Dzisiaj jest 19 mar 2024, 12:55


[MK7] Wymiana piór wycieraczek

Fotoporady, manuale, instrukcje "krok po kroku"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Instrukcje, foto porady, manuale opisujące krok po kroku co należy wykonać, aby samemu naprawić, zmienić, wymienić, zakodować ...

Uwaga:
  1. Nie prowadzimy tutaj dyskusji, a jedynie prosimy o dodatkowe wyjaśnia lub zamieszczamy własne uwagi, spostrzeżenia o których warto wspomnieć.
  2. Zmiany w instrukcji autor wprowadza bezpośrednio w poście zawierającym instrukcję - nie piszmy postów z informacją co należy zrobić inaczej niż w instrukcji.
  3. Za pomocą nowego postu autor powinien poinformować o wprowadzeniu zmian w instrukcji.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 718
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 33m 5s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

[MK7] Wymiana piór wycieraczek

Post11 kwie 2021, 17:16

Witam
Przedstawiam tańszą alternatywę na wymianę przednich wycieraczek szyby.
Można kupić Nowy zestaw wycieraczek z ASO VW (5G1998002) i zapłacić ok. 200 zł (na portalach aukcyjnych ciut taniej), ale można również jeżeli mamy Oryginalne wycieraczki wymienić same gumki i nie mówię tu o jakiś zamiennikach, ale o oryginalnych zestawach gumek do wycieraczek oryginalnych sprzedawanych w ASO VW.
Chociaż zestawy nie są dedykowane do Golf-a 7, a do innych modeli spokojnie można je stosować.
A więc to rzeczy.
Zestawy gumek możemy kupić w różnych długościach:
- 1K0955429B - 650 mm
- 1K0955429D - 700 mm

Nas interesują tylko te 650 mm czyli 1K0955429B, koszt w ASO jednej takiej gumki to: 36 zł (ja kupowałem na Alledro z ASO VW z Wrocławia po 28 zł i z przesyłką SMART za 0 zł do paczkomatu)


Obrazek

Obrazek


Oryginalne wycieraczki są rozbieralne, ale nie można dokupić np. uszkodzonej części, tylko kompletną wycieraczkę.

Obrazek


Do wymiany samego pióra trzeba wypiąć dwie końcowe zapinki/blokady i co WAŻNE trzeba to zrobić tak żeby nie połamać zapięć bo dodane do zastawu z piórem nie pasują do naszych wycieraczek.
Zapinki wypina się podważając w dwóch miejscach salową prowadnicę i zsuwa się je (patrz poniżej)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nowe gumowe pióra trzeba przyciąć i za wzornik najlepiej użyć starych piór.
U mnie tyle musiałem poodcinać:

Obrazek

Obrazek


Wymiana gumek skończona, koszt: 56 zł

Obrazek


Trzeba pamiętać o dwóch rzeczach, wycieraczki raczej musza być oryginalne, po drugie jak już wcześniej pisałem nie można uszkodzić tych zapinek/blokad.
Wycieraczki mają od dołu nr., a więc spokojnie można sprawdzić czy są oryginalne czy z innej firmy.

Obrazek


Na koniec dla tych co nie wiedzą i mają trudności z wymianą wycieraczek na aucie.
Położenie serwisowe wycieraczek przednich:
- włączamy zapłon
- wyłączamy zapłon (nie wyjmujemy kluczyka)
- naciskamy manetkę wycieraczek w dół do pojedynczego ruchu
- wycieraczki przesuwają się w skrajne górne położenie i tak zostają
- możemy wyjąć kluczyk ze stacyjki

Obrazek


Po wymianie wycieraczek:
- włączamy zapłon
- naciskamy manetkę wycieraczek w dół do pojedynczego ruchu
- wycieraczki wracają do skrajnego dolnego położenia.


Tyle ode mnie.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Pochwały przyznane za posta: 3
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 45m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: [MK7] Wymiana piór wycieraczek

Post12 kwie 2021, 10:28

Od siebie dorzucam filmik samego ustawienia wycieraczek w pozycji serwisowej:


https://www.youtube.com/watch?v=NPmioLZQBu0

Wróć do MK7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość