Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 07:42


Automatyczne zwiekszanie obrotow podczas puszczania sprzegla

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Automatyczne zwiekszanie obrotow podczas puszczania sprzegla

Post25 kwie 2012, 21:38

Witam,

ASO wgralo mi nowy SW do Golfa i widze, ze podczas puszczania samego sprzegla na biegu jalowym, automatycznie zwiekszaja sie obroty silnika (tak do ok. 930-950).
Wczesniej na pewno tego nie mialem.
Ktos ma cos podobnego?
Ciekawe czy teraz mozna ruszac bez gazu :-P
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Automatyczne zwiekszanie obrotow podczas puszczania sprz

Post25 kwie 2012, 22:08

Mi się wydaje że mam podobnie ale u mnie powiedzmy standardowe obroty są na poziomie poniżej 800 po puszczeniu sprzęgła lekko drga wskazówka (zbliża się do 800). Analogiczny efekt przy włączeniu/wyłączeniu klimy
My TSI
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: Automatyczne zwiekszanie obrotow podczas puszczania sprz

Post25 kwie 2012, 23:12

Ale jak przytrzymasz sprzeglo w momencie kiedy obr. osiagaja maksimum, to one spadaja czy sa na stalym poziomie?
U mnie sprzeglo dziala z lekkim gazem, wiec moge tym sterowac i utrzymywac obroty.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Automatyczne zwiekszanie obrotow podczas puszczania sprz

Post27 kwie 2012, 11:28

zewis pisze:Ale jak przytrzymasz sprzeglo w momencie kiedy obr. osiagaja maksimum, to one spadaja czy sa na stalym poziomie?


Trochę potestowałem i u mnie po pewnym czasie spadają do tych powiedzmy 700 (z tych powiedzmy 780 ;) - na pewno mniej niż 800)
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Automatyczne zwiekszanie obrotow podczas puszczania sprz

Post27 kwie 2012, 11:33

A i jeszcze jedno zauważyłem - może nie do końca w temacie, ale związane z nowym softem.
Nieważne czy silnik jest rozgrzany czy nie (oprócz sytuacji kiedy dogrzewa kata) po uruchomieniu obroty są na poziomie 900, po czym po dłużej chwili spadają do tych poniżej 800. Też tak jest u Ciebie zewis?
My TSI
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: Automatyczne zwiekszanie obrotow podczas puszczania sprz

Post12 maja 2012, 13:05

Zapomnialem odpisac.
U mnie standardowo obroty sa na poziomie 700. Gdy puszczam sprzeglo, w pewnym momencie obroty zaczynaja rosnac (gaz jest automatycznie zwiekszany). Jak zatrzymam puszczanie sprzegla, to i obroty zostana na danym poziomie. Maksymalna wartosc do jakiej podniesie sie wskazowka obrotomierza to 900. Jak puszcze calkowicie sprzeglo to obroty spadaja znowu do standardowej wartosci 700.
Offline

MAPUS

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 12 sie 2012, 21:45
  • Online: 2h 57m 58s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAXA TSI
  • Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Automatyczne zwiekszanie obrotow podczas puszczania sprz

Post24 sie 2012, 17:21

To normalna sprawa, wcześniej u mnie przed wgraniem nowego softu przy cofaniu trzeba było nawet lekko dodawać gaz żeby nie zgasł. Teraz jest tak jak u was.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości