Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 00:42


Popękane opony

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Wygląd, rodzaj, rozstawy, szerokości, ET, dobór wzoru i koloru felgi, opony, dystanse itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

demson

Sympatyk

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 19 sty 2020, 09:00
  • Online: 2d 16h 20m 47s
  • Auto: Audi S3 8V
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Lokalizacja: UK

Popękane opony

Post03 maja 2021, 12:57

Myłem dzisiaj auto i zauważyłem że wszystkie opony są popękane pomiędzy kostakmi bieżnika tak jak widać na zdjęciach.

2x Dunlop SP SPORTMAXX TT 2018

2x Hankook Ventus Prime 2016

Nie ma pęknięć na ścianie bocznej opony. Ktoś miał podobny problem? ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Sent from my XQ-AT51 using Tapatalk
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Popękane opony

Post03 maja 2021, 21:29

Dziwne.
Jeszcze bym się nie dziwił oponom z 2016 roku ale 4 letnie opony i takie pęknięcia :shock:
Napisz nam jak przechowujesz opony, czy są na felgach przechowywane czy nie, czy są ułożone jedna na drugą, a jeżeli tak to czy przekładasz opony np. po miesiącu czy dwóch tą z dołu do góry itp.
Może są źle przechowywane i dlatego takie pęknięcia, np. duży nacisk opon na siebie.
Dziwne bo różne marki i roczniki, a pęknięcia wyglądają tak samo.
No chyba że zbieżność w aucie źle ustawiona i opony dostają na rancie po dupie :?

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

demson

Sympatyk

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 19 sty 2020, 09:00
  • Online: 2d 16h 20m 47s
  • Auto: Audi S3 8V
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Lokalizacja: UK

Re: Popękane opony

Post03 maja 2021, 21:38

Dzięki za odpowiedź :)

Generalnie to ciężko mi cokolwiek powiedzieć na temat przechowywania tych konkretnych opon gdyż były już na aucie które kupiłem miesiąc temu.

Domyślam się że nie były zmieniane na zimę, gdyż tutaj się tego nie robi ze względu na relatywnie wysokie temperatury o tej porze roku. Aczkolwiek przez kilka miesięcy temperatury potrafią wahać się poniżej 7°C, i zastanawiam się czy to przypadkiem nie spowodowało pękania gumy podczas użytkowania opon letnich w niskich temperaturach...

Sent from my XQ-AT51 using Tapatalk
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 31m 53s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Popękane opony

Post04 maja 2021, 12:13

Jeszcze może być kwestia jazdy na złym ciśnieniu. Przy za małym mogą tak wyglądać bardzo szybko.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Popękane opony

Post04 maja 2021, 16:12

Ja także obstawiam, że są to pęknięcie spowodowane przez jazdę z bardzo niskim ciśnieniem. Miałem kiedyś podobne uszkodzenia po roku czasu jazdy rowerem na ciśnieniu dużo niższym (ale nie flak), niż jest to zapisane na oponie. Podczas jazdy na niskim ciśnieniu, opona ugina się dużo bardziej, niż powinna, co przy milionach obrotów powoduje powstanie najpierw mikro, a później makro pęknięć, zbliżonych do tych ze zdjęć.
Offline
Awatar użytkownika

demson

Sympatyk

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 19 sty 2020, 09:00
  • Online: 2d 16h 20m 47s
  • Auto: Audi S3 8V
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Lokalizacja: UK

Re: Popękane opony

Post04 maja 2021, 16:22

Nic tylko podziękować poprzedniemu właścicielowi... Myślicie że nadają się do wymiany, czy można jeździć? Szczerze mówiąc to trochę się obawiam o kwestię przyczepności, i ewentualnych uszkodzeń podczas jazdy...

Sent from my XQ-AT51 using Tapatalk
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 31m 53s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Popękane opony

Post04 maja 2021, 18:50

Myślę że spokooojnie możesz się rozejrzeć za nowymi. Spękana jest wierzchnia warstwa. Ale patrząc na fotki bieżnika nie ma jakoś super dużo. Tak więc planuj...

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Wróć do Opony i felgi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości