Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 18:59


TDI czy TSI?

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

matii

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 gru 2012, 17:48
  • Online: 0s
  • Auto: VW Polo IV FL
  • Silnik: 1.9 TDI AXR
  • Lokalizacja: Wielkpoloskie

TDI czy TSI?

Post05 gru 2012, 16:04

Witam ;)

Przeszukałem troche forum, ale nie znalazłem właściwego topica o tym temacie. Szukam Golfa 6, 2.0 TDI, dlaczego TDI, bo jeżdżę już nimi od 5 lata, najpierw TDI na pompie rotacyjnej, później PD. Generalnie nie przeszkadza mi dźwiek TDI, cenie sobie zużycie paliwa i bezawaryjność. Przymierzam się do zmiany auta, w grę wchodzi znowu TDI, ale czytając wiele opinii userów, że DPF się chrzani i non stop coś to zastanawiam się czy przy moich przebiegach TSI nie będzie przekleństwem i czy wogóle bede zadowolony, bo jednak TDI jest mocniejszy. Robie miesięcznie od 2 do 3 tysięcy, (do pracy mam 25km i czy DPF też jest dokuczliwy?). Czy ktoś z Was przesiadł się z TDI na TSI i ma konkretne porównanie z jazdy itd.
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: TDI czy TSI?

Post05 gru 2012, 16:28

Ja przesiadalem się z golfa V 1.9 TDI świetny silnik i bezawaryjny zalowalem ze w mk6 nie było nowszej wersji tego silnika. Ten downsizing w TDI odstraszyl mnie i pomyślałem ze warto spróbować i dać szanse TSI. Co prawda spalanie większe ale dla mnie komfort jazdy lepszy. W 1.9 miałem spalanie w granicy 6L w moście teraz mam 10L. Myśle ze powinieneś pojeździć każda jednostka i wtedy będziesz miał porównanie. Ja osobiście nie wrócę do TDI aczkolwiek wyniki w najnowszych silnikach TDI są pozwalające.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: TDI czy TSI?

Post08 gru 2012, 22:18

DPF owszem może i sprawia kłopoty ale to zależy od tego jak się używa autko, a nawet jak coś to nie ma problemu, jedziesz usuwasz to dziadostwo za 1.5tyś zł i masz spokój...

Mam teraz 2,0 wcześniej miałem 1,9na pd i różnica w kulturze pracy jest kolosalna na korzyść 2,0 do tego ten silnik nie wibruje tak jak 1,9 i ogólnie super jeździ...

Co do tsi jeździłem tym w salonie bo też myślałem nad benzynką, zbiera się fajnie, pracuje ok ale jednak pali trochę sporo i też potrafi być dość awaryjny...

według mnie mimo że ultranowoczesny to tdi sprawia mniej kłopotów niż tsi...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

rafaello

Senior Moderator

  • Posty: 461
  • Rejestracja: 17 maja 2013, 14:16
  • Lokalizacja: Zawady/SKL
  • Online: 386d 19h 24m 19s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM
  • Lokalizacja: SKL

Re: TDI czy TSI?

Post29 lip 2013, 21:21

marmi, podzielam zdanie, też przesiadłem się z VW V 1.9 TDI na VW VI 2.0 TDI, różnica ogromna, praca silnika całkowicie inna niż w 1.9

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości