Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 14:13


[All] Skrzypiące zawieszenie

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Skrzypiące zawieszenie

Post07 mar 2012, 20:41

Przeglądając forum dostępne na stronie vwgolf.pl natknąłem się na pojawiający się od czasu do czasu problem skrzypiącego zawieszenia u użytkowników Golfa 6 w szczególności w wersjach TSI 122 i 160 konnych.
Z tego co pisali właściciele skrzypienie/obcieranie dotyczy przedniego zawieszenia i ujawnia się na nierównościach lub tzw. kocich garbach. Słyszalne jest zarówno zimą jak i latem (chodź zdecydowanie bardziej przy niższych temperaturach) tak więc raczej niezależne jest od temperatury. Potrafi zaniknąć podczas deszczu - generalnie gdy jest mokro.

Opisana usterka występuje przy różnym przebiegu u jednego po 8k km a u innego użytkownika po 20k km

Jeden z użytkowników w tym poście pisał iż po wymianie niżej wymienione części problem zniknął.
- gumy stabilizatora
- tuleje przednich wahaczy
oraz przed wymianą warto zwrócić uwagę na łączniki stabilizatorów czy również i one nie nadają się na wymianę.

Powyższy opis powstał na podstawie wypowiedzi użytkowników forum wvgolf.pl w wątku Kącik posiadaczy MK6 - na szczęście mnie on nie dotyczy i mam nadzieje że u mnie nie wystąpi :).
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post15 mar 2012, 13:11

golf6.pl pisze:Przeglądając forum dostępne na stronie vwgolf.pl natknąłem się na pojawiający się od czasu do czasu problem skrzypiącego zawieszenia u użytkowników Golfa 6 w szczególności w wersjach TSI 122 i 160 konnych.
Z tego co pisali właściciele skrzypienie/obcieranie dotyczy przedniego zawieszenia i ujawnia się na nierównościach lub tzw. kocich garbach. Słyszalne jest zarówno zimą jak i latem (chodź zdecydowanie bardziej przy niższych temperaturach) tak więc raczej nie zależne jest od temperatury. Potrafi zaniknąć podczas deszczu - generalnie gdy jest mokro.

Opisana usterka występuje przy różnym przebiegu u jednego po 8k km a u innego użytkownika po 20k km

Jeden z użytkowników w tym poście pisał iż po wymianie niżej wymienione części problem zniknął.
- gumy stabilizatora
- tuleje przednich wahaczy
oraz przed wymianą warto zwrócić uwagę na łączniki stabilizatorów czy również i one nie nadają się na wymianę.

Powyższy opis powstał na podstawie wypowiedzi użytkowników forum wvgolf.pl w wątku Kącik posiadaczy MK6 - na szczęście mnie on nie dotyczy i mam nadzieje że u mnie nie wystąpi :).



To u mnie :) więc przyszły właściciel nie powinien mieć już problemu hahah

Pozdro
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post15 mar 2012, 20:52

Ja ostatnio zaczynam sie temu przysluchiwac i chyba mam dwa problemy:
1. Tarcie w zawieszeniu.
2. Tarcie, obcieranie po obu stronach auta gdzies na wysokosci bocznych slupkow. Jak jade przez nierownosci to brzmi to jak obcieranie o uszczelki, lub ugniatanie papieru. Strasznie mnie to zaczyna wkur***.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post16 mar 2012, 07:59

A to tarcie o którym piszesz związane jest skrętem kierownicy? - ja u siebie zauważyłem 2 razy że przy maksymalnym skręcie (tak aż do oporu) też takie jakieś tarcie słyszałem - przy jeździe na wprost wszystko znikało. Ale jak chciałem pokazać koledze o co mi chodzi to było cichutko jak zawsze i teraz to już sam nie wiem czy mi się przesłyszało czy to "tarcie" jest niedeterministyczne :)
My TSI
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post18 mar 2012, 19:04

Tarcie nie ma zwiazku ze skrecaniem.
Wczoraj umylem dokladnie wszystkie uszczeli, a nastepnie nasmarowalem je szczodrze w kazdym zakamarku sylikonem w sprayu.
Nic nie pomoglo :-\
Czyli musze sie wybrac do ASO.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post18 mar 2012, 21:07

Jak już będziesz znał przyczynę, podziel się z nami - plzzz
My TSI
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post18 mar 2012, 22:53

W przyszłym tyg. jadę na przegląd i będę to zgłaszać. Pewnego dnia po powrocie z nart auto było po prostu całe białe od soli. Pojechałem na myjnię i umyłem auto z tej soli. Po wyjeździe z myjni zaczęły się stękania w zawieszeniu. Od tamtego czasu to już nie przeszło. :/
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post28 mar 2012, 10:58

Aktualizacja do moich problemow: ASO poradzilo sobie z nim spiewajaco :)
Okazalo sie ze w moim przypadku problemem byly zamki. Nasmarowano je i problem zniknal :)
Chyba te dwa TPI sa z tym zwiazane: 2012821/10 oraz 2023251/5
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post07 kwie 2012, 09:54

Nikt więcej nie ma u siebie problemów ze skrzypiącym zawieszeniem?
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post07 kwie 2012, 11:24

mich pisze:Nikt więcej nie ma u siebie problemów ze skrzypiącym zawieszeniem?


Ja mam od pół roku mniej więcej.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 8#p5486184
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post25 kwie 2012, 13:03

Czyli tego skrzypienia nie da się definitywnie wyeliminować? Trochę mnie to denerwuje, szczególnie w zimie :/
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post04 cze 2012, 22:42

zewis pisze:2. Tarcie, obcieranie po obu stronach auta gdzies na wysokosci bocznych slupkow. Jak jade przez nierownosci to brzmi to jak obcieranie o uszczelki, lub ugniatanie papieru. Strasznie mnie to zaczyna wkur***.

Problem rozwiazany :-)
Narzedzia: sylikon w spraju, sylikon w sztyfcie.
Czas: 15 minut.

1. Tak jak podejrzewalem problem byl z uszczelkami, tyle ze tych przy szybach, a nie drzwiach (chociaz dzis juz wszystko przesmarowalem ;-)).
2. Opuszczamy wszystkie szyby.
3. Bierzemy sylikon w sztyfcie i smarujemy wszystkie uszczelki, ktore sa pomiedzy szyba drzwi, a wnetrzem auta. Zwroccie uwage ze te uszczelki sa podwojne!
4. Nastepnie bierzemy sylikon w sprayu i psikamy do srodka uszczelek (mozna nawet na cala zew. tak aby nalot po sztyfcie sie rozmyl).
Gotowe :-) Od tej pory cisza i spokoj jak w aucie z salonu*.

*W moim przypaku prawie, bo akurat ze 2 dni temu zaczal mi sie ruszac ten plastik na koncu tylnej wycieraczki i mi brzeczy na dziurach. Jeszcze tylko niech ja wymienie.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post05 cze 2012, 04:04

zewis pisze:
zewis pisze:2. Tarcie, obcieranie po obu stronach auta gdzies na wysokosci bocznych slupkow. Jak jade przez nierownosci to brzmi to jak obcieranie o uszczelki, lub ugniatanie papieru. Strasznie mnie to zaczyna wkur***.

Problem rozwiazany :-)
Narzedzia: sylikon w spraju, sylikon w sztyfcie.
Czas: 15 minut.

1. Tak jak podejrzewalem problem byl z uszczelkami, tyle ze tych przy szybach, a nie drzwiach (chociaz dzis juz wszystko przesmarowalem ;-)).
2. Opuszczamy wszystkie szyby.
3. Bierzemy sylikon w sztyfcie i smarujemy wszystkie uszczelki, ktore sa pomiedzy szyba drzwi, a wnetrzem auta. Zwroccie uwage ze te uszczelki sa podwojne!
4. Nastepnie bierzemy sylikon w sprayu i psikamy do srodka uszczelek (mozna nawet na cala zew. tak aby nalot po sztyfcie sie rozmyl).
Gotowe :-) Od tej pory cisza i spokoj jak w aucie z salonu*.

*W moim przypaku prawie, bo akurat ze 2 dni temu zaczal mi sie ruszac ten plastik na koncu tylnej wycieraczki i mi brzeczy na dziurach. Jeszcze tylko niech ja wymienie.


mnie tak serwis załatwił w hondzie - zrobili to samo i od tej pory co otwarcie szyby to pozostawała cała szyba tłusta i nie pomagało jej setne mycie, dodatkowo zaczął się przyklejać pył i zaczeły się rysować - nie wiem jak się to skończyło gdyż sprzedałem samochód - już wolałem skrzypienie :)
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post05 cze 2012, 06:43

Dlatego na zew. stosowalem sztyft ;-)
Wowczas noe ma takiego problemu.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post05 cze 2012, 07:10

zewis pisze:
zewis pisze:2. Tarcie, obcieranie po obu stronach auta gdzies na wysokosci bocznych slupkow. Jak jade przez nierownosci to brzmi to jak obcieranie o uszczelki, lub ugniatanie papieru. Strasznie mnie to zaczyna wkur***.

Problem rozwiazany :-)
Narzedzia: sylikon w spraju, sylikon w sztyfcie.
Czas: 15 minut.

1. Tak jak podejrzewalem problem byl z uszczelkami, tyle ze tych przy szybach, a nie drzwiach (chociaz dzis juz wszystko przesmarowalem ;-)).
2. Opuszczamy wszystkie szyby.
3. Bierzemy sylikon w sztyfcie i smarujemy wszystkie uszczelki, ktore sa pomiedzy szyba drzwi, a wnetrzem auta. Zwroccie uwage ze te uszczelki sa podwojne!
4. Nastepnie bierzemy sylikon w sprayu i psikamy do srodka uszczelek (mozna nawet na cala zew. tak aby nalot po sztyfcie sie rozmyl).
Gotowe :-) Od tej pory cisza i spokoj jak w aucie z salonu*.

*W moim przypaku prawie, bo akurat ze 2 dni temu zaczal mi sie ruszac ten plastik na koncu tylnej wycieraczki i mi brzeczy na dziurach. Jeszcze tylko niech ja wymienie.


Zewis mam ogromną prośbę do Ciebie - czy mógłbyś w wolnej chwili porobić foty i opatrzyć je zaznaczeniem w które miejsce co sztyft lub silikon pryskać, szczególnie jeżeli jest szansa że jak się źle zrobi to będzie mazać po szybie - z góry ogromne dzięki
Aha co prawda mi na razie nic nie skrzypi ale jak zacznie to będę miał temat jak znalazł dlatego jakbyś dał foto tego sztyftu i silikonu - pewnie jakieś standardowe ale ja na tym się kompletnie nie znam a jak mam foto to wiem czego szukać i jak to ma wyglądać, bo czasami podobnie lub tak samo się nazywa a jest czymś zupełnie innym, a szkoda czasu i zdrowa na eksperymenty - a skoro u Ciebie zadziałało ... :)
My TSI
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post05 cze 2012, 10:45

Na zamszowa czesc uszczelki sztyft (np. Sonaxa - kupisz na stacjach Orlenu :)).
Na reszte mozesz psikac sylikonem w sprayu.

Mi sie wydaje ze u mnie zjawisko zostalo spowodowane czestym myciem samochodu.
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post05 cze 2012, 13:31

zewis pisze:Na zamszowa czesc uszczelki sztyft (np. Sonaxa - kupisz na stacjach Orlenu :)).
Na reszte mozesz psikac sylikonem w sprayu.

Mi sie wydaje ze u mnie zjawisko zostalo spowodowane czestym myciem samochodu.


Ja myje 2 razy w tygodniu i w/w zjawisko nie występuje. Lecz w poprzednim występowało, w ASO posmarowali i ucichło.

Pozdro
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post05 cze 2012, 14:30

tomekb29 pisze:
Ja myje 2 razy w tygodniu i w/w zjawisko nie występuje. Lecz w poprzednim występowało, w ASO posmarowali i ucichło.

Pozdro


2 razy w tygodniu??? Nie masz co robić? ;)
Ja nie myję częściej niż raz na miesiąc czasami dwa...
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post06 lip 2012, 13:45

u mnie przed wymianą silnika strasznie skrzypiało, po wymianie silnika cisza jak makiem zasiał. Wnioskuje z tego że jest to problem tylko i wyłącznie przesmarowania odpowiednich części gdyż w czasie wymiany silnika całe zawieszenie było rozebrane i ponownie złożone.
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Odp: Skrzypiące zawieszenie

Post06 lip 2012, 13:57

Teraz jest tak ciepło, że też mam ciszę jak makiem zasiał... Na jesień pewnie wszystko wróci.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Odp: Skrzypiące zawieszenie

Post06 lip 2012, 16:21

sebkoch pisze:Teraz jest tak ciepło, że też mam ciszę jak makiem zasiał... Na jesień pewnie wszystko wróci.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


no ja miałem zawsze ciszę jak było mokro, a skrzypiało przy suszy...
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post18 sie 2012, 14:25

Też mam problem z "trzeszczeniem" podczas powolnego przejeżdżania przez nierówności (np. progi zwalniające). Według mnie problem nie jest związany z zawieszeniem (gumy stabilizatorów - okazało się że nie skrzypią) a z uszczelkami. Konkretnie chodzi o te "meszkowe" uszczelki znajdujące się na górze drzwi. Przy dociskaniu ręka tych uszczelek również słychać obcieranie/skrzypienie/trzeszczenie. Smarowałem te uszczelki silikonem w sprayu, smarowało ASO i ciągle to samo - trzeszczy. Nie wiem, czy nie skończy się na wymianie w ramach gwarancji uszczelek na nowe (sprawdzałem w nowym golfie w salonie i nic nie trzeszczało przy naciskaniu).
Offline

caxa

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 13 maja 2012, 18:42
  • Online: 1d 15h 59m 16s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Małe3miasto

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post18 sie 2012, 16:06

Uszczeliki (meszek) wystarczy zmiękczyć środkiem do płukania tkanin "Lenor" i po sprawie. Zapach nieistotny. :D
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 07:23 przez caxa, łącznie zmieniany 2 razy
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post22 sie 2012, 10:50

Beskid pisze:Też mam problem z "trzeszczeniem" podczas powolnego przejeżdżania przez nierówności (np. progi zwalniające). Według mnie problem nie jest związany z zawieszeniem (gumy stabilizatorów - okazało się że nie skrzypią) a z uszczelkami. Konkretnie chodzi o te "meszkowe" uszczelki znajdujące się na górze drzwi. Przy dociskaniu ręka tych uszczelek również słychać obcieranie/skrzypienie/trzeszczenie. Smarowałem te uszczelki silikonem w sprayu, smarowało ASO i ciągle to samo - trzeszczy. Nie wiem, czy nie skończy się na wymianie w ramach gwarancji uszczelek na nowe (sprawdzałem w nowym golfie w salonie i nic nie trzeszczało przy naciskaniu).


Mi zaczeły właśnie trzeszczeć uszczelki po ich namarowaniu silikonem w spreyu. Za cholere pózniej tego nie mogłem usunąć - dopiero po przeczytaniu na forum VW polo gdzie gościu polecił umyc wszystkie gumowe uszczelki Ludwikiem a te zamszowe spryskać czernidłem do opon Autoland - tak zrobiłem i jest zdecydowana poprawa.
Offline

caxa

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 13 maja 2012, 18:42
  • Online: 1d 15h 59m 16s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Małe3miasto

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post23 sie 2012, 07:20

Juz wspominałem jak z tym sobie można poradzić: jeżeli nie smarowaliście uszczelek silikonem lub innym paskudztwem, należy przetrzec je szmotką/gąbką nasączoną w płynie do płukania Lenor - w moim przypadku, juz kilkanaście tygodni spokoju (patent sprawdzony przez kolegów zza wschodniej i zachodniej granicy). To dziala!
Następna

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość