Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:37


Działanie klimatyzacji

Moderator: flo

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Shreq

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 09 lut 2020, 11:58
  • Online: 4d 4h 46m 17s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 150 CZDA
  • Lokalizacja: Krosno

Działanie klimatyzacji

Post09 maja 2021, 18:43

Próbowałem wczoraj włączyć klimę (climatronic) , na zewnątrz było 17 °C, niestety z nawiewów nie leciało zimne powietrze. Zeszłego sezonu wszystko działało super, w zimie też często korzystam z AC. po podłączeniu VCDS nie wywala żadnych błędów. Testy klimy przechodzą pozytywnie. W parametrach znalazłem info odnośnie ciśnienia czynnika i było chyba niecałe 5 bar. W adaptacjach jest parametr "temperatura wymagana układu klimatyzacji", który ustawiony jest na 22°C. Nie pamiętam przy ilu stopniach na zewnątrz zazwyczaj dmuchało zimnym. Czy ma to jakieś znaczenie? Mam jechać do serwisu klimatyzacji? Da się coś przetestować jeszcze VCDSem?.
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 45m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Działanie klimatyzacji

Post09 cze 2021, 12:49

Ustaw temperatury na LOW, wiatrak na 3-4 diody, nie włączaj AUTO, dystrybucja na kratki, A/C włączone i zobacz w live data modułu 08 temperatury w lewym i prawym kanale powietrznym.
Offline
Awatar użytkownika

Shreq

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 09 lut 2020, 11:58
  • Online: 4d 4h 46m 17s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 150 CZDA
  • Lokalizacja: Krosno

Re: Działanie klimatyzacji

Post09 cze 2021, 20:52

Brakowało czynnika... temat do zamknięcia.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Działanie klimatyzacji

Post10 cze 2021, 18:15

Shreq pisze:w zimie też często korzystam z AC.


Jestem ciekaw tego korzystania w zimie. Sprężarka nie załączy się gdy temperatura zewnętrzna będzie niższa od 4-5 stopni. Także każde włączenie AC w zimie poniżej tej temperatury to placebo jeśli chodzi o zimne powietrze z kratek.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Działanie klimatyzacji

Post23 cze 2021, 08:59

flo pisze:Jestem ciekaw tego korzystania w zimie. Sprężarka nie załączy się gdy temperatura zewnętrzna będzie niższa od 4-5 stopni. Także każde włączenie AC w zimie poniżej tej temperatury to placebo jeśli chodzi o zimne powietrze z kratek.


Widać, że kolega zna zasadę działania.
Ja czasem żeby jednak również w zimę układ klimy "przegonić" robię to np. w garażu podziemnym czy ogrzewanym, gdy już czujnik rozpoznaje temp. powyżej tych 4-5 stopni... tak profilaktycznie, żeby m.in. olej i czynnik "pokręciły się" po układzie.
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 9m 20s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Działanie klimatyzacji

Post24 cze 2021, 20:53

Ja nie wiem po co Wy się w to wszystko bawicie. Ac mam włączone zawsze i tyle. I tak od zawsze.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Działanie klimatyzacji

Post25 cze 2021, 08:30

Aha... hmmm... OK, co kto lubi :)

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość