Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:00


[1.4 TSI 140PS] Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post07 sty 2021, 19:08

Witam :)

W moim Golfie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła ze skrzyni biegów dochodzi taki odgłos jakby lekkie popiskiwanie i poskrzypywanie sprężyny... Sama praca pedału sprzęgła w momencie kiedy auto zaczyna ruszać i jesteśmy na tzw. półsprzęgle nie jest płynna tylko taka jakby delikatnie skokowa ( czuć stopą że ten pedał nie pracuje tak płynnie i miękko jak guma tylko z takim jakby delikatnym przeskakiwaniem ). Wstępnie ze znajomym ustaliłem że ten odgłos wydaje słoneczko docisku. Miał ktoś z was taki problem, ewentualnie jakie sprzęgło polecacie i jaki jest mniej więcej koszt wymiany sprzęgła w 1.4 TSI ?

Pozdrawiam.
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 4s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post07 sty 2021, 23:10

Miałem/mam. Wymienione w ASO na gwarancji sprzęgło, docisk (tu nie mam 100% pewności czy aby na pewno), wysprzęglik. Na krótką chwilę pomaga smarowanie jakiegoś wałka (zdawczego?). Gwarancja się skończyła, problem dalej występuje. Zauważyłem, że jak jest zimno to jest dużo lepiej. Najgorzej jest latem, jak się silnik mocno rozgrzeje. Generalnie ASO rozkłada ręce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post07 sty 2021, 23:25

Co prawda w MK6 ale również miałem / mam popiskiwanie przy wciskaniu sprzęgła. Jak auto było na gwarancji to zrzucali skrzynie, wymieniali różne podzespoły, smarowali "cośtam" (tak przynajmniej twierdzili) a popiskiwanie od czasu do czasu występowało ponownie. Po gwarancji olałem temat, teraz sporadycznie zdarzy się, że pisknie ale w większości czasu jest cisza. Jednak nigdy nie zauważyłem poniższego

klo pisze: Sama praca pedału sprzęgła w momencie kiedy auto zaczyna ruszać i jesteśmy na tzw. półsprzęgle nie jest płynna tylko taka jakby delikatnie skokowa ( czuć stopą że ten pedał nie pracuje tak płynnie i miękko jak guma tylko z takim jakby delikatnym przeskakiwaniem )
My TSI
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 4s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post08 sty 2021, 18:28

kakaruto pisze:Jednak nigdy nie zauważyłem poniższego

klo pisze: Sama praca pedału sprzęgła w momencie kiedy auto zaczyna ruszać i jesteśmy na tzw. półsprzęgle nie jest płynna tylko taka jakby delikatnie skokowa ( czuć stopą że ten pedał nie pracuje tak płynnie i miękko jak guma tylko z takim jakby delikatnym przeskakiwaniem )


...a to jest właśnie najbardziej denerwujące, to schodkowanie pedału sprzęgła. Samo skrzypienie w czasie jazdy jest w zasadzie niesłyszalne. W ogóle kultura pracy układu przeniesienia napędu jest bardzo słaba według mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post08 sty 2021, 18:47

Gdyby traktować pedał sprzęgła zero jedynkowo ( od razu puszczać i wciskać na 100% ) to nie było by problemu. Najgorzej kiedy np. stoimy w korku i nie puszczając pedału całkowicie auto już rusza i chcemy delikatnie go znowu wcisnąć żeby zwolniło tzw. praca na półsprzęgle, wtedy czuć że nie działa płynnie. W tym zakresie pracy pedału dochodzą też te dźwięki ze skrzyni ( podczas jazdy w kabinie ich nie słychać, ale jak stanę wieczorem pod domem gdzie jest cisza to skrzypi jak stary tapczan ;) ).
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post25 kwie 2021, 14:34

Sprzęgło wymienione razem z łapą i tuleją prowadzącą łożysko. Odgłosów nie ma, sprzęgło pracuję płynnie ale... po rozgrzaniu silnika i skrzyni podczas wciskania pedału sprzęgła czuć że ten pedał pracuje tak jakby schodkowo z takim przeskakiwaniem :( Co może być przyczyną że na zimnym silniku jest wszystko oki, a po przejechaniu parunastu km czuć podczas wciskania sprzęgła jakby coś przeskakiwało i jakaś sprężyna nie pracowała płynnie. Został tylko wysprzęglik i pompa sprzęgła w pedale.
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post25 maja 2021, 17:39

Wysprzęglik wymieniony i nadal to samo :( To przeskakiwanie czuć tylko jak się auto, silnik i skrzynia nagrzeją po paru kilometrach jazdy. Gdy jest zimny to sprzęgło działa idealnie. Po nagrzaniu każde pełne naciśnięcie pedału czuć to przeskakiwanie, jak pracujemy pożniej na półsprzęgle nie ma tego. Jak puścimy pedał całkowicie i chcemy go znowu naciśnąć np. dojeżdzając do świateł to znowu pyk pyk pyk i na pedale czuć jakby jakaś sprężyna się nierównomiernie ściskała :(
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 4s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post25 maja 2021, 17:49

Hmm, nie chciałem pisać wcześniej coby nie zapeszać, ale u mnie od tygodnia spokój ze schodkowaniem. Zauważyłem wyciek z pompy sprzęgła (tej nad pedałem sprzęgła), po wymianie chodzi płynnie i mam nadzieję, że tak już zostanie.
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post25 maja 2021, 18:01

U Ciebie to schodkowanie było cały czas czy dopiero po rozgrzaniu ? Jaki koszt tej pompki i koszt wymiany ?
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 4s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post25 maja 2021, 18:08

Po rozgrzaniu, pierwsze kilometry były ok. Koszt całości w ASO 698 zł. Sama pompa 384 zł, reszta to robocizna+płyn.
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post25 maja 2021, 18:55

Ale schodkuje cały czas, czy tylko jak wciskamy go od zera na maksa ? Bo u mnie wtedy schodkuje, ale jak go nie puszcze do samego końca tylko znowu wcisnę ( np. podjeżdżając w korku ) to jest płynnie. I to uczucie jakby się jakaś sprężyna z takimi lekkimi uskokami pracowała :(
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 4s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post25 maja 2021, 19:07

Teraz już nie sprawdzę, ale chyba było podobnie. Jak się szybko wciskało (zerojedynkowo) to nie było tego czuć, najbardziej "skakało" jak się tak powoli, delikatnie ze stałą siłą wciskało. Z tym, że u mnie dalej skrzypi jak w starym tapczanie (choć też nie zawsze), przy końcu skoku pedału najbardziej.
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Post27 maja 2021, 18:02

U mnie właśnie teraz jak pracuje pedałem podczas manewrowania autem, idzie płynnie. Te przeskoki czuć tylko podczas szybkiego zero jedynkowego wciśnięcia pedału np. jak chcemy się zatrzymać i w końcowej fazie hamowania wcviskamy pedał sprzęgła w podłogę. Czyli odwrotnie niż u Ciebie.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość