Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 13:15


[2.0 TSI 210KM] [2.0Tsi] [GTI] [5D] Problem z przełącznikiem szyb kierowcy.

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

vxk

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 mar 2024, 14:39
  • Online: 31m 58s
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSi
  • Lokalizacja: Kościerzyna

[2.0Tsi] [GTI] [5D] Problem z przełącznikiem szyb kierowcy.

Post06 mar 2024, 14:48

Siemanko, przychodzę do was bo liczę w moc sprawczą forum (przyzwyczajenie z szczeniackich lat chyba :P)
Przechodząc do rzeczy, mam problem jak na video:
- https://youtube.com/shorts/L7N4cZU9808
- https://youtube.com/shorts/hgQKVUt_op4

Przełącznik szyb reaguje jak na nagraniach, co parę kliknięć a jak już ''złapie'' to tylko na chwilkę. Jednocześnie zauważyłem, że nie mam opcji ustawienia automatycznego zamykania szyby od strony właśnie nie działającej funkcji, pomimo tego, że pilot zamyka wszystkie szyby (gdzie według VW bez ustawionej tej funckji opcja zamykania nie powinna działać).
Przełącznik wymieniłem, lecz efekt taki sam jak na poprzednim przełączniku.

Sprawdziłem z ciekawości OBD i zauważyłem 2 błędy, może one na coś naprowadzą kogoś jeśli w ogóle mają powiązanie?
42. Driver door electronic equipment42. Driver door electronic equipment
DTCs: 1
----------------------------
00912 [0x0390]
Front Left Power Window Switch-E40; Front left window regulator switch-E40; Camshaft position sensor => encoder-G301 malfunction
Status: Test jest blokowany przez inne DTC, Sprawdzone i przechowywane w nieulotnej pamięci
-----------------------------------
19. CAN Gateway19. CAN Gateway
DTCs: 1
----------------------------
00470 [0x01D6]
Common concern data bus Comfort in single-wire data transfer mode; Group data bus convenience in a single wire
Status: Oczekiwana usterka obecna, Oczekiwana usterka wystąpiła podczas tego cyklu jazdy, Test jest blokowany przez inne DTC, Sprawdzone i przechowywane w nieulotnej pamięci



Z góry dziękuję, bo jebla idzie dostać. Aktualnie jestem po zdrapywaniu kleju z szyb wlaśnie przez to, że podczas kontroli nie dałem rady opuścić szyby :banghead:

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości