Dzisiaj jest 19 mar 2024, 10:19


Podwyższone obroty Golf VI 2.0 TDI

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Poli25

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 01 kwie 2021, 17:40
  • Online: 2d 8h 14m 36s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: SKOKOWA

Podwyższone obroty Golf VI 2.0 TDI

Post03 kwie 2021, 13:17

Witam.

Od jakiegoś czasu stałem się posiadaczem Gofa VI 2.0 TDI (na początku kiedy zakupiłem nie było problemów z obrotami). Zauważyłem że podczas jazdy kiedy dam na luz obroty spadają do 920 obrotów i nie spadną dopóki się nie zatrzymam. Kiedy ruszę ponownie i rzucę na luz znów mam obroty na poziomie 920 obrotów. Czytałem że to może być objaw wypalania DPF, włączone ogrzewanie lub klima. Powyłączałem dosłownie wszystko włącznie z radiem i nadal bez efektu. Ostatnio nawet przegoniłem auto po autostradzie i też brak rezultatu.
Co może powodować taki objaw
Offline

Arczi1997

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 gru 2019, 21:12
  • Online: 7d 1h 20s
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Podwyższone obroty Golf VI 2.0 TDI

Post03 kwie 2021, 17:49

To chyba normalne, też mam 2.0 TDI i silnik zachowuje się identycznie, dopóki się nie zatrzymam obroty są na poziomie około 1000.
Offline

Poli25

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 01 kwie 2021, 17:40
  • Online: 2d 8h 14m 36s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: SKOKOWA

Re: Podwyższone obroty Golf VI 2.0 TDI

Post03 kwie 2021, 18:03

No chyba nie do końca, jak kupiłem auto kiedy rzuciłem na luz to obroty od razu spadały do 870 obrotów a teraz są na poziomie 920. Inną sprawą jest to że spadają jak się zatrzymam wówczas mam 870 obrotów.

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości