Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:44


P2015

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

P2015

Post11 sty 2023, 17:39

Witam od wczoraj w golfie mam problem z błędem 008213,P2015-Czujnik położenia klapy w kolektorze ssącym
Mam zamiar wymienić czujnik co wiąże się z demontażem kolektora ssącego
Sprawdziłem ten"pałąk"który steruje klapami od strony akumulatora i wszystko wydaje się w porządku nie jest połamany i chodzi gładko
Błąd od wczoraj zapalił się dwa razy (dwa razy był kasowany)
Zamówiłem uszczelki kolektora,przepustnicy i czujnik ale zauważyłem że kolektor wychodzi z wtryskami tam też są jakieś podkładki ?
Po demontażu w 100% upewnie się czy ten "pałąk"działa poprawnie ale do wymiany samego czujnika potrzebuje ściągnąć kolektor
Na moje jeśli by coś było z klapami np ten połamany "pałąk" to błąd powinien się od razu zapalić
Ma ktoś może jakieś porady co do samego błędu i demontażu kolektora ssącego ?
Golf 6 GTI USA
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

Re: P2015

Post14 sty 2023, 10:14

Czujnik wymieniony,nagar wyczyszczony błąd dalej po dłuższej jeździe się pojawia myślę czy nie spróbował wymiany kolektora
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

Re: P2015

Post27 sty 2023, 20:35

Może kiedyś komuś się przyda ten post,okazało się że wine było widać za pierwszym razem gdy wymieniałem czujnik a więc te klapy w kolektorze miały za duży luz,kupiłem nowy kolektor ssący i tam tego luzu nie ma co za tym idzie błędu już też nie ma


Autor postu otrzymał pochwałę

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości