Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:45


Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Regulamin forum Ubezpieczenie AC / OC, odszkodowania, procedury i porady prawne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post08 cze 2012, 08:57

No i już prawie pierwszy roczek za mną a co za tym idzie trzeba rozglądnąć się za ubezpieczeniem, stąd moje pytanie

Jaką firmę polecacie i dlaczego akurat tą?

Tu chodzi mi przede wszystkim o Ogólne i Szczególne Warunki Ubezpieczenia AC bo OC jak wiadomo jest regulowane kodeksem i każdy ubezpieczający musi się podporządkować (w przypadku OC istotna jest tylko cena).
Aha i jeżeli nikomu to nie sprawi różnicy to fajno by było jakby opinia zawierała cenę.

Czy ktoś z was przedłużał to ubezpieczenie które kupił razem z autem, jeżeli tak to jaka jest cena tego przedłużenia, czy równie korzystna jak w momencie zakupu?

Czy ktoś z was ma wykupione AC i OC u różnych towarzystw - niby pakiety są tańsze ale może można jeszcze "bardziej zoptymalizować" ;)
My TSI
Offline

mistrz

Sympatyk

  • Posty: 79
  • Rejestracja: 07 maja 2012, 15:09
  • Online: 6h 8m 57s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 160KM
  • Lokalizacja: Stolica

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post08 cze 2012, 09:03

Ja wiem kogo mogę Ci ZDECYDOWANIE ODRADZIĆ - Generali. Kijem nie tykać, a jak ktoś Ci poleci to zerwij z nim kontakty przyjacielskie. Takiej żenady i nieprofesjonalnej obsługi klienta nie spotkałem nigdy w życiu i mam nadzieję, że więcej nie spotkam.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post08 cze 2012, 12:04

ja w PZU dostalem calkiem fajna opcje.. tzn fajna.. troszke taniej mimo wszystko wyszlo niz w tym co bralem z autem :)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post08 cze 2012, 12:48

Kamil, a jak wygląda porównanie OWU pomiędzy PZU a Allianz (bo chyba takie miałeś razem z autem).
Pytam, bo nie sztuką jest znaleźć tanie ubezpieczenie, a sztuką jest znaleźć tanie a dobre ;) - w moim przypadku dobre oznacza co najmniej:
- brak zamienników - wszytko na ori częściach
- brak udziału w szkodzie
- brak utraty wartości po szkodzie
- brak łatania i naprawiania - tylko wymiana na nową część (oczywiście w granicach rozsądku - czyli jak mi się zablokuje skrzynia biegów po stłuczce, to nie oznacza to że będę żądał wymiany skrzyni, ale jak np. będę miał dziurę w zderzaku (plastiku) lub pogiętą machę (blachę) to nie chce mieć tego łatanego, a nową cześć)

nie wspominając o takich oczywistościach jak dopuszczalna naprawa w wybranym ASO, itp. bo niektóre firmy sobie zastrzegają że tylko u nieautoryzowanych można naprawiać.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post11 cze 2012, 07:55

Naprawdę nikt nie ubezpieczał (AC) auta po roku, trudno mi w to uwierzyć ;)
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post11 cze 2012, 09:21

np. ja ubezpieczalem, ale wtedy (2011) jak ja porownywalem m.in. te dwie wspomniane ubezpieczalnie to tylko PZU mialo to co ja chcialem.
wlasnie m.in brak utraty znizek w przypadku zdarzenia, stala wartosc samochodu przez caly rok, ubezpieczenie szyb, brak udzialu w szkodzie tez. natomiast ad. czesci i innych to zupelnie nie pamietam :)

a co do ceny, bylem w kilku agencjach i oddziałach PZU w Dąbrowie G, robilem kalkulacje tez na stronie www PZU, w salonie VW i najtaniej drugi rok z rzedu wyszlo mi w...salonie w ktorym kupowalem, tj. w Łodzi (Idczak),a roznica nie byla mala bo siegala nawet 400zl na AC+OC.

ponadto, chyba wszystkie salony VW ktore oferuja PZU (i inne) moga tez likwidowac ich szkody...
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post11 cze 2012, 09:47

Bardzo cenna informacja - dzięki wawmann, zupełnie zapomniałem ze można ubezpieczenie w salonie przedłużyć/kupić ;)
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post11 cze 2012, 10:09

golf6.pl pisze:Bardzo cenna informacja - dzięki wawmann, zupełnie zapomniałem ze można ubezpieczenie w salonie przedłużyć/kupić ;)


ja już 3 raz z rzędu będę przedłużał w ASO bo wychodzi najtaniej i to też o kilkaset złotych różnice : w moim przypadku to Generali (*mistrz* proszę mnie nie bić :) )
Offline

mistrz

Sympatyk

  • Posty: 79
  • Rejestracja: 07 maja 2012, 15:09
  • Online: 6h 8m 57s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 160KM
  • Lokalizacja: Stolica

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post11 cze 2012, 12:17

Mam tylko nadzieję, że nie będziesz musiał korzystać u nich, a przynajmniej że do tej pory poprawili coś jeśli chodzi o jakość obsługi klienta. Bo jeśli nie i zajdzie potrzeba użerania się z nimi to gwarantuje Ci - będziesz sobie w brodę pluł za te kilka stówek oszczędności.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post11 cze 2012, 12:29

mistrz pisze:Mam tylko nadzieję, że nie będziesz musiał korzystać u nich, a przynajmniej że do tej pory poprawili coś jeśli chodzi o jakość obsługi klienta. Bo jeśli nie i zajdzie potrzeba użerania się z nimi to gwarantuje Ci - będziesz sobie w brodę pluł za te kilka stówek oszczędności.


gdzie czytam to tak samo piszą o pzu,warcie,hesti czy allianzu - jedna cholera

tak i tak to co mi się zdarzy będę naprawiać w ASO i to oni się będą z nimi użerać przy bezgotówkowym rozliczeniu, ja mam na wszystko papier i mam ich w d.... Myślisz że jak wezmę PZU i przepłacę 500-700 zł. za to samo to nie będę miał gratis żadnych problemów skoro nawet ASO nie ma z nimi umowy?
Offline

jaazoo

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 cze 2012, 15:12
  • Online: 0s

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post13 cze 2012, 15:18

Cześć!
ja polecam porównanie ofert przez neta. Bardzo fajna jest http://ipolisa.pl/, tam od razu Ci pokażą, jaki zakres AC. polecam, bo wybieram z nimi co roku. ubezpieczyciela też zmieniam co rok, bo mi tak taniej wychodzi
Offline

Demo

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 18 cze 2012, 13:45
  • Online: 13h 16m 44s
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: TSI 118kW
  • Lokalizacja: Wlkp

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post18 cze 2012, 14:10

Korzystałem z Generali przy ostatnich 3 autach, z czego na obu już miałem szkodę i jedyna niedogodność, to bardzo opieszała praca likwidatorów oraz ludzi, którzy są delegowani na oględziny. To jest kompletna masakra. Mi mimo dojść dosyć wysoko zrobienie kosztorysu i wstępny akcept na tyle, że warsztat mógł ruszyć z zamawianiem elementów, zajęło 2 tygodnie. Ale samo zgłoszenie szkody idzie szybko, auto zastępcze z polisy przyznają w biegu. Nie miałem sytuacji, że mi ktoś coś podważył w ramach szkody jeszcze (odpukać:).

Równolegle mam przedłużoną gwarancję w Allianz i mam nadzieję, że nie będę musiał konfrontować moich dotychczasowych doświadczeń z Generali z Allianzem - ubezpieczenie nieruchomości w Allianzie to był koszmar - mam nadzieję, że komunikacyjne stoją na wyższym poziomie.

W PZU nigdy nie miałem problemów, ale składki mają kosmiczne - jak mi przy Mitsu Lancer w PZU zawołali składkę 6000 przy 3600 w Generali, to wymiękłem. Z Golfem nawet nie sprawdzałem w PZU :)

Pozdr
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post19 cze 2012, 07:55

Dzięki Demo za informacje
A czy możesz coś więcej powiedzieć na temat OWU w Generali, bo to, jak się likwiduje szkodę, w tej czy w innej firmie zależy do ludzi, i nie ma reguły że PZU czy Allianz jest lepiej niż AXA czy Link4 itp., jak się zna warunki ubezpieczenia to tylko trzeba się o swoje upomnieć.

Chodzi mi głównie o takie informacje:
- czy ubezpieczenie dotyczy wymiana na nowe ori części
- czy jest udział własny
- czy zmniejsza się wartość pojazdu po szkodzie

Z góry dziękuję za wszelkie informacje, bo mój termin zakupu polisy szybko się zbliża ;)
My TSI
Offline

Demo

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 18 cze 2012, 13:45
  • Online: 13h 16m 44s
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: TSI 118kW
  • Lokalizacja: Wlkp

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post19 cze 2012, 08:57

1) Tak, bodajże nowe części do 5latka. Później chyba już nie. Mi w obu autach 3latek i 2latek wymieniali na oryginały. Lancer był praktycznie skasowany, więc jeśli coś się dało wyklepać (maska, błotnik) to klepali, żeby nie zrobić kasacji.
2) Zależy od opcji. Standardowo nie ma udziału własnego.
3) Co rok wycena na podstawie eurotaxu +/- 10%. Szkoda nie umniejsza wartość na mój stan pamięci.

Kiedyś zadałem sobie trud czytania OWU paru towarzystw ubezpieczeniowych i to co zapamiętałem, to że Generali od PZU praktycznie niczym się nie różni poza progami, od których aktywuje się ubezpieczenie i parę innych dupereli.

OWU Generali nie jest długie, możesz przeczytać przed podjęciem decyzji o podpisaniu polisy :)

Pozdr.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post19 cze 2012, 13:09

Dzięki, na pewno poczytam.
Ja do tej pory od wielu lat korzystałem z Allianz ale chyba przyszedł czas na zmiany ;)
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post10 lip 2012, 08:39

Pytanie głównie kierowane do osób które przedłużyły/kupiły pakiet AC+OC (nie istotne w jakim TU) po roku. Jak wycenili wasz samochód po roku - ja dość dziwną wycenę dostałem bo 53k co oznacza że w ciągu roku ponad 25k cena spadła od ceny katalogowej.
Przy okazji sprawdziłem sobie na tych Directach i np. na Allianz suma ubezpieczenia za mojego gofra to juz 61k
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post10 lip 2012, 11:34

moj golf ma wycene ma kolo 50k po 2 latach (kupiony nowy 2010, rok temu wycena kolo 58k,) - ale to 1,2tsi wiec kosztowal mniej (ok 71k);

aczkolwiek pamietam ze jak rok temu obliczalem skladki, to np aviva mi proponowala pakiet oc+ac za...1,3k ale tam wlasnie auto bylo jakos smiesznie nisko wycenione, chyba nawet ponizej 50k jako roczne...
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post10 lip 2012, 11:59

Golf 1.4 tsi 122 highline z 2010 r udało się w tym roku ubezpieczyć w salonie VW na 59 tyś zł :D Rok temu była to kwota 65 tyś zł.
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post10 lip 2012, 19:21

Ile zaplaciłeś składkę ?
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post10 lip 2012, 19:50

tak dla porównania: 2009r. , 60 tys. wartość, Generali, 1780 zł.
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post10 lip 2012, 20:28

Kozo pisze:tak dla porównania: 2009r. , 60 tys. wartość, Generali, 1780 zł.


Też załatwiałeś w Inter Welmie? Dobrze tam można wynegocjować wartość ;)

Utrata wartości od ceny katalogowej po 2 latach ok 25 % :D
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post11 lip 2012, 08:39

Z tego co piszecie to Pani która mi wyliczyła wartość auta po roku to albo się 2-krotnie pomyliła albo tak bardzo 1.4 118 PS traci na cenie - w co raczej wątpię. Pozytywna była tylko cena bo ok 1800-1900 pełen pakiet w PZU i w Hestii (różnicę były niewielkie a zakres prawie identyczny)
My TSI
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post20 sie 2012, 18:39

W sierpniu mija rok od zakupu auta. W moim przypadku samochód został wyceniony na 58 tyś, a za kontynuacje ubezpieczenia (OC+AC) w Allianz (zakup w tym samym salonie co samochód) zapłaciłem 2700.
Zakres ubezpieczenia jest prawie taki sam jak w pierwszym roku (brak utrzymania sumy ubezpieczenia) + dodatkowe ubezpieczenie szyb.

Jako ciekawostkę powiem tylko, że to gdzie mamy ubezpieczenie OC i jaki jest jego szczegółowy zakres też bywa istotne. Zwłaszcza, gdy poszkodowani występują przeciwko nam na drogę sądową.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post20 sie 2012, 19:31

Zapomniałem napis, w moim przypadku finalnie roczne auto (MK6 1.4 TSI 118 PS HL) zostało wycenione przez PZU na około 60k. Za ubezpieczenie AC + OC składka wynosi ok. 2k PLN przy czym ubezpieczenie zawiera m.in utrzymanie sumy ubezpieczenia, ubezpieczenie od utraty zniżek (w zastępstwie za ubezpieczenie szyb ;)). Analogiczne ubezpieczenie z Allianz w Salonie kosztowało około 2,5k - 2,7k PLN dokładnie nie pamiętam, lecz dla Allianz wartość samochodu to ok. 62,5k PLN. U zaprzyjaźnionego agenta Allianz suma ubezpieczenia wynosiłaby 64k ale sumaryczny kosz AC + OC to około 2,4k PLN.

A ciekawostką jest to, że informowano mnie, że nie ma różnicy w wysokości składki pomiędzy różnymi Salonami dla tego samego TU, a okazało się że jest i wynosi około 100 dla PZU i około 200 dla Allianza.
My TSI
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post20 sie 2012, 19:50

kakaruto, przecież Ty masz chyba o rok młodszego golfa od mojego? Tylko mnie się udało tak dobrze ubezpieczyć auto?
Następna

Wróć do Ubezpieczenia i porady prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości