Dzisiaj jest 02 mar 2021, 15:45

Jak poznać że w golfie 7 sportsvan z 2017 r wypala się dpf

Dyskusje przeznaczone do usunięcia

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum Tematy przeniesione z innych działów, niezgodne z regulaminem, przeznaczone do usunięcia.

Uwaga:
  • Po kliku dniach tematy tego działu są automatycznie usuwane.
  • Jeżeli nie wiesz czemu Twój temat trafił do kosza -> zapoznaj się z Regulaminem forum
  • Jeżeli uważasz że Twój temat niesłusznie tu trafił, skontaktuj się z adminstracją
  • Jeżeli poprawiłeś temat na zgodny z regulaminem, skontaktuj się z adminstracją - przywrócimy tematu do właściwego działu.
  • Autor
  • Wiadomość

danuka83

Niemowa

• Online: 35m 6s
  • Auto: VW golf 7 sportsvan
  • Silnik: 2.0 TDI

Jak poznać że w golfie 7 sportsvan z 2017 r wypala się dpf

Post14 lut 2021, 13:54

Marka/Model: VW golf 7 sportsvan
Rok produkcji: 2017
Silnik/Pojemność/Moc: 2.0 TDI

Witam kupiłam nie dawno golfa 7 sportsvan i tak się zastanawiam poczym poznam że się właśnie podczas jazdy wypala mi dpf? Ostatnio jak jechałam przy tem, na zewnątrz -10'C po ok 10 kilometrach włączyły mi się wiatraki chłodnicze. Mój mechanik stwierdził że właśnie mi się wypala dpf ale żadna ikonka wypalania mi się nie pojawiła na ekranie zegarowym. Czy ten model nie pokazuje kiedy się zaczyna i kończy takie wypalanie? Dziękuję bardzo za odp.
Awatar użytkownika

jarekgk

Stały Bywalec

• Online: 54d 14h 29m 37s
  • Pochwały: 26
  • Auto: VW GOLF VII
  • Silnik: 2.0 TDI CRLB

Re: Jak poznać że w golfie 7 sportsvan z 2017 r wypala się d

Post15 lut 2021, 08:48

Podczas procesu wypalania dpf nie ma żadnej ikonki.
Proces wypalania dpf można poznać po:
1. Tak jak zauważyłaś włączone wentylatory, często pracują na bardzo wysokich obrotach
2. Gdy zatrzymasz auto i na biegu jałowym/luzie/pozycji P przy dsg masz podwyższone obroty silnika do około 1000-1100 obr/min., wtedy dodaj na chwilkę trochę gazu i jak obroty nie spadną na około 800 obr/min. tzn. że się wypala dpf.
3. Podwyższone obroty do wartości około 1000 obr/min. mogą być wtedy jak masz duże zapotrzebowanie na energię, wtedy wyłącz grzane siedzenia, podgrzewanie lusterek, klimatronik i dodaj na chwilkę gazu, jak obroty nie spadną tzn. że się wypala dpf.

wegorz

Nowicjusz

• Online: 1d 14h 22m 7s
  • Auto: VW Golf 7 Sportsvan
  • Silnik: 1.6 TDI CRKB

Re: Jak poznać że w golfie 7 sportsvan z 2017 r wypala się d

Post17 lut 2021, 07:29

danuka83 pisze:Marka/Model: VW golf 7 sportsvan
Rok produkcji: 2017
Silnik/Pojemność/Moc: 2.0 TDI

Witam kupiłam nie dawno golfa 7 sportsvan i tak się zastanawiam poczym poznam że się właśnie podczas jazdy wypala mi dpf? Ostatnio jak jechałam przy tem, na zewnątrz -10'C po ok 10 kilometrach włączyły mi się wiatraki chłodnicze. Mój mechanik stwierdził że właśnie mi się wypala dpf ale żadna ikonka wypalania mi się nie pojawiła na ekranie zegarowym. Czy ten model nie pokazuje kiedy się zaczyna i kończy takie wypalanie? Dziękuję bardzo za odp.

Zainstaluj proszę aplikację VAG DPF, unikniesz wielu problemów. W moim 1,6 CRKB wypala się po około 500 minut jazdy. Polecam.
Mare

Wróć do Śmietnik