Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:08


DSG Problem

Moderator: flo

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

RODOS4

Nieśmiały

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 29 cze 2018, 11:19
  • Online: 21h 38m
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CRKB
  • Lokalizacja: pomorskie

DSG Problem

Post29 wrz 2022, 21:51

Witam
Zamierzam kupić golfa z silnikiem 1.2 tsi i z skrzynią dsg 150 tys km, lekko uszkodzony przód ale nie w tym problem , po przyjechaniu na miejsce okazało się że nie ma akumulatora , wiec sprzedający podłączył inny auto odpaliło , wsiadłem i włączyłem na d i szarpniecie autem( jakby zerwana poduszka), na wstecznym nie , przeguby poduszki wszystko całe(chyba że ta dolna) , przejechałem kawałek i auto jechało na drugim biegu i nie zmieniało biegów zgasiłem i odpaliłem wrzuciłem na d szarpneło ale już łagodniej ruszyłem i skrzynia zaczeła normalnie pracować , zatrzymałem się wrzuciłem na P i potem D , i jeszcze troche szarpneło. moje pytanie czy potrzebna jakaś kalibracja przez postój bez akumulatora? czy skrzynia kaput? prosze o pomoc bo nie wiem czy się w to pakować

Podłączyłem komputer i wyszły dwa błędy jeden 10764 P177D Podwójne sprzegło za duży moment i 10766 P2789 Adaptacja sprzęgła w położeniu krańcowym , oba sporadyczne

Po wykasowaniu i przejechaniu się brak błędów ale nadal jest szarpnięcie

Pomoże ktoś jak to rozwiązać
Offline

RODOS4

Nieśmiały

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 29 cze 2018, 11:19
  • Online: 21h 38m
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CRKB
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: DSG Problem

Post18 gru 2022, 21:03

Temat do zamknięcia pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: DSG Problem

Post27 gru 2022, 16:37

czy możesz pochwalić się jak udało się rozwiązać problem? Wiadomość zapewne pomoże przyszłym użytkownikom z tym samym tematem.
Offline

RODOS4

Nieśmiały

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 29 cze 2018, 11:19
  • Online: 21h 38m
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CRKB
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: DSG Problem

Post16 gru 2023, 22:13

Witam pomogła na tą bolączkę adaptacja skrzyni a dokładnie suchego sprzęgła, robiłem vasem i od tego czasu jak ręką odjoł.pozdrawiam

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość