Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 22:18


Chrobotanie podczas przyspieszania

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

tomekg1277

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 mar 2016, 13:53
  • Online: 46m 39s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAY
  • Lokalizacja: Kujawsko - pomorskie

Chrobotanie podczas przyspieszania

Post23 mar 2016, 14:06

Witam. Jestem tu nowy. Kilka tygodni temu kupiłem vw golf VI 1,6 TDI 90 KM z końca 2011 roku z przebiegiem 94000km.
Jakiś czas temu zauważyłem (usłyszałem) dziwne odgłosy ze strony silnika, które występują po rozgrzaniu silnika, w trakcie gwałtowniejszego przyspieszania zwłaszcza na wysokim biegu i niskich obrotach 1200 - 1600. Ze wzrostem obrotów ten dźwięk jest mniej słyszalny i zanika. Dźwięk ten przypomina jakby tarcie, uderzanie o siebie elementów plastikowych. Żadnych luźnych elementów nie zauważyłem pod maską, w nadkolach czy pod samochodem.
Czy ktoś może spotkał się z podobnym przypadkiem lub mógłby pokierować do informacji w takich przypadkach.
Pozdrawiam
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Chrobotanie podczas przyspieszania

Post24 mar 2016, 00:07

Hey,

mialem podobnie. Okalazo sie ze sruby z poduszki pod silnikiem byly luzne
Ostatnio zmieniony 24 mar 2016, 12:17 przez lkgh, łącznie zmieniany 2 razy
Offline

tomekg1277

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 mar 2016, 13:53
  • Online: 46m 39s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAY
  • Lokalizacja: Kujawsko - pomorskie

Re: Chrobotanie podczas przyspieszania

Post24 mar 2016, 09:31

Dzięki, sprawdzę to. Tylko dziwi mnie, że te dźwięki występują tylko przy ciepłym silniku i nie za każdym razem.
Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł.
Pozdrawiam
Offline

tomekg1277

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 mar 2016, 13:53
  • Online: 46m 39s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAY
  • Lokalizacja: Kujawsko - pomorskie

Re: Chrobotanie podczas przyspieszania

Post04 kwie 2016, 09:26

Poduszki sprawdziłem, są ok. Mechanicznie też nie widać by coś było luźne lub gdzieś obcierało. Może ktoś jeszcze ma pomysł co to może być?
Offline
Awatar użytkownika

qbadm83

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 11 mar 2016, 12:54
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 19h 1m 57s
  • Auto: Golf Mk6
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Chrobotanie podczas przyspieszania

Post25 lip 2016, 17:50

W moim golfie od >130km/h wibruje podłoga, jest to mocno wkurzające bo czuć wyraźnie pod stopami, zarówno od strony pasażera jak i kierowcy. Opony nowe Pirelli P7, wyważane już 2x i to samo :/ Wibracje wzmagają się podczas przyśpieszania i znikają po odpuszczeniu pedału gazu, co obstawiacie? Przeguby wewnętrzne mogą to powodować?
##Pozdrawiam

##qbadm83
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Chrobotanie podczas przyspieszania

Post26 lip 2016, 11:31

nie wiem, ale zeby padl Ci wewnetrzny przegub to musialbys miec mega pecha, ona sa raczej nie zniszczalne.
Sprawdz poduszke pod silnikiem, to w 90% przypadkach jest problemem jak kola sa PRAWIDLOWO wywazone.
A jak wylanczasz silnik....masz jakis stuki?
Offline
Awatar użytkownika

qbadm83

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 11 mar 2016, 12:54
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 19h 1m 57s
  • Auto: Golf Mk6
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Chrobotanie podczas przyspieszania

Post26 lip 2016, 12:47

lkgh pisze:nie wiem, ale zeby padl Ci wewnetrzny przegub to musialbys miec mega pecha, ona sa raczej nie zniszczalne.
Sprawdz poduszke pod silnikiem, to w 90% przypadkach jest problemem jak kola sa PRAWIDLOWO wywazone.
A jak wylanczasz silnik....masz jakis stuki?


Nie mam żadnych stuków w zawieszeniu, silniku etc., dodam, że w audi a3 8p 2004r. miałem to samo i tam wymiana wszystkich poduszek silnika i skrzyni nie pomogła, ale za to podobne objawy miała a3 8p kuzyna i tam winny był prawy wew przegub właśnie (ja już tego nie sprawdzalem, sprzedałem auto) :/ Co do awarii wew przegubów to w 8p awarie są dość częste, pamietam jeszcze z forym audi-a3.net, generalnie 8p i golf 6 dzielą zawieszenie i płytę podłogową...
##Pozdrawiam

##qbadm83

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości