Dzisiaj jest 18 cze 2019, 10:34

[1,6 TDI 90KM] 1.6 tdi nie ma bledow a sa problemy

Moderatorzy: ryba113, rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość

Fiat_9

Nieśmiały

• Online: 17h 41s
  • Auto: vw golf mk6 s
  • Silnik: 1.6 tdi

1.6 tdi nie ma bledow a sa problemy

Post13 cze 2019, 10:21

Jak wyżej 1.6 tdi szarpie 4-5 bieg podczas przyspieszania (nie zawsze) żadnych błędów. Wtryski w porządku male odchyłki ale raczej w normie. Sprawdzony EGR. Pod kompem pokazuje czasami ze egr "failed or incomplete" a czasami świeci na zielono ze wszystko okej. Wiem ze to wrozenie z fusów ale nie mam pomysłu a Irlandczycy mechanicy rozkladaja rece...

Fiat_9

Nieśmiały

Re: 1.6 tdi nie ma bledow a sa problemy

Post13 cze 2019, 11:11

A i dpf pokazuje 52 gramy sadzy.

Maciek

Forumowicz

• Online: 19d 7h 5m 22s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI

Post13 cze 2019, 14:41

Może poprostu poduchy?

Sergey

Nieśmiały

• Online: 1d 16h 47m 53s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYB 1.6TDI 90KM

Post13 cze 2019, 16:13

Fiat_9 pisze:Jak wyżej 1.6 tdi szarpie 4-5 bieg podczas przyspieszania (nie zawsze) żadnych błędów. Wtryski w porządku male odchyłki ale raczej w normie. Sprawdzony EGR. Pod kompem pokazuje czasami ze egr "failed or incomplete" a czasami świeci na zielono ze wszystko okej. Wiem ze to wrozenie z fusów ale nie mam pomysłu a Irlandczycy mechanicy rozkladaja rece...

jak sprawdzony EGR? byl demontowany i rozebrany? kiedy nie - to jak?
bo kiedy nie rozbierany, to ja wiem tylko 1 sposob na sprwdzenie - przez VCDS sprawdzic:
EGR_V_open (musi byc 3.99V)
EGR_V_Closed ( nie mnej niz 0.82V. idealnie - 0.99V. u mnie teraz - 0.898V, 2012 rok, 95000 km)

problem jak tu?
https://www.youtube.com/watch?v=8Wk24n7D4Pc
przepraszam za moj polski - estem bialorusinem

partsaut

Nowicjusz

• Online: 4h 45m 13s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi

Post17 cze 2019, 06:01

ogólnie w tych silinkach egr-y padają jak muchy i elektronicznie i mechanicznie"urywa sie grzybek w środku",jesli ecu komunikuje cie ze egr to zacznij od dobrej jego diagnozy.Ostatnio walczyłem własnie z 1.6 cay wpdaał w tryb serwisowy zero błędów na kompie pomogła bardzo prosta sprawa-graj plik sgo tylko nie najnowszy bo bedzie walił ci bykiem z przepływki a zreszta dowiedz sie w serwisie czy twoje autko podlega akcji serwisowej 23r7 na emisje spalin to przefleszują ci ecu za free.pzdr

Fiat_9

Nieśmiały

Post17 cze 2019, 17:47

U mnie closed 0.762 V
A open 3.999 V czyli mam rozumiem ze egr moze byc walniety? Przy okazji podam wiecej wskazówek szarpanie jest na 4-5 biegu w okolicach 1500rpm/m do 2300rpm/m i słyszalny jest podwyższony dźwięk silnika ale prawie brak reakcji na gaz w sensie bardzo powolne wstawanie. Plus troche podwyzszone spalanie średnio litr ekstra na 100 km.

-- 17 cze 2019, 17:50 --

I dzisiaj pokazuje egr passed wiec nie wiem cos w stylu przycinania sie jest w egr?

Wróć do Problemy / Usterki