Dzisiaj jest 25 maja 2020, 02:21

Stuki w zawieszeniu.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość

goral

Nowicjusz

• Online: 3h 8m 48s
  • Auto: VW Golf mk6 variant
  • Silnik: CAY

Stuki w zawieszeniu.

Post20 maja 2020, 19:47

Mam pytanie.
Mam Golfa Variant z 2012 roku [MK6?], wszystko było ok, żadnych stuków czy tym podobnych.
Ale dziś, zaczęły dochodzić mnie dźwięki z lewej strony tył, lub przód... Nie mogę na 100% zdiagnozować lokalizacji.
Dźwięk jest taki, jak by narzędzia rozrzucone luźno w skrzynce z narzędziami się tłukły. Słyszalne na prawie każdej nierówności. Zwłaszcza przy mniejszych prędkościach - większych nierównościach.
Z początku myślałem, ze mi się klucze rozsypały w kole zapasowym, ale nie, tam wszystko w porządku, dla pewności wyjąłem klucze i nadal stukanie, czasem delikatne czasem głośniejsze.
Ktoś spotkał się już z takimi odgłosami jak by klucze luźno położone podskakiwały?
Dzięki.

goral

Nowicjusz

• Online: 3h 8m 48s
  • Auto: VW Golf mk6 variant
  • Silnik: CAY

Re: Stuki w zawieszeniu.

Post20 maja 2020, 21:36

OK.
Chyba wiem co jest przyczyna. Znalazłem podpowiedź w Googlach.
Sprawdziłem u siebie i chyba zdiagnozowałem.
To wg. mnie sprężyna przednia lewa strona.

Zamieszczam poniżej zdjęcie.
Przy okazji pytanie - czy to wymaga wymiany sprężyny, czy tylko jej poprawienia.
I jeśli miałem wymieniane sprężyny 10 miesięcy temu z przodu czy to może podlegać pod gwarancję?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tomczyk

Nowicjusz

• Online: 1d 5h 23m 15s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi

Re: Stuki w zawieszeniu.

Post23 maja 2020, 09:39

Ta sprężyna jest pęknięta. Wymień ja jak najszybciej bo może biedy narobić.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Wróć do Zawieszenie i podwozie