Dzisiaj jest 29 mar 2024, 09:01


Bagażnik na rowery

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Bagażnik na rowery

Post26 paź 2013, 14:19

Wiem, że najlepszy bagaznik na rowerki to dachowy lub na hak, doskonale zdaje sobie sprawe ze bagaznik na klape to zuo dla naszych autek. Mimo wszystko zastanawiam sie nad takim patentem saris gran fondo http://www.youtube.com/watch?v=pYxtnf5UN4Q&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DpYxtnf5UN4Q Powod takich rozmyslan to primo brak haka i nie przewiduje zalozenia, secundo jeden z dwoch rowerow to typowa damka z fikuśną ramą co znacznie utrudnia zawieszenie roweru. Ww. Sposob ustawienia rowerow wzgledem kierunku jazdy powinien generalnie dac mniejsze opory powietrza niz na dachu oraz brak kolidowania z czujnikami parkowania. Jakis sugestie doswiadczena w tej materii?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Bagażnik na rowery

Post28 paź 2013, 09:48

shark__ pisze:Wiem, że najlepszy bagaznik na rowerki to dachowy lub na hak

I tu się z Tobą nie zgodzę, bo najlepszy bagażnik na rowery to bagażnik tylny + złożone tylne siedzenia :D

Raz jechałem 600km z rowerami na dachu i to był mój ostatni raz kiedy podróżowałem z rowerami na dachu (no może przedostatni - bo musiałem jeszcze te 600km wrócić :D).

Moim zdaniem dachowy bagażnik na rower jest dobry ale do max. 100km i absolutnie nie więcej. Chyba że lubisz się katować, bo wyprzedzanie z rowerami to jakaś masakra - normalnie jak tir tira - bo nie powinieneś przekroczyć 110 km/h, a ile się nie mylę to w instrukcji jest napisane że 90km/h, ale wtedy wyprzedzanie rozpoczęte pod Katowicami kończyłoby się pod Warszawą ;).

Mimo wszystko przedstawiony przez Ciebie bagażnik wygląda ciekawie - sprawdź zanim kupisz jakie ma dopuszczalne prędkości max. i jeżeli będzie w okolicy 100km to zrezygnuj a rowery wysyłaj kurierem - może nie najtańsze ale zdecydowanie najwygodniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Bagażnik na rowery

Post29 paź 2013, 13:40

Koncepcja tego bagażnika po wnikliwej analizie upadła, z powodu błotników przednich kół, obejmy w tym modelu nie przewidują błotnika.
Tak, że wybór padł na stopy Thule 754,http://www.youtube.com/watch?v=GsJSACBTjk0
poprzeczki wingbar 969, kit 1324,
uchwyty na rower proride 591 http://www.youtube.com/watch?v=F6Ps2ANoMN8

A przekonał do tego mnie ten film http://www.youtube.com/watch?v=HmGE1jiO2YY
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bagażnik na rowery

Post29 paź 2013, 13:54


Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości