Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 11:09


[1,6 TDI 105KM] Brak mocy przy niskich obrotach

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

ministasiu

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 kwie 2013, 17:04
  • Online: 16m 55s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM

Brak mocy przy niskich obrotach

Post23 kwie 2013, 17:26

Witam,
Mam problem ze słabą mocą silnika przy niskich obrotach i na dolnych biegach.

Niedawno zmieniałem zawór recyrkulacji spalin razem z chłodnicą (coś było uszkodzone w elektronice, silnik wchodził w tryb awaryjny a do tego świeciła kontrola od świec, check engine i czasami od filtra cząstek). Kupiłem używkę ale w stanie idealnym - założyli mi u mechanika i stare problemy zniknęły ale pojawiły się nowe..

Od tego czasu silnik na niskich biegach zamula (na początku myślałem że tylko mi się tak wydaje, ale jednak coś jest na rzeczy), dopóki nie wskoczy na wyższe obroty (ponad 2k) to idzie jakbym holował TIRA z naczepą, dopiero potem jest ewidentny boost i wyraźnie czuć jak włącza turbo. To samo z ruszaniem pod stromą górkę, bardzo szarpie. Po prostu na niskich obrotach zachowuje się jakby odjął mu 40KM.

W tygodniu pojade do gościa żeby wrzucił samochód na VAGA i postaram się dostarczyć logi, tutaj kolejne pytanie - jak zdobyć ten log? bo nie wiem czy gość będzie wiedział jak je w ogóle zapisać, on mi tylko ostatnio sprawdzał pod kątem błędów ale żadnych błędów nie ma, podejrzewam że coś może być nie tak zwłaszcza w okolicach tego nowego EGR - to chyba nie przypadek? I jakie logi sprawdzić?
Dzięki Panowie!
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post23 kwie 2013, 17:39

Co do szarpania to wiem, ze jest aktualizacja softa silnika w ASO. Dalej nie pomoge bo nie wiem nic na ten temat.
Offline

ministasiu

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 kwie 2013, 17:04
  • Online: 16m 55s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post23 kwie 2013, 18:09

kamill1991 pisze:Co do szarpania to wiem, ze jest aktualizacja softa silnika w ASO. Dalej nie pomoge bo nie wiem nic na ten temat.

Dzięki, to chyba nie to bo niecały miesiąc temu wgrali mi nowy soft właśnie w ASO. Być może przy okazji przestawili coś w oprogramowaniu silnika? myślisz, że można ustawić silnik w ten sposób, żeby np pobierał mniej paliwa na mniejszych obrotach, a dostawał kopa na wysokich?
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post23 kwie 2013, 18:18

Mapa silnika.. moze wgrali zle, moze zly.. podjedz do nich na sprawdzenie pod pretekstem reklamacji czy cos..

Co do chlodnicy spalin mialem to samo, silnik w awaryjny tryb i choinka na wyswietlaczach..
Offline

ministasiu

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 kwie 2013, 17:04
  • Online: 16m 55s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post23 kwie 2013, 18:22

Kurde no poważnie bym się zdziwił gdyby w ASO wgrali mi zły/źle soft do silnika. Poza tym póki co wolę sobie odpuścić wizyty u nich - byłem tam już z usterką EGR, wycenili mi naprawę + część na 2500zł.. podziękowałem, znajomy mechanik zrobił mi to za 170zł + 300zł za część z allegro. Pewnie jak do nich wrócę to zwalą wszystko na "mało fachową" naprawę.
Narazie chyba wezmę auto na VAGA.
I co też wymieniałeś cały EGR?
Czy poprawek w sofcie może dokonać elektromechanik czy muszę jechać z tym do ASO?
Offline

Mark526

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 lip 2014, 23:12
  • Online: 48m 3s
  • Auto: Wv golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Rzeszow

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post24 lip 2014, 07:28

Czy znalazłeś usterkę bo ja mam to samo. Tydzień temu kupiłem golf6 1.6 tdi rok 2010 przebieg 175tys.
Prosze o pomoc??
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 21h 9m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post24 lip 2014, 12:14

A co może byc jeszcze przyczyną takiego zachowania, bo u mnie czasami - nie zawsze, ale zazwyczaj przy dużym obciążeniu - np. praca klimy na max obrotach i zimnym silniku - potrafi się zdusić przy ruszaniu, czasami jest normalnie, w innym przypadku potrafi zdechnąć, wtedy też odczuwalnie ma mniejsza moc również w wyższym zakresie obrotów (również w trakcie załączenia turbiny).
Zimą po takim zachowaniu zazwyczaj zapala się kontrolka DPF-a i po procedurze wypalenia - samochód zachowuje się zupełnie inaczej - nie ma żadnych problemów, ale w sezonie letnim kontrolka DPF-a nie zapala się praktycznie w ogóle (oczywiście DPF czasami się wypala, ale tylko poprzez podniesienie obrotów można to zauważyć - nigdy przez zapalenie kontrolki DPF-a).
Mam w firmie Caddy-ego z tym samym silnikiem,lecz inną skrzynią jak mniemam, oczywiście jazda jest nieco inna, ale na pewno przy wolnych obrotach nie ma żadnego zamulenia, jak u mnie. Fakt że ja mam przebieg 190 tyś prawie, a Caddy 55, no ale... :roll:
P.S. Mam nadzieję, że to co napisałem jest zrozumiałe... choć trochę :P
Jakieś sugestie?
Offline

pumba16

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 27 lip 2014, 15:32
  • Online: 17h 30m 16s
  • Auto: seat leon 2
  • Silnik: 1.6 tdi cayc
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post27 lip 2014, 15:42

kolego spwod mam podobne objawy jak ty i nie wiem czym to spowodowane jest komputer zadnych błedów nie pokazuje jakbys rozwiazal swoj problem to sie odezwji posiadam leona 1.6 tdi cayc 105km. a nie wiem czy masz to samo ale jak np cofam pod górke albo ruszam pod górke to tak jest ze jakby miał spalanie dziwne takie odgłosy są twardej pracy silnika.moj przebieg to 38km tys .
Offline

pumba16

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 27 lip 2014, 15:32
  • Online: 17h 30m 16s
  • Auto: seat leon 2
  • Silnik: 1.6 tdi cayc
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post11 sie 2014, 22:14

rozwiązał ktoś ten problem.?????????
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 22:09 przez pumba16, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post12 sie 2014, 07:13

to napisz kto..
Offline

west_kolo

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 30 cze 2015, 13:44
  • Online: 2d 3h 50s
  • Auto: VW GOLF 6 kombi
  • Silnik: 1.6 TDI 105 km
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post26 wrz 2016, 11:36

ktoś coś ustalil? bo mam to samo...
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post26 wrz 2016, 17:58

pumba16 pisze:kolego spwod mam podobne objawy jak ty i nie wiem czym to spowodowane jest komputer zadnych błedów nie pokazuje jakbys rozwiazal swoj problem to sie odezwji posiadam leona 1.6 tdi cayc 105km. a nie wiem czy masz to samo ale jak np cofam pod górke albo ruszam pod górke to tak jest ze jakby miał spalanie dziwne takie odgłosy są twardej pracy silnika.moj przebieg to 38km tys .

Mam identycznie.Na zimnym silniku jest ok,najgorzej na gorácym gdy zaraz po uruchomieniu chcemy ruszyc.
Taka twarda praca,jakby spalanie stukowe...A jak juz jakos ruszy,to potem jedzie normalnie.Myslalem,ze pewnie soft zjeb..any.Ale niedawno wymienilem filtr paliwa,ktory i tak byl zaskakujaco czysty.Po wymianie trzeba bylo go odpowietrzyc.
I o dziwo po wymianie tego filtra bylo nawet dobrze.Ale zrobilem z 1.5 tysiaca i czuje,ze znowu sie zaczyna.Sam juz nie wiem.Filtr przeciez swiezy,a przypowietrzac sie nie moze,bo by zle palil,a pali caly czas od strzala.
Ale mysle,ze to chba jednak soft.W innych 1.6 to podtrzymanie obrotow jakos sprawniej dziala,ze bez gazu nawet z dwójki mozna bez problemu ruszyc.U mnie tak sie nie da.
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 21h 9m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post26 wrz 2016, 19:33

To raczej wina softu, przyzwyczaiłem się po tylu latach [WINKING FACE] winę ma tu też zapopielenie DPFa im bardziej jest przypchany tym bardziej można to odczuć, jak jest "czysty" to nie ma problemu... tak przynajmniej jest u mnie [WINKING FACE]

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Offline

west_kolo

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 30 cze 2015, 13:44
  • Online: 2d 3h 50s
  • Auto: VW GOLF 6 kombi
  • Silnik: 1.6 TDI 105 km
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Brak mocy przy niskich obrotach

Post28 wrz 2016, 09:28

a ktoś był na tej akcji serwisowej? Może ktoś podać kiedy ta akcja była przeprowadzana? Bo szukam na necie ale nic o takiej akcji serwisowej nie jest napisane

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości