Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 16:00


[All Benzyna] Ubywający płyn chłodniczy

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Post05 cze 2018, 14:41

Jadac autem dostalem komunikat na wyswietlaczu zeby uzupelnic plyn. Pamietam ze byl weekend, plyn uzupelnilem ale dalej go ubywalo przez kolejne dni, pod autem nie moglem namierzyc zadnej plamy (logicznie myslac wycieki plynu powstaja w przypadku powstania cisnienia czyli w ruchu). Oddalem auto do ASO i tam zdiagnozowali pompe. Pompe wymienili i wycieki ustały. Zbieglo to sie z przegladem. Po roku kolejny przeglad i po kolejnym roku na przegladzie znowu zdiagnozowali cieknaca pompe. Ogolnie pod maske nie zagladam ale wowczas pokazano mi ze znowu plyn ubywa ale nie az tak aby wyswietlil sie komunikat (bylo troche ponizej minimum). Kolejna wymiana juz na gwarancji. Obecnie 1,5 roku spokoju.
Offline

Toldo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:14
  • Online: 6h 24m 16s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: PZN

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Post02 kwie 2019, 08:14

Dołożę swoje 3 grosze, mam nadzieję, że kotlet odgrzany nie będzie niesmaczny :D
Mamy Golfa 6 2011 z 1.6 TDI 105KM, którym jeździ moja małżonka. Dzisiaj rano panika bo po odpaleniu kontrolka płynu chłodzącego świeci na czerwono. Pod maską w zbiorniku płynu chłodniczego prawie pusto. Odkręciłem korek i zaczęło syczeć - trochę dziwne jeśli auto stało przez noc i zostało odpalone tylko na chwilę. Dolałem płynu do poziomu idealnie między min a max i żona pojechała do pracy. Po dojechaniu sprawdziła płyn - poziom troszkę ponad max, więc jakby skądś wrócił? Wycieku pod autem żadnego nie widać. Za autem nic nie kopci, nie dymi. Z rzeczy istotnych, które mogą być powiązane:
- w zeszłym roku padł mi EGR, udało się go wymienić w ramach akcji serwisowej z oszukującym softem
- olej i wszystkie filtry wymieniałem około tydzień temu
- po odpaleniu lub ogólnie na wolnym biegu obroty ostatnimi czasy lubią sobie stać prawie na 1k zamiast na 800, co powoduje, że np nie włącza się start-stop, ale jest to sporadyczne
- przebieg auta to około 87kkm - auto jeździ głównie po mieście, większe przebiegi robi kolubryna Mondeo ;)

Czytałem wątek, ale te wszystkie podane przyczyny nie pasują mi do takiego niskiego przebiegu. Mam kabel vag-com i vcdsa ale nie wiem czy dam radę wyhaczyć problem. Ktoś podpowie na co zwracać uwagę?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Post02 kwie 2019, 08:32

Też ostatnio miałem problem z wyciekającym płynem w tym silniku, u mnie było tak że nagle zapałiłą się kontrolka. Zgasiłem silnik otwieram maske a tam w zbiorniczku pusto, dolałem do MAX, odpaliłem i okazało się że po około minucie poziom się zwiększył, postanowiłem wracać do domu. Po około 15km znowu pusto. Okazało się że pękła chłodnica oleju, wycieku tez nie było widać bo częśc leciałą do silnika, a część na osłone
Offline

Toldo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:14
  • Online: 6h 24m 16s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: PZN

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Post02 kwie 2019, 08:42

Ok, ale jakby leciało do silnika to nie powinno się czasem spalać? Czyli dym z wydechu?

Auto wczoraj jeździło normalnie, płyn był w porządku (sprawdzane tydzień temu przy wymianie oleju) i nagle po nocy płynu zero - to mi się wydaje dziwne, że nagle tak poziom spadł.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Post02 kwie 2019, 10:58

Myśle ze na takiej krótkiej trasie nie zauważyłem kopcenie z wydechu, silnik był zimny temperatura otoczenia tez niska więc zawsze para jest widoczna. Sprawdź olej u mnie był majonez ;)
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 11 gości