Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 09:51


Opony

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Wygląd, rodzaj, rozstawy, szerokości, ET, dobór wzoru i koloru felgi, opony, dystanse itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Opony

Post23 cze 2012, 21:28

Witam

dzisiaj miałem niestety nie miłą przygodę, tzn. najechałem przednim kołem na kamień od kostki i pod wpływem uderzenia i ciśnienia pękłą mi opona ale na boku :x czytałem trochę na ten temat i raczej się nie naprawia takich uszkodzeń, czy ktoś z Was miał podobny przypadek i naprawił ? Co prawda zapytam w poniedziałek w odpowiednim warsztacie , lecz wolę nie ryzykować jak mechanior powie, że na własną odpowiedzialność :) I miałbym jeździć z duszą na ramieniu :) raczej się nastawiam na zakup nowej. Proszę jednak o opinie dla potomnych :)

Pozdro
Offline
Awatar użytkownika

lynx07

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 23:00
  • Online: 3d 12h 33m 45s
  • Auto: Golf VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI 210KM

Re: Opony

Post23 cze 2012, 21:46

Miałem podobną sytuację jakieś 2 lata temu , na jednej z głównych dróg w centrum miasta, niewidoczny uskok czy zagłębienie moment, bum i dziura w oponie jakby ktoś ją zaczął kroić - do wyrzucenia. Ja bym nie ryzykował, tylko niestety zakupił nową ( albo dwie - zależy jak zużyte są pozostałe )
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Opony

Post23 cze 2012, 23:23

lynx07 pisze:Miałem podobną sytuację jakieś 2 lata temu , na jednej z głównych dróg w centrum miasta, niewidoczny uskok czy zagłębienie moment, bum i dziura w oponie jakby ktoś ją zaczął kroić - do wyrzucenia. Ja bym nie ryzykował, tylko niestety zakupił nową ( albo dwie - zależy jak zużyte są pozostałe )


Opony z poprzedniego roku więc może na jednej się skończy :)
Offline
Awatar użytkownika

tompear

Administrator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 28 lut 2012, 18:40
  • Online: 1d 6h 38m 12s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM
  • Lokalizacja: Gliwice

Re: Opony

Post24 cze 2012, 20:56

Ja miałem rozciętą z boku, jakimś cudem na A4 nawet nie wiem kiedy, zasuwam lewym pasem i nagle jade na kapciu, tak po prostu. Byłem u wulkanizatora bo opona miała raptem miesiąc i do tanich nie należała. Musiałem kupować nową. Tego się faktycznie nie naprawia.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Opony

Post25 cze 2012, 07:14

W moim przypadku też potrzebna była nowa. Chodź kolega mi ją połatał to powiedział żebym na niej nie jeździł i co najwyżej na zapas ją wsadził - i tak zrobiłem. Pojeździłem kilka tygodni na oryginalnym zapasie (chodź nówka, to miała jakieś 8-9lat) i zmieniłem wszystkie 4 ;)
My TSI
Offline

mistrz

Sympatyk

  • Posty: 79
  • Rejestracja: 07 maja 2012, 15:09
  • Online: 6h 8m 57s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 160KM
  • Lokalizacja: Stolica

Odp: Opony

Post25 cze 2012, 13:44

Tylko nowa. Ja niedawno też uwaliłem oponę na dziurze i kupiłem dobrą uzywke za niska kasę. Jak oponiarz zobaczył ta zniszczona to od razu powiedział, że szrot. Nie ma co ryzykować i oszczędzać na gumach.

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Odp: Opony

Post25 cze 2012, 19:34

Byłem u wulkanizatora i pokazał mi dziurę której nie widziałem :D Rant felgi przebił rant opony :shock: Teraz siedzę i szukam najtańszej oferty ale widzę że poniżej 420 zł nie zejdę , życie.

PS. nawet auta nie myłem na weekend, obraziłem się na niego że wjechał na kamień :lol: Mycie dopiero po założeniu nowej opony :lol:

Pozdro

Wróć do Opony i felgi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości