Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:30


Element jakiejś części w misce olejowej.

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Element jakiejś części w misce olejowej.

Post24 lip 2021, 17:57

Dzisiaj znalazłem w misce olejowej ok 1 centymetrowy element miedziany może ktoś rozpozna co to za odłamek jakiej części to mi wygląda na odłamaną część wałeczka jego krawędzie wyglądają na wypracowane jak by wycierało się od dłuższego czasu,obejrzałem cały dół i nic tam nie ma do czego to by pasowało,jedyne co jeszcze zrobię to jutro zdejmę pokrywę zaworową ale tak sobie myślę że nic tam też takiego nie ma przypominającego taką część napiszcie może wiecie z czego to się mogło odłamać.1,6tdi CAYC

DSC020441.jpg

1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Element jakiejś części w misce olejowej.

Post26 lip 2021, 04:51

Pod kapą zaworów też nic nie znalazłem wszystko niby dobrze pojeżdżę i zobaczę,jedyne co mi przychodzi na myśl że to może być kawałek prowadnicy zaworu ale że sprężyny są gęsto nawinięte zwojami i dość głęboko nie szło nic zobaczyć no chyba że nalało się z olejem a miska już kiedyś była ściągana.
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Element jakiejś części w misce olejowej.

Post26 lip 2021, 12:03

Jednak prowadnica zaworów.
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Element jakiejś części w misce olejowej.

Post20 sie 2021, 18:20

OK pokażę co trzeba było wymienić plus głowica po naprawie.

zawory1.jpg

głowica1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość