iparts.pl

Dzisiaj jest 27 mar 2017, 11:33

Ciepłe powietrze z nawiewu przy wyłączonej klimie

Moderatorzy: Muti, rafaello20, marmi

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość

piotrb6

Nieśmiały

• Online: 9h 55m 45s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBD 2.0 TDI

Ciepłe powietrze z nawiewu przy wyłączonej klimie

Post30 paź 2015, 22:37

Od jakiegoś czasu mam problem z ciepłym powietrzem z nawiewu mimo wyłączonej klimy. Problem pojawił się nagle i występuje tylko jak jadę szybciej tak koło 50-60 km/h po mieście. Robiłem autodiagnoze klimatronika ale nie pomogło. Mam kilka błędów ale to z powodu zmiany panelu klimatronika. Co mogę sprawdzić,czy trzeba rozbierać deskę żeby obejrzeć klapki czy któraś się nie domyka?

greg

Gadatliwy

• Online: 10d 16h 26m 36s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CAYC

Re: Ciepłe powietrze z nawiewu przy wyłączonej klimie

Post31 paź 2015, 07:18

Przy wyłączonym klimatroniku, samochód pobiera ciepło z komory silnika i jak jedziesz powyżej 50 pęd powietrza powoduje ze do wnętrza samochodu wpada ciepłe powietrze to jak najbardziej normalne. Dla próby zrób sobie tak ustaw klimatyzacje na Mac zimno i włącz nawiew środkowy i wtedy zobacz czy będzie dalej dmuchało ciepłym powietrzem, nie powinno.

piotrb6

Nieśmiały

• Online: 9h 55m 45s
  • Silnik: CBD 2.0 TDI

Post02 lis 2015, 21:47

Zrobiłem tak jak mówiłeś i nie dmuchane ciepłym. Ale uważam że u mnie raczej nie zamyka się jakaś klapka bo kiedyś tak nie miałem.
Awatar użytkownika

shark__

Gadatliwy

• Online: 4d 13h 2m 44s
  • Pochwały: 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM

Post03 lis 2015, 12:58

piotrb6 pisze: Mam kilka błędów ale to z powodu zmiany panelu klimatronika.

Może trzeba zrobić adaptację ustawień skrajnych położeń silniczków (klap nawiewu) ??
Wydaje mi się, że po wymianie panelu należało by takową przeprowadzić.
ObrazekObrazek

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania