko działa.
Po zapisaniu aktualizacji na oryginalną kartę (zgodnie z instrukcją) i włożeniu jej do czytnika w aucie pojawia się komunikat mniej więcej takiej treści: "włóż kartę z aktualnymi danymi nawigacji".

Zaraz po włożeniu karty system identyfikuje ją jako kartę z danymi nawigacyjnymi. Chwilę odczytuje i dziękuje za współpracę.

Po ponownym wgraniu "starego" softu wszystko działa poprawnie. Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem?
(Nemo, Berlingo, Custom) Fiat: 125p, Polonez Caro, Felicja Kombi, Corolla mk8, Civic mk7, CR-V mk3, Golf mk6, Golf Variant mk7
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post13 lut 2015, 23:20

U mnie nie było problemu z odczytem. Może coś przy nagrywaniu albo rozpakowywaniu się sknociło. Za pierwszym razem po zapisaniu skompresowanych plików na twardym dysku nie chciały mi się rozpakować, musiałem powtórzyć ściąganie.
Offline
Awatar użytkownika

mocomus

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 15 lip 2013, 13:57
  • Online: 12h 4m 53s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: TSI 1.4 140 KM DSG
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post17 lut 2015, 20:07

Pobrałem plik raz jeszcze i wszystko działa.
(Nemo, Berlingo, Custom) Fiat: 125p, Polonez Caro, Felicja Kombi, Corolla mk8, Civic mk7, CR-V mk3, Golf mk6, Golf Variant mk7
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post06 mar 2015, 11:58

Rozumiem że jak pojadę do dilera vw to mi to zrobią na miejscu za darmo bo już mi miną rok bez aktualizacji nawigacji Discovery media a wolę by to oni zrobili.
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post06 mar 2015, 16:18

Niestety, w ASO trzeba zapłacić za usługę.
http://www.autocentrum.pl/technika/poro ... chodowych/

Ale naprawdę nie jest to skomplikowane. Sam aktualizowałem dwukrotnie i nie miałem większych problemów.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post09 mar 2015, 13:55

Bonifacy pisze:Niestety, w ASO trzeba zapłacić za usługę.
http://www.autocentrum.pl/technika/poro ... chodowych/

Ale naprawdę nie jest to skomplikowane. Sam aktualizowałem dwukrotnie i nie miałem większych problemów.


Witam jaka powinna być karta pamięci do nawigacji Discovery Media podobno tylko 8 GB i tylko firmowa z VW bo inne podobno nie chodzą a kosz karty to 250zł,bo oryginał chcę sobie zostawić a na nową nagrać nowe mapy z tego roku.
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post09 mar 2015, 18:07

Ja robiłem wg instrukcji. Zawartość oryginalnej karty skopiowałem na twardy dysk, by w razie czego mieć program i dane. Potem sformatowałem firmową kartę, rozpakowałem pliki, wgrałem je na twardy dysk komputera i stąd skopiowałem na firmową kartę. Wszystko zadziałało bez problemu. Za drugim razem nawigacja nie zaskoczyła, więc powtórzyłem całą operację i już było dobrze. Okazało się, że przy rozpakowywaniu był jakiś błąd.

A firmową czystą można kupić w serwisie?
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post09 mar 2015, 18:48

Bonifacy pisze:Ja robiłem wg instrukcji. Zawartość oryginalnej karty skopiowałem na twardy dysk, by w razie czego mieć program i dane. Potem sformatowałem firmową kartę, rozpakowałem pliki, wgrałem je na twardy dysk komputera i stąd skopiowałem na firmową kartę. Wszystko zadziałało bez problemu. Za drugim razem nawigacja nie zaskoczyła, więc powtórzyłem całą operację i już było dobrze. Okazało się, że przy rozpakowywaniu był jakiś błąd.

A firmową czystą można kupić w serwisie?


Tak bo dzisiaj się pytałem ale nie na serwisie ale w salonie przy stanowisku akcesoriów i części.
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Post16 maja 2015, 21:56

Pojawiła się aktualizacja map z maja 2015.
Następna

Wróć do MK7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość