Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 15:50


[1.6 102KM] Skrzynia biegów, buczenie przy skręcie w lewo pod obciążenie

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

PawelzKrakowa

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 21 paź 2020, 17:44
  • Online: 2h 50m 40s
  • Auto: VW Golf6
  • Silnik: 1.6 102 KM
  • Lokalizacja: Kraków

Skrzynia biegów, buczenie przy skręcie w lewo pod obciążenie

Post21 paź 2020, 17:48

Cześć wszystkim;) Chciałem was prosić o pomoc i poradę. Kupiłem Golfa 6 z benzynowym silnikiem 1.6 i manualną skrzynią biegów. Niestety jestem laikiem i myślałem, że buczenie słyszalne przy skręcie w lewo i dodawaniu gazu to tylko łożysko w kole. Dziś znajomy mechanik powiedział mi, że to skrzynia biegów ;( Czy ktoś jest mi w stanie polecić dobry zakład lub osobę zajmującą się regeneracją skrzyń w Krakowie lub okolicach, ewentualnie Katowice ? Czy rozsądniej będzie ją zregenerować czy może wymienić na używkę ? Koszt wymiany na używkę w miejscu podanym przez znajomego to 1400 zł a w jakimś losowym zakładzie z OLX regeneracja to 1200 do 1800 zł ( cała usługa z częściami i montażem )Przeczytałem jeszcze na jakimś forum, że przyczyną może być poduszka pod skrzynią ? Ogólnie auto jedzie, biegi wchodzą ale pod obciążeniem słychać buczenie, które jest znacznie głośniejsze przy skręcie w lewo. Będę naprawdę wdzięczny za pomoc, jakieś namiary lub porady. Trochę boję się to robić w losowym zakładzie bo to spory wydatek. Z góry dziękuję wszystkim za poświęcony czas.
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Skrzynia biegów, buczenie przy skręcie w lewo pod obciąż

Post22 paź 2020, 06:36

Jaki masz przebieg że skrzynia poszła? Ja miałem identyczne objawy że przy skręcie w lewo huczało prawe przednie łożysko - po wymianie jest cisza.
Offline

PawelzKrakowa

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 21 paź 2020, 17:44
  • Online: 2h 50m 40s
  • Auto: VW Golf6
  • Silnik: 1.6 102 KM
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Skrzynia biegów, buczenie przy skręcie w lewo pod obciąż

Post22 paź 2020, 09:14

Cześć, przebieg auta to 190 tyś niby jest jakiś tuw i książka, ale wiesz auto z Niemiec sprowadone 3 lata temu więc to nigdy na prawdę się nie dowiesz. Skrzynia ładnie zmienia biegi tylko to buczenie przy skręcie. Mój mechanik powiedział że to nie łożyska i skrzynia pod obciążeniem wydaje ten odgłos. Wiesz na luzie tego nie słychać jak skręcasz. Już sam nie wiem co z tym robić bo jeszcze jeden kolega z forum Golfa na facebooku zasugerował, że może to być tylko poduszka pod skrzynią a to bez porównania tańsza naprawa.

-- 22 paź 2020, 09:16 --

hans5 pisze:Jaki masz przebieg że skrzynia poszła? Ja miałem identyczne objawy że przy skręcie w lewo huczało prawe przednie łożysko - po wymianie jest cisza.


Cześć odpowiedziałem poniżej :) teraz zauważyłem że użyłem złej opcji :)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości