Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 17:17


MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 21h 9m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post17 gru 2014, 11:08

Taka oto ciekawostka, ciekawa opcja wykorzystania telefonu w samochodzie
http://www.mirrorlink.com/
Pierwsza ma mieć to na wyposazeniu nowa Fabia i nowy Passat ;)
Offline
Awatar użytkownika

patio4

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 09 sty 2014, 19:15
  • Online: 2d 5h 53m 43s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 103 kW DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post16 kwie 2015, 12:09

Wydaje mi się że bardzo dobra rzecz, a może ktoś wie czy można zaktualizować Discovery Pro, aby zainstalował się MirrorLink ?
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post03 sie 2016, 14:18

Niedawno miałem wykonywaną w ASO aktualizację Discovery Media Pro (MIB1) z wersji 0109 na 0200 (nowszej podobno się nie dało), ale nie spowodowało to dodania funkcjonalności MirrorLink.

W internecie można jednak poczytać o próbach odblokowania funkcji MirrorLink przez tzw. "zielone menu" (tryb deweloperski).
Jak dotąd nikt nie potwierdził, że funkcja zadziała po aktywacji, nie ma też w postach informacji od jakiej wersji firmware jest opcja MirrorLink dostępna w menu deweloperskim.
Źródło: http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=14553&page=3

W każdym razie widać, że pracę trwają, z resztą nie tylko nad tą funkcją ;-)
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post30 sie 2016, 19:53

Nie wiem czy dobrze rozumuje, Mirror Link aby dzialal to musze miec wykupiony pakiet Car net ?
Po roku chca 70 Euro

A tu piszecie ze Discover Pro nie obsluguje Mirror Link.
Mam Samsunga Galaxy S6 Edge +
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post21 paź 2016, 23:51

Discovery Media Pro II-giej generacji (MIB2/gen2) ma funkcję MirrorLink.
MirrorLink nie ma nic wspólnego z Car-Net, jest to po prostu przeniesienie sterowania aplikacjami smartphone na ekran dotykowy nawigacji. Generalnie musi tą funkcje wspierać też telefon i każdy producent smartphone'a może to inaczej realizować - optymalną opcją jest przeniesienia obsługi ekranu 1:1. Możesz np. włączyć Yanosik lub Google Maps bezpośrednio na Discovery Media Pro, ale nie jest tak fajnie jak się wydaje, bo funkcja w czasie jazdy zablokuje działanie tych aplikacji - w czasie jazdy działają tylko dedykowane/certyfikowane aplikacje.

Samo posiadanie Discovery Media Pro generacji II to nie wszystko - funkcję trzeba aktywować przez wykupienie "Dokumentu aktywacyjnego MirrorLink" nr 5G0 054 830 - cena to ok. 900 zł brutto

Odblokowanie obrazu DVD w czasie jazdy jakie już można wykonać tzw.VIM (Video In Motion) nie powoduje odblokownia MirrorLink w czasie jazdy.

Natomiast w Internecie można poczytać o próbach aktywacji MirrorLink w Discovery Media Pro generacji I, ale jak na razie nie widziałem, aby komuś to zadziałało, sama ikona funkcji się pojawia, ale jest nieaktywna.
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post24 paź 2016, 12:27

Jacko pisze:Odblokowanie obrazu DVD w czasie jazdy jakie już można wykonać tzw.VIM (Video In Motion) nie powoduje odblokownia MirrorLink w czasie jazdy.


Nie wiem, jak to działa przy VIM robionym software'owo. Ja mam to rozwiązane sprzętowo - specjalny adapter wpinany szeregowo między jednostkę centralną a wtyk QuadLock który flirtuje CAN dzięki czemu można nie tylko oglądać video podczas jazdy ale również korzystać podczas jazdy z aplikacji które nie mają certyfikatu.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post31 paź 2016, 00:34

pab567 pisze:Nie wiem, jak to działa przy VIM robionym software'owo. Ja mam to rozwiązane sprzętowo - specjalny adapter wpinany szeregowo między jednostkę centralną a wtyk QuadLock który flirtuje CAN dzięki czemu można nie tylko oglądać video podczas jazdy ale również korzystać podczas jazdy z aplikacji które nie mają certyfikatu.


:lokej: Paweł - dobra robota.
VIM software'owo to podstawianie wartości blokady ekranu z 2 km/h na 255 km/h (nie jestem pewny tych wartości, ale taka jest zasada zdjęcia tej blokady).

Czy działa Ci poprawnie nawigacja zliczeniowa? W sensie, gdy wjeżdzasz w tunel i utracony jest sygnał GPS, to czy nawigacja na podstawie przejechanej odległości i kierunku ruchu nadal potrafi poprawnie odtworzyć przebytą drogę?

Jeśli możesz to podaj nazwę producenta tego adaptera.
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post31 paź 2016, 01:30

Taka była zasada zdjęcia blokady w RNS510. Czy w MIB działo to tak samo - nie wiem.

W Fabii, gdzie mam ten adapter, nie mam fabrycznej nawigacji więc nie odpowiem na Twoje pytanie. Ale jak przerzucę ekran Bolero na tryb nauki jazdy to podawana jest tam poprawna prędkość.

Producentem adaptera jest ZHU Martos.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post04 sty 2017, 10:31

pab567 pisze:
Jacko pisze:Odblokowanie obrazu DVD w czasie jazdy jakie już można wykonać tzw.VIM (Video In Motion) nie powoduje odblokownia MirrorLink w czasie jazdy.


Nie wiem, jak to działa przy VIM robionym software'owo. Ja mam to rozwiązane sprzętowo - specjalny adapter wpinany szeregowo między jednostkę centralną a wtyk QuadLock który flirtuje CAN dzięki czemu można nie tylko oglądać video podczas jazdy ale również korzystać podczas jazdy z aplikacji które nie mają certyfikatu.


Adapter sprzętowy:
http://www.ebay.pl/itm/Video-In-Motion-and-MirrorLink-Unlocker-for-VW-Skoda-Seat-MIB-Infotainment-units-/191960525059?hash=item2cb1bd2903:g:SoUAAOSwMgdXyX99

Ale software'owo też można:
Za pomocą OBDeleven
http://forum.golf6.pl/mk7-elektronika/obdeleven-t4792.html
można odblokować MirrorLink w czasie jazdy:
http://forum.skodaclub.pl/navi/mirrorlink-smartlink-carplay-androidauto-t18125-105.html#p261011

A skoro można przez OBDeleven to przez VCDS pewnie też?
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post04 sty 2017, 10:34

Adapter sprzętowy z eBay to moja aukcja :)

Daje się przez VCP i OBD11 ale VCDSem nie ogarniesz.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post07 sty 2017, 13:48

Nadal nie do końca rozumiem.
Car netu nie mam w starym Discover Pro i nie mam Mirror Link.

w ASO powiedzieli że nie da sie wa grac aktualizacji aby pojawiły się te ikony w menu.
Na stronie niemieckiej widziałem że koszt aktywacji to ok 200 Euro

A jak jest z Mirror Link ?
To tez u mnie nie działa, czyli pierwsza generacja Dicover Pro o ile nie mam slotu kart sim w schowku jest "bezużyteczna" dla Car net i Mirror Link ?
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post07 sty 2017, 16:03

Były i są nadal odmiany Disco Pro z sim lub bez sim.
Brak gniazda sim (czyli wbudowanego modemu gsm) chyba nie ma nic wspólnego z brakiem MirrorLink i Car-Net.
Włożona w gniazdo karta sim daje tę możliwość, że Disco Pro ma już bezpośredni dostęp do internetu, bez dodatkowego Car-Stick'a w USB lub telefonu udostępniającego internet w trybie hot-spot.

Z tego co znalazłem są 3 możliwości nt. obecności MirrorLink w MIB1 (bo w MIB2 to już App-Connect czyli pakiet 3 aplikacji - MirrorLink, Android Auto, Apple Car Play):
1. MirrorLink w Disco Pro był dostępny chyba od tygodnia 35/2014 w standardzie:
http://webspecial.volkswagen.de/infotainment/ch/de/radionav-start/Discover-Pro/Discover-Pro-35-14.html

2. Chyba mógł być też jako opcja, nie wiem w jakim okresie:
http://webspecial.volkswagen.de/infotainment/ch/de/radionav-start/Discover-Pro.html
I być może jeśli jest ikona w menu:
Obrazek
po naciśnięciu, której wyświetla się:
Obrazek
to używa się tego, bądź czegoś podobnego:
https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/aktivierungsdokument-fuer-mirror-link-funktionserweiterung-5g0054830-9?category=4278:904_VWZ_OZ:Category

3. A jest też link, gdzie Disco Pro jest w ogóle bez MirrorLink:
http://webspecial.volkswagen.de/infotainment/ch/de/radionav-start/Discover-Pro/Discover-Pro.html

Od kiedy jest Car-Net nie mam pewności - może tak jak App-Connect, który od 22/2015 z jednostkami MIB2
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post04 wrz 2019, 09:58

Kompleksowo o MirroLink:
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/multimedia/mirrorlink-w-samochodzie-przewodnik-dla-kierowcow/884vxr3

Ciekawostki, o których nie wiedziałem:
W pracach nad MirrorLink uczestniczyli Polacy. Certyfikację na całym świecie prowadzono przy pomocy krakowskiej firmy Comarch

Eksperymentowano nawet z wersją bezprzewodową z łącznością Wi-Fi (m.in. w 2016 roku Skoda)
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: MirrorLink - nowe wykorzystanie telefonu w samochodzie

Post05 wrz 2019, 18:57

Działa 1:1

Obrazek

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość