Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 00:31


[GTI 2.0tsi] temperatura oleju i kontrolka ciśnienia oleju

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Lid3r

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 18 kwie 2017, 14:49
  • Online: 11h 16m 10s
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI CCZB
  • Lokalizacja: Krakow

[GTI 2.0tsi] temperatura oleju i kontrolka ciśnienia oleju

Post18 kwie 2017, 14:56

Cześć wszystkim,
Od niedawna jestem posiadaczem golfa 6 GTI. Ostatnio zauważyłem ze przy prędkości w okolicach 200km/h temperatura oleju osiąga około 119 stopni a przy 160km/h 115 stopni. Czy te temperatury są normalne dla tego silnika? Używam oleju castrol 5w30 spełniającego normy przewidziane dla silnika. Kolejne pytanie jest o kontrolkę ciśnienia oleju, czy powinna się ona palić przy teście kontrolek po przekręceniu kluczyka?(u mnie się nie pali)

Pozdrawiam
Jasiek ;)
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: [GTI 2.0tsi] temperatura oleju i kontrolka ciśnienia ole

Post20 kwie 2017, 11:40

Temperaturę masz troche wyższa że względu na kiepski olej. Poczytaj temat o olejach, tam znajdziesz info co jest dobre i na czym np ja jeżdżę łącznie z temperaturami. Kontrolki ciśnienia nie zauważyłem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Offline

Lid3r

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 18 kwie 2017, 14:49
  • Online: 11h 16m 10s
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI CCZB
  • Lokalizacja: Krakow

Re: [GTI 2.0tsi] temperatura oleju i kontrolka ciśnienia ole

Post20 kwie 2017, 17:17

Dzięki za informacje, za 1000km zmieniam na motula 5w40. Mógłbyś przy starcie rzucić okiem na tą kontrolkę?
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: [GTI 2.0tsi] temperatura oleju i kontrolka ciśnienia ole

Post22 kwie 2017, 01:50

Motul, to nie szczyt możliwości. Jak chcesz dobrze zadbać, to poczytaj co ja leje. Póki co, nie ma lepszej kombinacji.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Offline

Gregor99

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:25
  • Online: 13m

Re: [GTI 2.0tsi] temperatura oleju i kontrolka ciśnienia ole

Post04 maja 2017, 12:55

Również uważam, że olej ma kluczową sprawę dla silnika, zwłaszcza jeśli osiągasz takie prędkości warto odpowiednio zadbać o silnik. Ja w Twoim przypadku zalałbym Valvoline albo Liqui Moly - 0W40 powinno być ok. Castrol czy Motul też powinien być ok, ale to już zależy od Ciebie co wybierzesz, ale przy takich prędkościach taka temperatura to normalka.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości