Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 13:17


[2.0 TSI 210KM] cykanie silnika

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

remus200

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 maja 2015, 14:21
  • Online: 1h 35m 55s
  • Auto: vw
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: walbrzych

cykanie silnika

Post15 maja 2015, 16:47

Witam wszystkich! Na początek chciałbym powiedzieć ze jestem nowym użytkownikiem i jesli cos schrzanie to proszę o wyrozumiałość! Otóż problem polega na cykaniu kolo 3-4 cylindra ! W sumie ciężko zdiagnozować dokladnie ! Cykanie pojawia się na ciepłym silniku ! Na zimnym działa normalnie lecz jak tylko załapie temperatury od razu cyka! Załączam wideo żeby bylo wiadomo o co chodzi!

Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: cykanie silnika

Post24 maja 2015, 21:06

Pierwsze co bym zrobił to sprawdziłbym jak wyglądają świece.

Silnik pracuje raczej normalnie. Trudno stwierdzić po nagraniu...

Jakieś problemy z odpalaniem ??
Offline

kamil880510

Nieśmiały

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 10 kwie 2015, 20:35
  • Online: 12h 35m 58s
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI CCZB
  • Lokalizacja: Radom

Re: cykanie silnika

Post27 maja 2015, 12:59

Petros888 a powiedz mi czy włącza Ci się wentylator od chłodzenia silnika? U mnie tak też cyka, po podłaczeniu vcdsa wyskoczył błąd wentylatorów, cykanie ustaje na moment usunięcia błędu, po pojawieniu się błędu znów zaczyna cykać.
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: cykanie silnika

Post30 cze 2015, 10:23

Sory że tak późno się odzywam :)

Ogólnie silnik 2.0 tsi mają taka charakterystykę pracy, że słychać metaliczne cykania oczywiście w granicach rozsądku w końcu silniki R4/4 tak pracują.

Na twoim miejscu sprawdził bym ewentualnie:
- może coś utknęło w wentylatorach ?? ewentualnie sprawdzić kable wtyczki itp może coś nie łączy
- sprawdził bym czy kolektor ssący nie jest zabrudzony, może coś blokuje klapki kolektora
- dodatkowo przeczyścił bym przepustnice.

Jeżeli silnik pracuje równo, nie ma żadnych wibracji nie spala oleju itp itd nie przejmowałbym się. Lać paliwo i korzystać z tego fajnego silnika :))
Offline

remus200

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 maja 2015, 14:21
  • Online: 1h 35m 55s
  • Auto: vw
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: walbrzych

Re: cykanie silnika

Post19 paź 2015, 19:50

Witam wszystkich ! Przepraszam za nieodzew! Brak czasu ostatnio na cokolwiek. W skrycie temat cykania trwa nadal! Na poczatku myślałem ze problem leży po stronie klap kolektora ssącego ponieważ pewnego popołudnia jadac do pracy auto ciężko odpaliło i przy zimnym starcie zaczął chodzić powyżej 1200 obrotów. Problem sprawdziłem vcds-em i pokazywał błąd klap i czujnika spalania stukowego. Kolektor ssący wymieniony na nowy bo klapy sie rozsypały, cena nie mała! Lecz to nie załatwiło problemu. Raz cyka raz nie! Problem pojawia się sporadycznie bo raz cyka tydzień czasu a potem 3tyg spokoju! Świece wymienione, płukanie silnika było, wymiana oleju co 10kkm! Jedynie co mi przychodzi na myśl to ze któryś popychacz hydrauliczny pocykuje bo dźwięk dociera z głowicy. :banghead:
Offline

martinezo

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lut 2015, 13:02
  • Online: 8h 21m 25s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Polska

Re: cykanie silnika

Post22 paź 2015, 07:20

Witam,

jeśli w okolicy 3,4 cylindra to obstawiam pompę paliwa wysokiego ciśnienia. Jej popychacz pracuje na krzywce wałka rozrządu i jest to bardzo charakterystyczny dźwięk, "cykania". U mnie właśnie niedawno się pojawił, ale tylko przy porannym rozruchu i milknie po ok. 2min.
Niestety nie wiem dokładnie co jest tego przyczyną, czy wytarta krzywka wałka, czy popychacz pompy, a może czas na wymianę oleju?

Pozdrawiam
Offline

remus200

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 maja 2015, 14:21
  • Online: 1h 35m 55s
  • Auto: vw
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: walbrzych

Re: cykanie silnika

Post24 paź 2015, 16:08

Witam

olej był wymieniany 5tys. kilometrów temu ! Dzwięk dobiega z okolioc 1 cylindra . Znacie panowie jakiegoś magika w okolicach Łodzi by można było ustalić przyczynę?
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: cykanie silnika

Post04 mar 2016, 21:43

Ja zamierzam zainwestować w modyfikację kolektora dolotowego można kupić na ebay cały z nierdzewki bez klap do tego trzeba wymontować klapy zasłaniające w głowicy. Koszt około 650 euro wydaje mi się, że się opłaca ale trzeba zrobić program.
Offline

jaro71

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 19:34
  • Online: 7h 27m 55s
  • Auto: v w golf
  • Silnik: 1.4 tsi
  • Lokalizacja: zary

Re: cykanie silnika

Post15 maja 2016, 21:12

Witam panowie i jak wyjaśniło sie od czego konkretnie jest to cykanie bo mam ten sam problem.pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: cykanie silnika

Post16 maja 2016, 18:41

Cyka zawór od filtra węgla aktywnego. Dopiero jak silnik jest rozgrzany, to otwierany jest impulsowo. U mnie też Cyka jak jest nagrzany. Dodatkowo pompa wysokiego ciśnienia i wtryski też cykaja.

NzTT
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: cykanie silnika

Post08 cze 2016, 20:58

Przepraszam za odgrzewanie kotleta ale Multi ma racje :)

Ogólne cykanie jest też spowodowane pracą wtryskiwaczy, ale tak jak napisał multi powyżej pewnej temperatury też zaobserwowałem u siebie cykanie. Co do blokowania się klapek kolektora, niestety powszechny plastik i nic z tym się nie zrobi.. jak już kiedyś pisałem można usunąć klapki kolektora bądź kupić jakiś tuningowy dolot, ale to już inwestycja. :)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości