Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 01:04


Jakie auto do 20 tyś PLN

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 14h 57m 12s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

Jakie auto do 20 tyś PLN

Post06 kwie 2016, 22:10

Witam

Poradźcie co można kupić rozsądnego za 20 tyś, główny cel to segment B czyli polo, ibiza, fabia lub mniejsze jak up. Szukałem na razie Polo tak ponad 2009 r czyli w obecnej wersji tylko nie wiem jak z silnikami w tym aucie. Przybliżony status wykorzystania dojazd do pracy tak około 8 km w jedną stronę może 2 razy w miesiącu wyjazdy więcej niż 80 km. Myślałem o najprostszym benzyniaku który jest trwały i tani w ewentualnych naprawach. Nie jestem zwolennikiem dokładania gazu do auta, ale przyszły użytkownik już tak i taką opcje też muszę brać pod uwagę. Dynamiki nie potrzeba w tych autach już nie ma diesla którego bym na pewno kupić czyli 1.7 sdi lub 1.9 sdi. A może jest coś innego wartego uwagi po za grupą VW AG?
Czy ktoś coś doradzi?
Offline

west_kolo

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 30 cze 2015, 13:44
  • Online: 2d 3h 50s
  • Auto: VW GOLF 6 kombi
  • Silnik: 1.6 TDI 105 km
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Jakie auto do 20 tyś PLN

Post07 kwie 2016, 07:15

witam, może się wypowiem jako były użytkowniki ibizy z 2009 r. Bardzo fajne auto, przez 3 lata zero problemów tylko lanie paliwa, jedyne co to jakoś materiałów we wnętrzu niższa niż w VW. Ja akurat posiadałem bardzo fajny silnik 1.9 TDI kod BLS - bardzo duża frajda z jazdy przy śmiesznym spalaniu średnio 5,4 L (lekkiej nogi nie miałem), w mieście nie spaliła więcej niż 6 litrów. Wiem że ciężko dorwać taka ibizę z silnikiem o takim kodzie - moja sprzedała się w jeden dzień po umieszczeniu w ogłoszeniu. Co do Polo miałem przyjemność jeździć od czasu do czasu polo z 2012 r 1.4 benzyna, wszystko fajne oprócz silnika który może jako tako się odpychał lecz miał spory apetyt na paliwo.

pzdr
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Jakie auto do 20 tyś PLN

Post07 kwie 2016, 07:52

U mnie 3 autkiem w domu jest nieśmiertelna arosa 1.7 SDI z 99 roku technika z XX wieku. Nic się nie psuje nic nie rdzewieje a potrafi jeździć nawet na przysłowiowym oleju od frytek. Autko jest tak proste konstrukcyjnie, że tam się nie ma co zepsuć. Produkcja się skończyła w 2004 ale mógłbyś ją mieć za 1/3 posiadanego budżetu.

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości